منزل مبله شیراز   اجاره سوئیت در شیراز   
 سايت منبع پايان نامه ها سايت منبع پايان نامه ها .

سايت منبع پايان نامه ها

دانلود پايان نامه ارشد با موضوع:راهبردهاى مطالعه‏ ى دانش ‏آموزان ...


تكه هايي از متن پايان نامه به عنوان نمونه :
فصل اول؛
كليات پژوهش


« همه‏ى بهشت آنجاست كه درخت دانش سرافراخته باشد. »
نيچه: « فراسوى نيك و بد »
مقدمه
« رَبَّنا آتِنا مِنْ لدُنكَ رَحمَةً و هَيّى‏ء لَنا مِنْ اَمُرِنا رَشداً »[1]
شكر و سپاس و منت و عزت، خداى[2] را كه بر اين بنده‏ى ناچيز خود منت نهاد تا توفيق نوشتن مجموعه‏ى حاضر را پيدا كنم.
دانستن از اشتياق آغاز مى‏گردد و چون مشتاقى، پس عاشقى و عاشق مى‏داند، به جهت اشتياقى كه در جودش زبانه مى‏كشد.
" در روزگار ما ديگر نيازى نيست بگوييم: « خواندن خوب است » همه مى‏دانند و بايد بدانند كه خواندن سودمند و لازم است، ديگر زمانى فرا رسيده است كه به جاى شعار دادن درباره‏ى خواندن، بايد به كارهاى بنيادى دست بزنيم: نياز به خواندن را از كودكى به گونه‏اى بياموزيم كه در شمار عادت‏ها و جزئى از طبيعت انسان در آيد. " [3]
در جهان امروز، عمده‏ى فعاليت‏هاى محققان و مشاوران معطوف به مدرسه است ؛ و مدارس و آموزشگاه‏ها به مهمترين ميدان پژوهش تبديل شده‏اند اما متاسفانه اين مسئله در ميهن ما جايگاه واقعى خود را پيدا نكرده است.
با توجه به اينكه دنياى ما در حال تغيير و تحوّل است و ما نيز كه در آستانه‏ى قرن بيست و يكم قرار داريم بايد در مورد رويدادها، پيش بينى‌هايى انجام داده و براى آن‏ها تعيين حدود كنيم.
تغييرات گوناگون به سرعت در حال انجام و ادامه هستند و اين جزء پيش بينى‏هاى اوليه‏اى است كه توسط هر فرد مى‏تواند بعمل آيد. [4]
در عصر ما مطالعه زير بنا و مبناى اطلاعات، و تمامى تغييرات موجود در جهان است، سير و تتبّع در اين زمينه در زندگى ما جزء مصالح اساسى، و ضرورتش در پژوهش امروزه بيشتر احساس مى‏شود اما قلمرو و مطالعه با موضوعات و عناوين ديگر تفاوت دارد و پژوهش در اين گسترده حتى در نمونه‏هاى محدود و كوچك و تعميم آن به كل جوامع و يا يك جامعه آسان نيست و بايد جانب احتياط را رعايت كرد.
در عصرى كه زندگى مى‏كنيم مطالعه نيز از دامنه‏ى تغييرات مستثنى نبوده است و اثرات مستقيم و غير مستقيم آن در زندگى بشرى، اوضاع اقتصادى، اجتماعى، سياسى و به ويژه فرهنگى كاملاً مشهود بوده و راه‏هاى تازه‏اى در برابر افراد گشوده است. بطوريكه امروزه كليه‏ى صاحبنظران بر اين امر اتفاق نظر دارند كه اولين گام در جهت توسعه از هر حيث[5] ، مشمول هدفمند كردن نيروى انسانى و يا به عبارت بهتر، آموزش نيروى انسانى در چهارچوب برنامه‏هاى آموزشى مناسب است. و گام برداشتن در جهت پيشرفت و توسعه و تبلور ارزش‌ها و متحول كردن ذهن ‏و نگرش ‏نسل ‏جديد، بدون ‏برنامه‏ريزى ‏و مطالعه‏ى ‏دقيق ‏امكان‏پذير نيست.
"دانشمندان اهل فن، مطالعه را واقف گرديدن، مرور كردن كتابتى به چشم و بي‌آواز خواندن و همچنين نگريستن همراه با تامل، تفكر و انديشه و نظر به دقت، معنا كرده‏اند." [6]
تا قرن پيش سرنوشت افراد عموماً با منشاء خانوادگى و اصل و نسب آنان ارتباط داشت. فرزندان كارگران، پيشه وران، بازرگانان، و فرمانروايان ناگزير بودند مشاغل خانوادگى را به حكم سرنوشت مقدر و غير قابل تغيير بپذيرند، اما با توسعه‏ى علوم و پيشرفت صنايع و دانش بشرى اين اوضاع غير قابل تغيير، به يكباره تغيير پذيرفت.
در كشور ما تا چندين سال پيش فقط معدودى از خانواده‏هاى ايرانى فرزندان خود را به مدرسه مى‏سپردند و خانواده‏هاى كم مايه چاره‏اى جز اينكه از آغاز كودكى به كار و حرفه‏ى خانوادگى بپردازند، نداشتند. اما در حال حاضر وضعيت فرق كرده است، مطالعه‏ى آمار مدارس ايران روشن مى‏سازد كه تعداد دانش‏آموزان مدارس از سال 1304 تا 1340 قريب 60 برابر افزايش يافته و تا سال 1368 اين تعداد در حدود، ده ميليون و تا به امروز بيش از بيست ميليون نفر رسيده است، در صورتيكه مطالعه‏ى افراد عامه ، مراكز آموزش عالى و دانشگاه‏ها، پژوهشكده‏ها ... مستثنى اين آمار هستند، به همين خاطر دور از ذهن نيست كه عصر ما، عصر انفجار اطلاعات ناميده شده است.
امروزه ضرورت نياز به مطالعه، عادت به مطالعه [7] و آشنايى با اصول و روش‏ها و مهارت‏هاى[8] آن، بيش از هر زمان ديگر احساس مى‏شود، و عدم اطلاع از روش‏هاى مطالعه و عادت‏هاى بد مطالعه يكى از علل مهم عقب ماندگى تحصيلى است، توان هر كسى براى پيشرفت تحصيلى [9] كامل، به سختى درك مى‏شود و بستگى به عوامل متعددى دارد، تلاش‌هايى در جهت رفع پيشرفت تحصيلى بالاتر، از طريق بهبود كيفيت آموزش، موضوعات آموزشى، محيط‌هاى تحصيلى و غيره انجام گرفته است. در بخش دانشجويى نيز، تلاش‌هايى در جهت بهبود انگيزش، رغبت و عادت‏‌هاى كارى، انجام گرفته است، به طورى كه مى‏تواند حداكثر توان خود را بكار برد.
وقتى گفته مى‏شود تلاش‌هايى انجام گرفته است، اين تلاش‏ها فقط در چند كشور پيشرفته و چند مدرسه‏ى پيشرفته واقعيت داشته است و در كشور خودمان به كار بيشتر براى بهبود كيفيت و بهينه سازى پيشرفت تحصيلى نياز داريم.
تحقيق حاضر شامل طرح‏ها، روش‏ها، بيان اصول و نظرياتى مى‏باشد كه بيشتر كشورها براى مطالعه و تشويق به آن بكار گرفته شده و در حال حاضر مورد استفاده قرار مى‏گيرد، از اين رو مى‏تواند بعنوان مجموعه‏اى در برگيرنده‏ى تحقيقات، نظريات، و عقايد مختلف در مورد روش‏هاى مطالعه و تشويق به آن است مورد توجه قرار گيرد.
در شرايط يادگيرى آموزشگاهى(درس خواندن) دانشمندان و متخصصان تعليم و تربيت چهار شرط كلى را براى يادگيرى كلاسيك و آموزشگاهى انسان و به عبارتى « درس خواندن » لازم و ضرورى مى‏دانند:
1ـ استعداد و توانايى‏هاى فردى 2ـ انگيزه و علاقه 3ـ امكانات آموزشى 4ـ روش و شيوه‏هاى يادگيرى
چنانچه هر يك از اين شرايط كه به عنوان چهار چرخ اصلى ماشين آموزش و فراگيرى انسان محسوب مى‏شوند مهيا نباشد، موفقيت مطلوب آموزشى و تحصيلى حاصل نخواهد گرديد. مثلاً اگر كسى هر چند استعداد و نيز علاقه‏ى بسيار به فراگيرى داشته باشد اما امكانات لازم (مثل معلم، كتاب، مدرسه) در اختيار نداشته باشد نمى‏تواند از آموزش لازم برخوردار شود و همچنين اگر كسى هر سه شرط اوليه را داشته باشد اما از اصول و روش‌هاي صحيح يادگيرى و درس خواندن اصولى آگاهى نداشته باشد و به عبارتى شيوه كار با سوپر كامپيوتر بيولوژيك خود (مغز ـ ذهن) را نداند ، از آموزش مطلوب برخوردار نخواهد بود. و كاميابى تحصيلى چندانى نخواهد داشت.
در كشور ما متاسفانه به اين عامل و شرط بسيار مهم كم توجهى شده است، در حاليكه ضرورت و اهميت آن قابل ترديد نيست.  تجربه نشان مى‏دهد كه بسيارى از ناكامى‏هاى تحصيلى يا افت‌هاي تحصيلى به اين دليل عمده است كه دانش‏آموزان و يا دانشجويان نسبت به روش صحيح و اصولى مطالعه و درس خواندن آگاهى لازم را ندارند بطوريكه پس از فراگيرى اين اصول و روش‏ها و به كار بستن آن‏ها وضعيت تحصيلى آن‏ها بسيار متحول شده و از كيفيت و موقعيت بالايى برخوردار شده است.
ما سعى كرده‏ايم به اين اصول و روش‏ها با استفاده از منابع و مراجع متعدد و معتبر علمى و روانشناسى يادگيرى [10] بدست آمده بپردازيم به اميد آن روز كه مطالعه و عادت به آن بصورت وظيفه در آيد و توسط ديگر محققان بصورت فن تعقيب و پى‏گيرى[11] ادامه يابد.       انشاءا...
بيان مسئله:
امروزه مطالعه راهى است بسيار ساده و عملى و دريچه‏اى است به سوى جهان علم و معرفت، راهى كه انسان را در مسير رشد و كمال هدايت كرده و مناسب‏ترين شيوه جهت انتقال پيام، عقايد، طرح‏ها و انديشه‏ها است و مى‏تواند هدف هر دانشجو، دانش‏آموز ... و افراد جامعه باشد.
ما در عصرى زندگى مى‏كنيم كه يكى از خصوصيات بارز آن، تغييرات و تحولات شگرف و مداومى است كه در تمامى زمينه‏ها به ويژه اطلاعات و دانش نيروى انسانى رخ داده است، اما با اين وجود تمامى كشورها و جوامع به طور مشترك از جامعه‏ى مطالعه كنندگان خود راضى نيستند و ما هر ساله شاهد افت تحصيلى دانش‏آموزان در مقاطع مختلف و عدم مطالعه‏ى مطلوب و كافى افراد جامعه‏ى خود هستيم.و اين بيشتر به دلايل عدم برنامه‌ريزى صحيح، عدم فعاليت‌هاي لازم در زمينه‏ى مطالعه، آگاهى نداشتن از روش‌هاى صحيح مطالعه، روش‌هاى نامناسب مطالعه ندادن انگيزه و تشويق‏هاى لازم جهت مطالعه و عادت به آن، شيوه‏هاى نامناسب تدريس، استفاده‏ى بيشتر دانش‏آموزان از روش‏هاى يادگيرى سطحى ساده (تكرار و حفظ مطالب) و ديدگاه‏هاى متفاوت در رابطه‌ي با مطالعه عنوان كرد.
تنها راه بقا و دوام مطالعه، همگام نمودن اطلاعات با جهان امروز و پيشرفت در مسير رشد و كمال و رعايت و انجام موارد مذكور و همّت به تحقيقات مستمر و متعدد بر تمام جوانب مختلف مطالعه، و كوشش در رفع نواقص و محدوديت‌هايى كه از تحقيقات پيش منتج شده و در دسترس مى‏باشد و همچنين از بين بردن عوامل مداخله‌گر و مزاحم مانند:(ترس، اضطراب ...) بويژه در دانش‏آموزان، كه در عملكرد تحصيلى آنان نقش عمده‏اى دارد است و سعى و كوشش در ايجاد انگيزه[12]، تقويت مثبت[13] بويژه   در انگيزه‏هاى درونى، روش‏هاى  يادگيرى  عينى[14] و مشاهده‏اى[15] و فراهم  ساختن مكان و محل‌هايى[16] جهت مطالعه‏ى عموم افراد بويژه دانش‏آموزان و تشويق صحيح تا حركت به سوى پله‏هاى پيشرفت مطالعه كه انشاءا... به صورت احساس وظيفه در آيد و مطالعه به هدف نهايى برسد. در اين پژوهش محقق قصد دارد به بررسى راهبردهاى مطالعه‏ى دانش‏آموزان پايه‏ى سوم مقطع متوسطه در رشته‏هاى علوم رياضى، تجربى و انسانى آموزش و پرورش شهر قدس را مورد مطالعه و تجزيه و تحليل قرار دهد و بر اساس نتايج حاصله پيشنهادات لازم را ارائه نمايد.


هدف پژوهش
1ـ اهداف كلى
هدف از انجام اين تحقيق عبارتست از، بررسى راهبردهاى مطالعه‏ى دانش‏آموزان پسر و دختر پايه‏ى سوم مقطع متوسطه[17]، در رشته‏هاى علوم رياضى، تجربى و انسانى آموزش و پرورش منطقه‏ى شهر قدس مى‏باشد.


2ـ اهداف جزئى
اين تحقيق از مجموع اهداف خود ده هدف عمده را در بر دارد:
ـ بررسى راهبردهاى مطاله‌ي دانش‏آموزان دختر و پسر رشته‏هاى مختلف تحصيلى.
ـ بررسى راهبردهاى مطالعه‌ي دانش‏آموزان پسر رشته‌ي رياضى و تجربى.
ـ بررسى راهبردهاى مطالعه‌ي دانش‏آموزان پسر رشته‌ي رياضى و انسانى.
ـ بررسى راهبردهاى مطالعه‌ي دانش‏آموزان پسر رشته‌ي تجربى و انسانى.
ـ بررسى راهبردهاى مطالعه‏ى دانش‏آموزان دختر رشته‌ي رياضى و تجربى.
ـ بررسى راهبردهاى مطالعه‌ي دانش‏آموزان دختر رشته‌ي رياضى و انسانى.
ـ بررسى راهبردهاى مطالعه‌ي دانش‏آموزان دختر رشته‌ي تجربى و انسانى.
ـ بررسى راهبردهاى مطالعه‌ي دانش‏آموزان دختر و پسر رشته‌ي رياضى.
ـ بررسى راهبردهاى مطالعه‌ي دانش‏آموزان دختر و پسر رشته‌ي تجربى.
ـ بررسى راهبردهاى مطالعه‌ي دانش‏آموزان دختر و پسر رشته‏اى انسانى.


اهميت موضوع پژوهش
در دنياى امروز آدمى، تحت هر شرايطى بي‌نياز از مطالعه، آگاهى و غنى سازى روح و روان خود نيست. و بدون شك هر كس به تقويت انديشه، آگاهى و يا تجديد نظر نسبت به دانش و اطلاعات خود نپردازد و بصورت فنى و باآگاهى از روش‏هاى مطالعه و يادگيرى مطالعه ننمايد زيان خواهد ديد.
در دنياى در حال تغيير كنونى، ضرورت آموزش و مطالعه به دلايل فراوان پذيرفته شده است.
تغييرات سريع و عميق علمى سبب شده است كه هر از گاه، مطالب و نظريه‏هاى جديدى وارد ميدان زندگى شود كه براى ادامه حيات، به ناچار بايد علوم و معارف جديد را مطالعه كرد و آموخت و برخى از نظريه‏هاى قديمى را را كه كارآيى ندارند، كنار گذاشت و بايد باور داشت دانش‏آموزان پايه و زيربناى اصلى هر جامعه بويژه مطالعه كنندگان جامعه‏ى امروز و فردا خواهند بود، تغييرات فن آورى سبب دگرگونى در همه‏ى زمينه‏ها و كسب مهارت دانش و همچنين مطالعه شده است و جهان به دهكده‏ى كوچك تبديل شده است و ميزان كمّى و كيفى اين تغييرات آن قدر زياد است كه گاهى اوقات برنامه ريزان امر مطالعه، محققان و پژوهشگران را در اين زمينه دچار مشكل كرده است و ما بايد اصول و روش‏ها، فرصت‏ها، و توان سازگارى [18]رابه نيروى انسانى[19] خصوصاً دانش‏آموزان ايجاد و منتقل كرده تا به ضريب و درجه‏اى از اطمينان براى جامعه‏ى مطالعه كنندگان امروز و فردا برسيم.
سازمان آموزش و پرورش به عنوان مهم‏ترين سازمان هر كشورى در واقع سنگ بناى تمامى جامعه است وبدين جهت بايد بدنه‏ى خود يعنى دانش‏آموزان را براى همگام و همنوايى با پديده‏ها و تازه‏هاى علمى منطبق با نيازهاى فرهنگى، اجتماعى، اقتصادى و سياسى از طريق اصول و روش‏هاى صحيح مطالعه و عادت به جريان و تداوم آن آگاه ساخته و به آموزش صحيح آن بپردازد و از اين طريق به، به سازى نيروى انسانى خود نيز كمك كرده است.
البته شايان ذكر است امروزه عنايت در خور توجهى نسبت به مطالعه، اصول و روش‏هاى صحيح آن همچنين ايجاد انگيزه و تشويق صحيح و عادت به مطالعه و احساس اينكه مطالعه به صورت يك وظيفه تداعى شود صورت نپذيرفته است كه بيشتر عقب ماندگى‏ها از هر حيث تحت شعاع اين اين امر قرار گرفته است. و همه ساله تعداد زيادى از دانش‏آموزان دچار افت تحصيلى مى‏شوند كه از عمده پيامدهاى آن، مى‏توان پيامدهاى اقتصادى و روان شناختى را نام ب

متن كامل در سايت
متن كامل پايان نامه ها با فرمت word و پسوند doc قابل ويرايش مقطع كارشناسي ارشد با امكان دانلود رايگان پروپوزالها (فصل اول پايان نامه ها) و امكان خريد پايان نامه
40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۵۸:۲۱ توسط:پايان نامه موضوع:

دانلود پايان نامه ارشد:بررسي رابطه بين ارزش ويژه برند ، وفاداري به برند و رضايت مشتريان (مطالعه مورد ...

(در فايل دانلودي نام نويسنده موجود است)
تكه هايي از متن پايان نامه به عنوان نمونه :
(ممكن است هنگام انتقال از فايل اصلي به داخل سايت بعضي متون به هم بريزد يا بعضي نمادها و اشكال درج نشود ولي در فايل دانلودي همه چيز مرتب و كامل است)
فهرست مطالب
عنوان                                                                                                   شماره صفحه
چكيده....................................................................................................................................... 1
فصل اول: كليات تحقيق
1-1- مقدمه............................................................................................................................... 3
1-2- بيان مسئله .......................................................................................................................  3
1-3- چارچوب نظري تحقيق ..................................................................................................... 6
1-4- اهميت و ضرورت تحقيق ................................................................................................. 7
1-5- اهداف تحقيق .................................................................................................................. 8
1-6- فرضيات تحقيق ............................................................................................................... 8
1-7- تعاريف مفهومي متغيرها .................................................................................................... 9
1-8- تعريف عملياتي متغيرهاي تحقيق ...................................................................................... 11
1-9- قلمرو تحقيق .................................................................................................................. 12
1-9-1- قلمرو موضوعي .......................................................................................................... 12
1-9-2- قلمرو مكاني ............................................................................................................... 12
1-9-3- قلمرو زماني ............................................................................................................... 12
فصل دوم: ادبيات تحقيق
2-1- مقدمه.............................................................................................................................. 14
2-2- وفاداري به برند .............................................................................................................. 15
2-3- انواع وفاداري ................................................................................................................. 21
2-4- مدلهاي وفاداري .............................................................................................................. 22
2-4-1 - مدل آكر و ديويد ....................................................................................................... 23
2-4-2- مدل ديك و باس ........................................................................................................ 24
2-4-3 - مدل رولي و ديويس .................................................................................................. 25
2-4-4 - مدل بلومر ................................................................................................................. 26
2-4-5- مدل ECSI .................................................................................................................. 27
2-5- وفاداري خدماتي ............................................................................................................. 28
2-6- ساير عوامل موثر بر وفاداري مشتريان ................................................................................ 29
2-7- رضايت مشتري ............................................................................................................... 31
2-7-1- تعاريف رضايت مشتري .............................................................................................. 31
2-7-2- آشنايي با مدل كانو ....................................................................................................... 34
2-7-3- اهميت رضايت مشتري ................................................................................................ 36
2-7-4- ابعاد رضايت مشتري ................................................................................................... 37
2-7-5- مدلهاي شكل گيري رضايتمندي مشتري ........................................................................ 37
2-7-5-1- مدل عدم تاييد انتظارات ........................................................................................... 37
2-7-5-2- مدل رضايتمندي مشتري سوئدي ............................................................................... 38
2-7-5-3- رضايتمندي و وفاداري مشتريان ................................................................................ 38
2-8- ارزش ويژه برند .............................................................................................................. 39
2-8-1- مفهوم نام و نشان تجاري .............................................................................................. 42
2-8-2- مدلهاي ارزش ويژه برند .............................................................................................. 42
2-8-2-1- مدل ارزش ويژه برند آكر.......................................................................................... 42
2-8-2-2- مدل پيشايندها و پيامدهاي ارزش ويژه برند ............................................................... 43
2-8-2-3- مدل ارزش ويژه برند خدماتي بري ........................................................................... 44
2-8-2-4- مدل ارزش ويژة برند مبتني بر مشتري ........................................................................ 44
2-9- مدل مفهومي تحقيق ......................................................................................................... 47
2-9-1- كيفيت فيزيكي ............................................................................................................ 47
2-9-2- رفتار كاركنان .............................................................................................................. 47
2-9-3- رضايت دروني ايده آل ................................................................................................ 48
2-9-4- هويت برند ................................................................................................................. 48
2-9-5- انسجام در سبك زندگي ............................................................................................... 48
2-10- پيشينه تحقيقات انجام شده ............................................................................................. 49
2-10-1- تحقيقات داخلي ........................................................................................................ 49
2-10-2- تحقيقات خارجي ...................................................................................................... 50
2- 11- جمع بندي فصل دوم ................................................................................................... 52
فصل سوم: روش اجراي تحقيق
3-1- مقدمه.............................................................................................................................. 54
3-2- روش پژوهش ................................................................................................................ 54
3-3- جامعه آماري پژوهش ...................................................................................................... 55
3-4- روش نمونه گيري و حجم نمونه ....................................................................................... 55
3-4-1- نتايج آزمون بارتلت جهت دقت نمونه ........................................................................... 56
3-5- روشهاي گردآوري اطلاعات ............................................................................................ 56
3-6- پرسشنامه پژوهش ........................................................................................................... 57
3-7- بررسي روايي و پايايي ابزار پژوهش ................................................................................. 58
3-7-1- روايي پرسشنامه .......................................................................................................... 58
3-7-2- پايايي پرسشنامه .......................................................................................................... 58
3-8- متغيرهاي پژوهش ........................................................................................................... 60
3-9- روش‌هاي آماري تجزيه و تحليل داده‌ها ............................................................................ 60
3-10- جمع بندي فصل سوم .................................................................................................... 60
فصل چهارم: تجزيه و تحليل داده ها و يافته­هاي تحقيق
4- 1- مقدمه............................................................................................................................ 64
4-2- توصيف متغير هاي جمعيت شناختي پاسخ دهندگان ............................................................ 64
4-2-1- توصيف جنسيت پاسخ دهندگان ................................................................................... 65
4-2-2- توصيف سن پاسخ دهندگان ......................................................................................... 65
4-2-3- توصيف رستوران مورد استفاده ...................................................................................... 66
4-2-4- توصيف فست فود مورد استفاده ................................................................................... 67
4-3- توصيف متغير هاي تحقيق ................................................................................................ 68
4-3-1- توصيف ارزش ويژه برند ............................................................................................. 68
4-3-2- توصيف متغير كيفيت فيزيكي ....................................................................................... 69
4-3-3- توصيف متغير رفتار كاركنان ......................................................................................... 70
4-3-4- توصيف متغير رضايت دروني ايده­آل  ........................................................................... 71
4-3-5- توصيف متغير هويت رستوران  ..................................................................................... 72
4-3-6- توصيف متغير سبك زندگي .......................................................................................... 73
4-3-7- توصيف متغير رضايت مشتري ...................................................................................... 74
4-3-8- توصيف متغير وفاداري مشتري...................................................................................... 75
4-4- علائم اختصاري در نمودارها و جداول .............................................................................. 76
4-5- بررسي نرمال بودن متغير هاي اصلي تحقيق ....................................................................... 77
4-6- تحليل عاملي تاييدي ........................................................................................................ 78
4 – 6– 1- تحليل عاملي تاييدي يا تحليل مدل اندازه گيري ......................................................... 78
4-6-2- تحليل عاملي تاييدي متغيرهاي برونزا ............................................................................ 78
4-7- آزمون فرضيات ............................................................................................................... 83
4-7-1- مدل يابي معادلات ساختاري ........................................................................................ 83
4-7-2- آزمون فرضيات اصلي .................................................................................................. 84
4-7-3- آزمون فرضيات فرعي .................................................................................................. 85
4-7-4- تحليل مسير فرضيات .................................................................................................. 87
4-7-4- 1- اثرات غير مستقيم ................................................................................................... 87
4-8- ضرايب تعيين ................................................................................................................. 88
فصل پنجم: بحث، نتيجه گيري و پيشنهادات
5- 1- مقدمه............................................................................................................................ 90
5-2- نتايج آمار توصيفي ........................................................................................................... 90
5-2-1- متغيرهاي جمعيت شناختي ........................................................................................... 90
5-2-2- متغيرهاي اصلي ........................................................................................................... 91
5-3- نتايج بررسي نرمال بودن متغيرهاي اصلي ........................................................................... 92
5-4- نتايج تحليل عاملي تاييدي ................................................................................................ 92
5-4-1- متغيرهاي برونزا .......................................................................................................... 92
5-4-2- متغيرهاي درونزا .......................................................................................................... 92
5-5- نتايج آزمون فرضيات ....................................................................................................... 93
5-6- پيشنهاداتي در راستاي نتايج تحقيق ................................................................................... 96
5-6-1- پيشنهادات كاربردي ..................................................................................................... 96
5-7- محدوديتهاي تحقيق ......................................................................................................... 97
5-8- پيشنهاداتي براي محققين آينده .......................................................................................... 98
منابع و مآخذ ........................................................................................................................... 99
پيوست ها............................................................................................................................... 107
فهرست جداول
عنوان                                                                                                   شماره صفحه
جدول2-1-وفاداري از ديدگاه ديك و باس...................................................................................................................... 24
جدول 2-2-وفاداري از ديدگاه رايلي و ديويس.............................................................................................................. 25
جدول2-3- برخي از تعاريف وفاداري به برند در حوزه خدمت ................................................................................... 29
جدول 3-1- نتايج آزمون دقت نمونه ............................................................................................................................... 56
جدول3-2-ارزش‌گذاري طيف ليكرت ............................................................................................................................. 57
جدول 3-3-فراواني سوالات پرسشنامه ............................................................................................................................ 58
جدول3-4- محاسبه پايايي پرسشنامه ............................................................................................................................... 59
جدول4-1-توصيف جنسيت پاسخ دهندگان ................................................................................................................... 65
جدول 4-2-توصيف سن پاسخ دهندگان ......................................................................................................................... 66
جدول4-3- توصيف رستوران مورد استفاده .................................................................................................................... 67
جدول4-4-توصيف فست فود مورد استفاده ................................................................................................................... 68
جدول4-5- توصيف متغير ارزش ويژه برند .................................................................................................................... 69
جدول4-6-توصيف متغير كيفيت فيزيكي ........................................................................................................................ 70
جدول4-7-توصيف متغير رفتار كاركنان .......................................................................................................................... 71
جدول4-8-توصيف متغير رضايت دروني ايده­آل ........................................................................................................... 72
جدول4-9- توصيف متغير هويت رستوران .................................................................................................................... 73
جدول 4-10-توصيف متغير سبك زندگي ....................................................................................................................... 74
جدول4-11-توصيف متغير رضايت مشتري ................................................................................................................... 75
جدول4-12-توصيف متغير وفاداري مشتري ................................................................................................................... 76
جدول4-13-فهرست علائم اختصاري تحليل .................................................................................................................. 77
جدول 4-14-آزمون كولموگروف- اسميرنف براي متغير هاي تحقيق ......................................................................... 77
جدول4-15- شاخصهاي برازش متغيرهاي برونزاي تحقيق ........................................................................................... 80
جدول 4-16- شاخصهاي برازش ارزش ويژه برند ......................................................................................................... 81
جدول4-17-شاخصهاي برازش متغيرهاي درونزا ........................................................................................................... 83
جدول4-18- شاخصهاي برازش مدل كلي تحقيق ........................................................................................................... 85
جدول4-19- شاخصهاي برازش مدل كلي تحقيق ........................................................................................................... 87
جدول4-20- مسيرهاي مستقيم مورد بررسي .................................................................................................................. 87
جدول4-21-مسيرهاي غيرمستقيم مورد بررسي .............................................................................................................. 88
فهرست نمودارها
عنوان                                                                                                   شماره صفحه
نمودار4-1-نمودار دايره­اي جنسيت پاسخ دهندگان....................................................................... 65
نمودار4-2- نمودار ميله اي سن پاسخ دهندگان ........................................................................... 66
نمودار4-3- نمودار ميله اي رستوران مورد استفاده ....................................................................... 67
نمودار4-4-نمودار ميله اي فست فود مورد استفاده ...................................................................... 68
نمودار 4-5-هيستوگرام متغير ارزش ويژه برند ............................................................................. 69
نمودار 4-7- هيستوگرام متغير كيفيت فيزيكي .............................................................................. 70
نمودار 4-8- هيستوگرام متغير رفتار كاركنان  .............................................................................. 71
نمودار4-8-هيستوگرام متغير رضايت دروني ايده­آل ..................................................................... 72
نمودار 4-9-هيستوگرام متغير هويت رستوران .............................................................................. 73
نمودار 4-10-هيستوگرام متغير سبك زندگي ............................................................................... 74
نمودار4-11-هيستوگرام متغير رضايت مشتري ............................................................................. 75
نمودار 4-12-هيستوگرام متغير وفاداري مشتري ........................................................................... 76
نمودار 4-13-مدل اندازه گيري متغيرهاي برونزاي تحقيق در حالت بار عاملي ................................ 79
نمودار4-14-مدل اندازه گيري متغيرهاي برونزاي تحقيق در حالت ضرايب معناداري ...................... 79
نمودار 4- 15-مدل اندازه گيري متغير ارزش ويژه برند در حالت بار عاملي ................................... 80
نمودار 4-16-مدل اندازه گيري متغير ارزش ويژه برند در حالت ضرايب معناداري .......................... 81
نمودار 4-17- مدل تحليل عاملي تاييدي متغيرهاي درونزا در حالت بارهاي عاملي ......................... 82
نمودار 4-18-مدل تحليل عاملي تاييدي متغيرهاي درونزا در حالت ضرايب معناداري ..................... 83
نمودار4-19-مدل فرضيات اصلي در حالت ضرايب معناداري ...................................................... 84
نمودار 4-20- مدل تحقيق در حالت ضرايب ساختاري ................................................................ 85
نمودار 4-21-مدل فرضيات اصلي در حالت ضرايب معناداري ..................................................... 86
نمودار4-22-مدل تحقيق در حالت ضرايب ساختاري .................................................................. 86
 فهرست اشكال
عنوان                                                                                                   شماره صفحه
شكل 1-1- مدل مفهومي تحقيق.................................................................................................. 7
شكل2-1- هرم وفاداري ........................................................................................................... 23
شكل 2-2- مدل بلومر در مورد عوامل موثر بر وفاداري مشتريان ................................................... 26
شكل2-3-مدل تكامل يافته بلومر در خصوص عوامل موثر بر وفاداري مشتريان .............................. 26
شكل2-4- مدل ECSI در مورد رضايت و وفاداري مشتري .......................................................... 27
شكل 2-5-آشنايي با مدل كانو .................................................................................................... 35
شكل2-6-مدل عدم تاييد انتظارات ............................................................................................. 38
شكل2-7-مدل اندرياسن و ليندشتاد ........................................................................................... 39
شكل2-9- مدل ارزش ويژه برند آكر .......................................................................................... 43
شكل2-10-مدل پيشايندها و پيامدهاي ارزش ويژه برند ............................................................... 43
شكل2-11-مدل ارزش ويژه برند خدماتي بري ........................................................................... 44
شكل2-12-مدل ارزش ويژه برند مبتني بر مشتري ....................................................................... 45
شكل2-13-شناخت برند ........................................................................................................... 46
شكل14-1-مدل مفهومي تحقيق ................................................................................................. 47
 چكيده
هدف اين مطالعه بررسي رابطه بين ارزش ويژه برند، رضايت مشتريان و وفاداري به برند مي باشد. پژوهش حاضر از نوع توصيفي است و به لحاظ هدف كاربردي است. ازنظر جمع آوري داده ها نيز ميداني تلقي مي شود. ابزار گردآوري داده ها در اين پژوهش پرسشنامه مي باشد كه شامل 21 سوال براي سنجش كل متغيرهاي تحقيق است. براي سنجش متغيرها نيز از طيف 5 تايي ليكرت استفاده مي شود. روايي پرسشنامه توسط نظر اساتيد و كارشناسان و پايايي آن با استفاده از آلفاي كرونباخ بررسي و تاييد شد. جامعه آماري تحقيق حاضر دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي رشت مي­باشند. با استفاده از فرمول كوكران تعداد 420 نفر به عنوان نمونه نهايي تحقيق مورد بررسي قرار گرفتند. به منظور آزمون فرضيات از روش مدل سازي معادلات ساختاري استفاده شد. نتايج نشان داد كه ارزش ويژه برند رابطه معناداري به ميزان 0.18 با رضايت مشتريان دارد. همچنين رضايت مشتري نيز به ميزان 0.88 با وفاداري مشتريان رابطه دارد. از ميان ابعاد ارزش ويژه برند نيز رضايت دروني ايده آل بيشترين رابطه را با رضايت مشتري دارد.
واژگان كليدي: ارزش ويژه برند، رضايت مشتري، وفاداري مشتري، رستوران، فست فود
 فصل اول
كليات تحقيق
1-1- مقدمه
امروزه حفظ و تقويت وفاداري مشتري نسبت به محصولات يا خدمات شركتها، مهمترين نقطه تمركز فعاليتهاي بازاريابي مي باشد. وفاداري مشتريان مي تواند هزينه هاي بازاريابي شركتها را كاهش دهد، موجب جذب مشتريان بيشتر شود و اثربخشي يك كسب و كار را افزايش دهد. به علاوه مشتريان وفادار از طريق تبليغات دهان به دهان يك محصول موجب مي شوند تا شركت با استراتژيهاي رقبا مقابله كند و نتايج بهتري را به دست آورد .
وفاداري به برند موجب مي شود تا مشتريان، يك برند را در مقايسه با ساير برندهاي رقيب انتخاب كنند و به صورت روتين از آن برند خريد نمايند و به سمت ساير برندها گرايش پيدا نكنند. وفاداري مشتريان به معني موقعيتي است كه در آن يك مشتري به طور كلي محصولات و خدمات مشابه اي را در طول زمان از يك شركت خريداري يا دريافت كند. همچنين بر اساس ميزان وفاداري مصرف كنندگان و مشتريان به يك برند خاص، ارزش ويژه آن برند نيز افزايش خواهد يافت. همچنين وفاداري به برند مي تواند به عنوان يك خروجي بالقوه ناشي از ارزش ويژه برند باشد.رضايت مشتري نيز ناشي از اين موضوع است كه تجربه استفاده از يك محصول به انتظارات مشتري نزديك باشد. در اين صورت مشتري راضي احتمالا مشتري وفاداري نيز خواهد بود. بنابر اين در اين تحقيق بيشتر به دانش مربوط به بررسي نقش رضايت مشتري در روابط ميان ارزش ويژه برند و وفاداري مشتري پرداخته مي شود.


1-2- بيان مسئله
بر اساس پژوهشهاي كاتلر(2005) و كاتلر و كلر(2006)، رابطه بين رضايت مشتري و وفاداري مشتري بسيار حساس و قابل توجه است. زيرا وقتي مشتري احساس نارضايتي كند، از شركت فاصله گرفته و در رابطه با محصول يا خدمت مورد نظر، داستان بدي را به ديگران ارائه مي دهد. اما وقتي مشتري احساس رضايت مي كند، مجددا و بارها از آن محصول خواهد خريد و از آن محصول توضيحات مثبتي را به ديگران ارائه خواهد كرد. بر اساس اين نظر مي توان گفت كه با استفاده از وفاداري مشتري كه حاصل ميزان رضايت او از محصول يا خدمتي خاص مي باشد، مي توان حجم يا دفعات خريد مجدد و ميزان پيشنهاد محصول توسط او به ديگران را مورد اندازه گيري قرار داد(Budiarti et al, 2013).
در طول 2 دهه گذشته، همه انواع سازمانها بطور فزاينده اي اهميت رضايتمندي و وفاداري مشتريان را درك كرده اند. دليل اصلي براي تاكيد زياد سازمانها بر رضايتمندي مشتري اين است كه هرچه رضايتمندي مشتريان افزايش يابد، مي­تواند بر وضعيت رقابتي قوي تر سازمان در بازار و افزايش سهم و بازار و سود آن بيانجامد، كاهش قيمت تمام شده كالاها و خدمات، كاهش خطر ريسك و كاهش هزينه جذب مشتريان جديد از ديگر نتايج رضايتمندي و وفاداري مشتريان است. رضايتمندي مشتري را به شيوه­هاي مختلفي مي توان تعريف كرد. ارزيابي بعد از خريد توسط مشتري از كالا ها و خدمات نوعي كسب رضايتمندي خريد است. بطور كلي محققان معتقدند كه رضايتمندي مشتريان از عوامل تعيين كننده خريد مجدد، تبليغات شفاهي مشتري و در نهايت وفاداري مشتري است. رضايتمندي مدتها از عوامل تعيين كننده­ي وفاداري مشتري بوده است. مشتريان راضي دوباره به سازمان بر مي­گردند و خريد مجدد مي­كنند و يا از خدمات شركت در دفعات بعدي استفاده خواهند كرد. اين دسته از مشتريان تجربيات مثبت و منفي خود را از كالاها و خدمات شركت با ديگران مبادله خواهند كرد ( Bayraktar et al, 2012).
از ديدگاه برخي از محققان وفاداري عامل نهايي مدل رضايتمندي مشتري است. وفادراي بوسيله قصد و نيت خريد، تحمل ميزان قيمت كالاها و خدمات از سوي مشتري و همچنين پيشنهاد خريد كالاها و خدمات به ديگران سنجيده مي­شود. اينگونه تصور مي شود كه تصور بهتر و رضايتمندي بيشتر مشتريان از يك شركت يا سازمان بايد ميزان وفاداري آنان را افزايش دهد ( Bayraktar et al, 2012).
وفاداري مشتري نوعي تعهد عميق و دروني است كه منجر به خريد مجدد يا استفاده مجدد از يك محصول يا خدمت مي شود. با وجود اين اثرات موقعيتي، و پيشنهادهاي بازاريابي به صورت بالقوه برروي تغيير رفتار مشتري در حال تاثيرگذاري مي باشند. رايج ترين تعريف وفاداري توسط اليور ارائه شده است كه وي وفاداري را داشتن يك تعهد عميق براي يك محصول و يا خدمات ترجيح داده شده تعريف مي­كند كه عمل خريد بطور مستمر و سازگار در آينده انجام شده و باعث تكرار خريد از يك برند معين و يا مجموعه اي از برندهاي معين مي­شود و اين در حالي است كه تاثيرات موقعيتي و يا تلاش هاي انجام شده براي جايگزيني و يا تغيير رفتاري وي در محيط بيرون وجود دارد ( تاج زاده نمين و همكاران، 1389).
تعريف و ابعاد زيادي از وفاداري مشتري وجود دارد. از ديدگاه ماجومدار، وفاداري مصرف كننده يك مفهوم پيچيده و چند بعدي است و پيچيدگي وفاداري از آنجا معلوم مي­شود كه هنوز يك تعريف مشخص و واحدي از آن ارائه نشده است، اما بطور كلي محققان بر اين عقيده­اند كه وفاداري را مي­توان از 2 بعد نگرشي و رفتاري مورد بررسي قرار داد. ( شجاعي، 1389).
از آنجايي كه اين تحقيق بدنبال بررسي وفاداري به خدمت است، در ادامه تعاريفي نيز از وفاداري به خدمت ارائه مي­شود. ساندر معتقد است وفاداري به خدمت پيچيده­تر از وفاداري به برند است كه بطور معمول براي كالاها بكار برده مي­شود. از ديد وي، وفاداري به خدمت لزوما با اشكال ديگر وفاداري مثل وفاداري به برند، وفاداري به فروشگاه و يا وفاداري به تامين كننده تطبيق پيدا نمي­كند. اشنايدر عنوان مي­كند كه وفاداري به خدمت، معياري سخت­گيرانه در مقايسه با ساير اقلام وفاداري دارد و يك مشتري وفادار به خدمت مي­بايست  وفادار به برند و هم وفادار به مكان باشد. در اين حوزه وفاداري مي­تواند متوجه خدمت يا ارائه دهنده آن باشد. همچنين خدمات داراي ويژگي ناملموس بودن، ناهمگوني و همزماني توليد و مصرف مي­باشد ، همين امر بر پيچيدگي اين نوع از وفاداري مي­افزايد (فولادوند و همكاران، 1392).
ارزش ويژه برند به معني ارزشهاي بازاريابي و مالي مرتبط با توان يك برند در بازار شامل دارائيهاي واقعي مختص به يك برند، آگاهي از برند، وفاداري به برند، كيفيت درك شده از برند و تداعي گرهاي برند مي باشد. بر اساس نظر لاسر، ميتال و آرون(1995)، ادبيات موجود، ارزش ويژه برند را از دو ديدگاه مختلف ارزيابي كرده است. ديدگاه مالي و ديدگاه مشتري. ديدگاه مالي معمولا اشاره دارد به ارزش برند شركت در بازار. در حاليكه ديدگاه مشتري، ارزش ويژه برند را بر مبناي ارزش برند درك شده توسط مشتري مورد ارزيابي قرار مي دهد(Severi & ling, 2013). ارزش ويژه برند شكل گسترده تر تصور از برند است. اما وفاداري به برند از گذشته به معني داشتن نگرش مثبت نسبت به خريد يك برند خاص مي­باشد. در مقابل ارزش ويژه برند شامل ديدگاه و 

متن كامل در سايت
متن كامل پايان نامه ها با فرمت word و پسوند doc قابل ويرايش مقطع كارشناسي ارشد با امكان دانلود رايگان پروپوزالها (فصل اول پايان نامه ها) و امكان خريد پايان نامه
40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۵۴:۰۱ توسط:پايان نامه موضوع:

پايان نامه با موضوع بررسي تطبيقي آثار،احكام و شرايط اعسار و افلاس در فقه با ورشكستگي در حقوق م ...

تكه هايي از متن به عنوان نمونه :
فهرست مطالب
مقدمه 1
فصل اول: كليات.. 3
مبحث اول : تعاريف كلي. 4
گفتار اول : مفهوم اعسار 4
گفتار دوم : مفهوم مفلس... 5
گفتار سوم :  رابطه ي مفلس با معسر. 7
مبحث دوم : تاريخچه… 8
گفتار اول : سير قانوني افلاس واعسار در حقوق ايران. 8
الف :  افلاس در قانون تسريع محاكمات 1329 ه.ق. 8
ب :  اعسار در قانون تسريع محاكمات 1309 ه.ش . 10
ج :  قانون افلاس واعسار 1310 ه.ش.. 11
د : قانون فعلي اعسار 13
گفتار دوم : ورشكستگي. 14
فصل دوم:   بررسي تطبيقي شرايط افلاس و اعسار در فقه با ورشكستگي در حقوق موضوعه ايران. 16
مبحث اول : شرايط ورشكستگي در حقوق موضوعه ايران. 17
گفتاراول :  ورشكستگي مخصوص تجار است.. 17
الف : تجار حقيقي. 17
ب : شركت هاي تجارتي  ( اشخاص حقوقي ) 19
گفتار دوم : توقف از پرداخت دين. 20
الف :  ديدگاه حقوقدانان. 20
ب : رويه هاي قضايي. 21
گفتارسوم : اوصاف  دين. 22
الف :  دين بايد مسلم باشد. 22
ب : دين نبايد مشروط وغير نقد باشد. 22
ج : دين مي تواند تجاري يامدني باشد. 23
د : عدم تاثير تعداد ديون پرداخت نشده 23
مبحث دوم : شرايط مدعي اعسار براي تقديم دادخواست.. 24
گفتاراول :  شخص حقيقي بودن. 24
گفتاردوم :  محبوس بودن يا نبودن  مدعي اعسار از محكوم به 25
مبحث سوم : شرايط مربوط به  افلاس.. 25
گفتار اول : شرايط مربوط به دين. 26
الف :  اثبات ديون در محكمه 26
ب :  عدم تكافوي دارايي  بر ميزان ديون. 26
ج : حال بودن ديون. 27
گفتار دوم :  شرايط  اشخاص مقتضي حكم افلاس.. 27
مبحث چهارم : احكام ورشكستگي در حقوق موضوعه 29
گفتار اول :  اعلان حكم ورشكستگي. 32
گفتار دوم :  طرق شكايت از حكم. 33
گفتار سوم :  اجراي موقت حكم. 34
گفتار چهارم :  عام ومطلق بودن حكم ورشكستگي. 34
مبحث پنجم :  احكام افلاس.. 34
مبحث ششم : احكام اعسار 36
فصل سوم : بررسي تطبيقي آثار حكم ورشكستگي درحقوق موضوعه وافلاس واعساردرفقه 37
مبحث اول :  آثار حكم افلاس.. 38
گفتار اول : آثار حكم افلاس نسبت به مديون. 38
گفتار دوم : آثار حكم افلاس نسبت به بستانكاران. 39
مبحث دوم :  آثار قبول حكم  اعسار 40
گفتار اول : آثار ناشي از قبول حكم اعسار نسبت به شخص مديون. 40
الف :آثار حكم قبول اعسار از محكوم به 40
ب : آثار حكم قبول اعسار از هزينه دادرسي. 42
گفتار دوم :آثار ناشي از حكم قبول اعسار نسبت به دائنين. 43
مبحث سوم :  آثار ورشكستگي در حقوق موضوعه  ايران. 45
گفتار اول :  منع مداخله تاجر در اموال خود 45
گفتار دوم : تصفيه امور ورشكسته بوسيله مدير تصفيه يا اداره تصفيه امور ورشكستگي. 48
گفتار سوم :  اثر حكم ورشكستگي نسبت به بستانكاران ورشكسته 50
الف : حال شدن ديون موجل ورشكسته 51
ب : عدم تعلق بهره به ديون ورشكسته 52
گفتار چهارم :  اثر حكم ورشكستگي نسبت به بدهكاران ورشكسته 54
گفتار پنجم :  اثر حكم ورشكستگي نسبت به اشخاصي كه با ورشكسته ارتباط دارند. 55
الف : اثر حكم ورشكستگي نسبت به اشخاصي كه مال آن ها عيناً نزد ورشكسته است.. 56
ب : در جرايمي كه اشخاصي غير از تاجر ورشكسته در امور ورشكستگي مرتكب مي شوند. 60
گفتار ششم :  اثر حكم ورشكستگي نسبت به معاملات تاجر. 61
الف : اثرحكم ورشكستگي نسبت به معاملات قبل از تاريخ توقف.. 61
ب :  نسبت به معاملات بين تاريخ توقف و تاريخ صدور حكم ورشكستگي. 63
ج : اثر حكم ورشكستگي نسبت به معاملات بعد از تاريخ صدور حكم ورشكستگي. 64
گفتار هفتم : اثر حكم ورشكستگي در شركت هايي كه ورشكسته در آنها مشاركت دارد. 65
الف :  اثر ورشكستگي شريك در شركت هاي اشخاص وبالعكس... 65
ب  : اثر ورشكستگي شريك در شركت هاي سرمايه و بالعكس... 67
ج :  اثر ورشكستگي شريك در شركتهاي مختلط  و بالعكس... 69
گفتار هشتم :  سلب اعتبار 69
الف : اعاده اعتبار واقعي. 69
ب : اعاده اعتبار قانوني. 70
ج :  دادگاه صالح جهت اعاده اعتبار 71
گفتار نهم : مجازات ورشكسته در صورت صدور حكم ورشكستگي به تقصير و تقلب.. 74
الف :  ورشكستگي به تقصير. 75
ب :   ورشكستگي به تقلب.. 80
نتيجه گيري. 83
منابع  و  مآخذ. 87


مقدمهپيشرفتهاي اقتصادي كه درقرون اخير حاصل شده است ،در روابط بين افراد تاثير داشته وپيش بيني امور اقتصادي را مشكل نموده است .تجار امروزه به انواع معاملات مبادرت نموده واساساً كار آنان به اعتبار استوار است، در نتيجه عدم دقت وممارست يا در نتيجه حوادث واتفاقات ويا در نتيجه سود جويي ويا زياده روي ممكن است تاجري با وضعي مواجه شود كه نتواند تعهدات خود را انجام دهد،در اين صورت كساني كه به تاجر اعتماد كرده اند به نوبه ي خود دچار عسرت شده وانجام تعهدات آنها مشكل مي گردد.
ورشكستگي يك تاجر مهم ممكن است باعث ورشكستگي عده ديگري گرددكه اين موضوع در مواقع بحرانهاي اقتصادي مشكلات فراواني ايجاد ميكند وقوانين مربوطه سعي مي كنند تا آنجا كه ممكن است راه حل مناسبي براي حل اين مشكلات پيدا كنند.
اگر ورشكستگي در نتيجه حوادث واتفاقاتي باشد كه مربوط به شخص تاجر نباشد ،اغلب قوانين با چنين تاجري مدارا مي كنند، تا از اين موقعيت دشوارخلاصي يابد.وچنانچه ورشكستگي تاجر مبني بر سوء استفاده وبر اساس تخلف وتزوير باشد،سخت گيري شديدي نسبت به تاجر معمول ميگردد.زيرا وضع تاجر با افراد عادي تفاوت بسياري دارد.عدم توانايي پرداخت دين در مورد اشخاص عادي نتايج وعواقب اقتصادي زيادي ندارد، در صورتي كه عدم توانايي تاجر باعث اختلال امورعده ي زيادي از تجار ديگر ميگردد وزندگاني اقتصادي را مشكل مي سازد وبه اين جهت سخت گيري كه نسبت به تاجر معمول است، درمورد افراد عادي معمول نيست ومقامات دولتي نسبت به عدم انجام تعهدات اشخاص معمولي مسئووليت كمتري احساس مي نمايند. در صورتي كه در مورد تجار خود را مسئول نظام اجتماعي مي دانند ودر اغلب كشور ها مقررات ورشكستگي فقط براي تجار وضع شده وبراي افراد عادي هركس بايد حافظ منافع خود باشد وپيش بيني هاي لازم را براي تامين منافع خود بنمايد.[1]
در ايران قبل از تصويب قانون تجارت مصوب سال هاي 1303و1304 مقررات مخصوصي  براي ورشكستگي تجار وجود نداشت وكساني كه از پرداخت ديون

متن كامل در سايت
متن كامل پايان نامه ها با فرمت word و پسوند doc قابل ويرايش مقطع كارشناسي ارشد با امكان دانلود رايگان پروپوزالها (فصل اول پايان نامه ها) و امكان خريد پايان نامه
40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۴۹:۴۱ توسط:پايان نامه موضوع:

پايان نامه تاثير ريسك و ارزش شركت بر ميزان افشاي اختياري  در شركتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق ب ...

(در فايل دانلودي نام نويسنده و استاد راهنما موجود است)
تكه هايي از متن پايان نامه به عنوان نمونه :
(ممكن است هنگام انتقال از فايل اصلي به داخل سايت بعضي متون به هم بريزد يا بعضي نمادها و اشكال درج نشود ولي در فايل دانلودي همه چيز مرتب و كامل است)
فهرست مطالب
فصل اول –كليات
چكيده                                                                                                                      10
مقدمه                                                                                                                        11
ضرورت انجام تحقيق                                                                                                 12
اهداف تحقيق                                                                                                            13
فرضيات تحقيق                                                                                                          14
روش تحقيق                                                                                                              14
جامعه آماري                                                                                                             14
نمونه آماري                                                                                                              15
قلمرو تحقيق                                                                                                              15
روش گردآوري اطلاعات                                                                                            16
روش تجزيه و تحليل دادها                                                                                          16
متغييرهاي تحقيق                                                                                                        16
خلاصه فصل                                                                                                             19
فصل دوم                                                                                                                 
مقدمه                                                                                                                        20
تعريف افشا                                                                                                                21
هدف از افشاي اطلاعات                                                                                             22
ميزان وسطح افشاي اطلاعات                                                                                        23
نقش افشا در بازارهاي سرمايه                                                                                       24
مشكل اطلاعات                                                                                                         25
مسئله نمايندگي                                                                                                          26
انواع افشا                                                                                                                   27
مروري بر پيشينه تحقيق                                                                                                43
خلاصه فصل                                                                                                             49
فصل سوم –روش تحقيق
مقدمه                                                                                                                        50
روش تحقيق                                                                                                              51
جامعه آماري                                                                                                             52
نمونه آماري                                                                                                              52
فرضيات تحقيق                                                                                                          53
متغييرهاي تحقيق                                                                                                        53
خلاصه فصل                                                                                                             67
فصل چهارم-تجزيه وتحليل دادها
مقدمه                                                                                                                        68
خلاصه فصل                                                                                                             76
فصل پنجم-خلاصه و نتيجه گيري
مقدمه                                                                                                                        78
خلاصه ونتيجه گيري                                                                                                  78
پيشنهاد كاربردي تحقيق                                                                                              79
محدوديت هاي تحقيق                                                                                                80
منابع وماخذ                                                                                                               83


نمودار2-1                                                                                                               26


جدول 2-1                                                                                                              31
جدول3-4                                                                                                               48
جدول4-1                                                                                                               68
جدول4-2                                                                                                               70
جدول4-3                                                                                                               71
جدول4-4                                                                                                               72
جدول4-5                                                                                                               73
جدول4-6                                                                                                               75
 
 
 
 
فصل اول
كليات تحقيق


 
 
 
 


 
 
تاثير ريسك و ارزش شركت بر ميزان افشاي اختياري  در شركتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران
چكيده
 نقش افشاي اطلاعات بويژه افشاي اختياري به حدي حائز اهميت است كه حتي در يك بازار سرمايه كارا، مديران در مقايسه با سرمايه­گذاران خارجي داراي اطلاعات بيشتر و درك بهتري در رابطه با عملكرد آينده شركت هستند. لذا استراتژي افشاي اختياري شركت نقش مهمي در كاهش عدم تقارن اطلاعات بين مديران و سرمايه­گذاران خارجي ايفا مي­كند. هدف اصلي اين تحقيق بررسي تاثير ريسك و ارزش شركت بر ميزان افشاي اختياري شركت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در دوره زماني 1392-1386 است. تعداد شركت هاي نمونه كه با استفاده از روش غربال گيري انتخاب گرديد، شامل 64 شركت توليدي است، اما با توجه به استفاده از روش داده­هاي پانل تعداد مشاهدات بالغ بر 448 مشاهده( سال-شركت) گرديد. افشا بر دو نوع است؛ افشاي اجباري و افشاي اختياري. در صورتي كه شركت­ها توسط قوانين و مقررات مربوطه، مراجع ذيصلاح حرفه­اي و يا استانداردهاي موضوعه به افشاي اطلاعات ملزم شوند افشاي اجباري و هنگامي كه شركت­ها به­صورت داوطلبانه به افشاي اطلاعات اضافي بپردازند، افشاي اختياري ناميده مي­شود. اين بررسي در قالب مدل داده هاي تلفيقي ايستا مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت. قبل از پردازش داده ها، آزمون پايايي متغيرها، آزمون چاو و هاسمن براي تعيين مدل مناسب براي برآورد پارامترها و تاثير متغيرهاي مستقل بر متغير وابسته استفاده شد. بر اساس نتايج تحقيق، بين ريسك و افشاي اختياري رابطه منفي و معني دار مشاهده گرديد اما بين ارزش شركت و افشاي اختياري رابطه مثبت و معني دار بود.
واژه­گان كليدي: افشاي اختياري؛ ريسك؛ ارزش و افشاي اجباري
مقدمه
افشاي اختياري اطلاعات توسط شركت ها در سالهاي اخير بسيار فراگير شده است. حجم زيادي از اطلاعاتي كه كه توسط شركت ها در گزارش هاي سالانه شان افشا مي شود از جانب قانون يا مقررات خاصي الزام نشده است.جريان آزاد و كاراي اطلاعات هم  براي اقتصاد هاي مدرن و هم براي اقتصادهاي نوظهور بسيار مهم است. زيرا اغلب تصميمات، از جمله تصميمات سرمايه­گذاري در بازار سرمايه، تصميم گيري در خصوص ورود يا خروج رقبا به صنايع، نحوه تامين مالي( از طريق بدهي يا حقوق صاحبان سهام) و تصميم گيري در خصوص سطح افشاي اطلاعات انعطاف پذير، در شرايط عدم اطمينان انجام مي شود. محيطي كه شركت ها امروزه در آن فعاليت مي كنند، محيطي در حال رشد بوده و و شركت ها براي ادامه حيات، مجبور به رقابت با عوامل متعدد در سطح ملي و بين المللي است با اين وجود شركت ها نسبت به استفاده كنندگان از صورت هاي مالي نمي توانند بي اهميت باشند به همين دليل بايد به يكي از مهمترين نيازهاي آنان يعني فراهم آوردن اطلاعاتي كه مورد نياز آنهاست جامه­ي عمل بپوشانند. همچنين وجود اطلاعات شفاف يكي از اركان اساسي پاسخگويي و تصميم گيري هاي اقتصادي آگاهانه محسوب مي شود. از آنجايي كه  عدم تقارن اطلاعاتي شركت ها سبب ارزش گذاري نادرست آنها مي شود لذا افشاي اطلاعات بيشتر انگيزه اي براي تصحيح ارزش گذاري نادرست مي شود. اطلاعات مالكانه يك شركت منبع عدم تقارن اطلاعاتي است. درحالي كه كاهش ارزش گذاري نادرست شركت محركي براي افشاي اطلاعات مالكانه است، شركت ها با هزينه هايي براي افشاي اطلاعات مواجه مي شوند. شركت ها براي بالا بردن ارزش سهام خود در بازار هاي مالي بايد پاسخگوي نياز هاي اطلاعاتي سرمايه گذاران، اعتباردهندگان و ساير استفاده كنندگان از صورت هاي مالي بوده تا بتوانند بهترين تصميم اقتصادي را بگيرند. بدون شك افشاي مواردي كه توسط سازمان بورس و اوراق بهادار و ساير ارگان ها الزامي شده است نمي تواند پاسخگوي نياز هاي آنان باشد و به پيشبرد اهداف شركت در بالا بردن ارزش سهام كمكي قابل توجه نمايد. به همين دليل شركت ها افشاي داوطلبانه اطلاعات را يكي از راه هاي افزايش شركت مي دانند. . بنابراين استراتژي افشاي اختياري شركت مي تواند نقش مهمي در كاهش عدم تقارن اطلاعاتي بين مديران و سرمايه گذاران بيروني بازي كند. از آنجايي كه  عدم تقارن اطلاعاتي شركت ها سبب ارزش گذاري نادرست آنها مي شود لذا افشاي اطلاعات بيشتر انگيزه اي براي تصحيح ارزش گذاري نادرست مي شود. افشاي داوطلبانه اطلاعات باعث مي شود عدم تقارن اطلاعات بين شركت و بازار كاهش يابد و درنتيجه تعداد بيشتري از سهام شركت مورد معامله قرارگيرد. به اين ترتيب توان نقدشوندگي سهام افزايش يافته و موجب جلب توجه نهادهاي سرمايه گذاري بزرگ خواهد شد. با ادامه اين امر، شركت مي تواند بدون اينكه ناگزير شود قيمت ها را كاهش دهد، حجم بزرگي از سهام خود را به فروش برساند. بنابراين با افزايش تقاضا، قيمت سهام شركت بالا رفته و ارزش بازار شركت نيز افزايش مي يابد . [1](داياموند و وركچيا، 2010).
طبق تئوري نمايندگي به دليل تضاد منافع ميان مدير و مالك، مالكان در پي انعقاد قراردادهايي جهت كمينه نمودن اين تضاد منافع هستند. براي نظارت بر قراردادهاي نمايندگي بايد شركت مخارجي متحمل شود كه اين امر مي تواند سبب كاهش پاداش مديران شود. بنابراين مديران براي كمينه كردن هزينه هاي نظارت بر نمايندگي، اين انگيزه را پيدا مي كنند تا اطلاعات حسابداري را به شكل قابل اتكا و بموقع در اختيار افراد برون سازماني قرار دهند. بنابراين افشاي بيشتراطلاعات مي تواند منجر به كاهش مخارج نظارت بر نمايندگي شده و جريان هاي نقدي كه به سهامداران تعلق مي گيرد را افزايش دهد و خواه ناخواهارزش شركت افزايش يابد . [2](لانگ و همكاران، 2001).
 علاوه بر بازده يكي از مهمترين مواردي كه سرمايه گذران هنگام تصميم گيري راجع به سرمايه گذاري در شركتي به آن توجه مي نمايند، ريسك مربوط به سرمايه گذاري است. سطح ريسك سيستماتيك در شركتهاي مختلف يكسان نبوده و شركت ها با توجه به سطح ريسك خود و تاثيري كه بر فكر و ذهن سرمايه گذاران و ساير استفاده كنندگان از صورت هاي مالي مي گذارد به افشاي اختياري اطلاعات مي پردازند. شركت ها زماني كه سطح ريسك آنها بالاست كمتر به افشاي حقايق مالي شركت رو مي آورند، زيرا ممكن است افشاي داوطلبانه اطلاعات اثر منفي بر جاي گذاشته و شرايط را بيش از پيش براي شركت وخيم تر نمايد. با توجه به موارد گفته شده، در اين پژوهش به بررسي رابطه بين ريسك و ارزش با  افشاي اختياري پرداخته مي شود.
 
ضرورت انجام تحقيق
 
با ظهور شركتهاي بزرگ و شكل گيري موضوع جدايي مالكيت از مديريت و هم چنين با توجه به وجود تضاد بين منافع مالكان و مديران ، بروز مشكلاتي از قبيل عدم تقارن اطلاعات و مشكلات نمايندگي قابل پيش بيني  مي باشد . همواره پژوهشگران در پي حل مشكل عدم تقارن اطلاعات و مشكلات نمايندگي بوده اند و با استفاده از راه كارهاي متفاوت و نظريه هاي مختلف ، مشكلات فوق را مورد بررسي قرار داده اند. يكي از راه حلهاي ارائه شده جهت كاهش مشكلات نمايندگي و عدم تقارن اطلاعات افشاي كامل از سوي مديريت مي باشد .
هم چنين از سوي ديگر ، با توجه به اينكه يكي از اهداف مديريت افزايش ارزش شركت مي باشد و بر اساس تحقيقات مختلف انجام شده در اين زمينه

متن كامل در سايت
متن كامل پايان نامه ها با فرمت word و پسوند doc قابل ويرايش مقطع كارشناسي ارشد با امكان دانلود رايگان پروپوزالها (فصل اول پايان نامه ها) و امكان خريد پايان نامه
40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۴۵:۲۱ توسط:پايان نامه موضوع:

دانلود پايان نامه كارشناسي ارشد:نقش جنسيتي زنان در حقوق كيفري ...

(در فايل دانلودي نام نويسنده موجود است)
تكه هايي از متن پايان نامه به عنوان نمونه :
(ممكن است هنگام انتقال از فايل اصلي به داخل سايت بعضي متون به هم بريزد يا بعضي نمادها و اشكال درج نشود ولي در فايل دانلودي همه چيز مرتب و كامل است)
فهرست
عنوان                                                                                                                  صفحه
فصل اول: كليات و مفاهيم 15
1.1كليات. 20
1.1.1بيان مسئله تحقيق. 20
1.1.2سؤالات تحقيق. 20
1.1.3فرضيات تحقيق. 20
1.1.4ضرورت و اهداف.. 21
1.1.5پيشينه تحقيق. 21
1.1.6چارچوب نظري تحقيق. 22
1.2مفاهيم 22
1.2.1حق. 22
1.2.2مجازات.. 23
1.2.3جرم 24
1.2.4حمايت.. 24
1.2.5برابري. 25
1.2.6تخفيف.. 25
1.2.7حقوق كيفري اسلام 25
فصل دوم: تساوي حقوق زن ومرد 26
2.1ديدگاه‌هاي مختلف در خصوص برابري وتساوي زن ومرد 27
2.1.1زن وديدگاه‌ها 27
2.1.1.1 ديدگاه اول:تفريطي‌ها 28
2.1.1.2 ديدگاه دوم:ديدگاه افراط‌گونه 32
2.1.1.3 ديدگاه اعتداليون(ديدگاه اسلام در تساوي) 36
2.1.2مواردي كه زن ومرد با هم مساويند 41
2.1.3تفاوت عين عدالت است.. 44
2.2حقوق اختصاصي زن و مرد 47
2.2.1حقوق اختصاصي مردها 48
2.2.1.1 قواميت.. 48
2.2.1.2 سيري در قوانين مدني ايران. 50
2.2.1.3 حق تمكين. 51
2.2.1.4 حق انتخاب محل سكونت.. 54
2.2.1.5 حق طلاق. 54
2.2.1.6 ادله انحصارطلاق به مرد 55
2.2.1.7 تعدد زوجات.. 57
2.2.1.8 حقوق اختصاصي زن. 60
2.2.1.9 اجرت رضاع. 60
2.2.1.10حق دريافت اجرت جهت كارهاي خانه 61
2.2.1.11حق حضانت.. 63
2.2.1.12حق جنسي زن. 64
2.2.1.13حقوق اقتصادي. 65
2.2.1.14نفقه 65
2.2.1.15مهريه 67
2.2.1.16حق حبس.. 69
2.2.1.17حق مضاجعه 70
2.2.2نتيجه حقوق خاص زن. 70
2.3حقوق ادعا شده‌ي اختصاصي مردها 71
2.3.1قضاوت.. 71
2.3.1.1 دلايل نقلي. 72
2.3.1.1.1     قرآن................. 72
2.3.1.1.2     روايات.............. 73
2.3.1.1.3     اجماع............ 74
2.3.1.2 دلايل عقلي. 74
2.3.1.2.1ناقص بودن و عدم اهليت براي قضاوت.. 75
2.3.1.2.2     نقد نظريه نقصان و عدم اهليت.. 75
2.3.1.3 لزوم مستور بودن و عدم اختلاط با مردان. 76
2.3.1.4اصل عدم جواز قضاوت زن‌يا اصل مأذون بودن او. 76
2.3.1.4.1     ارزيابي اصل عدم 77
2.3.2نتيجه 78
2.3.3مرجعيت.. 78
2.3.3.1 مذاق شارع. 79
2.3.3.2 روايات.. 79
2.3.3.3 اولويت قطعيه 80
2.3.3.3.1     بررسي و نقد ادله مذكور. 80
2.4حاكميت. 82
2.4.1.1 بررسي ادله 82
2.5نتيجه فصل. 84
فصل سوم: رويكرد حمايتي اسلام از بانوان. 86
3.1حمايت‌هاي اجتماعي. 87
3.1.1اداي شهادت زن ومرد 89
3.1.1.1 در امور جزائي. 89
3.1.1.2 امور مدني. 90
3.1.2برخي حكمت‌ها راجع به تفاوت زن ومرد در پذيرش شهادت.. 92
3.1.3جايگاه شهادت.. 97
3.1.4نتيجه 99
3.1.5واجب نبودن نماز جمعه بر زن. 101
3.1.5.1 علت عدم الزام برخي تكاليف بر زن. 102
3.1.5.2 امام جماعت بودن زن. 103
3.1.5.3 قضاي نماز پدر و مادر. 104
3.1.6جهاد 104
3.1.6.1 ساير قوانين جهاد و رعايت جانب زنان. 106
3.1.7قضاوت.. 106
3.1.8نتيجه حمايت‌هاي اجتماعي. 109
3.2حمايت‌هاي اقتصادي. 110
3.2.1مالكيت و استقلال مالي زن در اسلام 110
3.2.1.1 ارث.. 115
3.2.1.2 نفقه 117
3.2.1.2.1     حوزه‌هاي اختصاصي مسئوليت هر‌يك از زوجين در محدوده خانواده 119
3.2.1.2.2     بررسي فلسفه حكم نفقه 122
3.2.1.3 مهريه در اسلام 122
3.3حمايت‌هاي اخلاقي. 129
3.3.1حمايت اخلاقي اسلام از زن در نقش مادر. 133
3.3.1.1 آيات.. 133
3.3.1.2 روايات.. 135
3.3.2حمايت اخلاقي اسلام از زن در نقش فرزندي. 138
3.3.2.1 آيات.. 138
3.3.2.2 روايات.. 140
3.3.3حمايت اخلاقي اسلام اززن در نقش همسري. 144
3.3.3.1 آيات.. 144
3.3.3.2 روايات.. 144
3.3.4حمايت‌هاي قانون از زنان. 147
3.3.4.1 حمايت‌هاي جزايي. 148
3.4نتيجه. 148
فصل چهارم: موارد تخفيف مجازات زن. 150
4.1موارد تخفيف مجازات زن در بخش زنا 151
4.1.1زناي بكر و بكره 153
4.1.1.1 نقل روايات.. 154
4.1.1.2 علت تبعيد نشدن زن. 156
4.1.1.2.1     بيان نظرات فقها 156
4.1.1.3 حد زن زناكار بكره در قانون مجازات.. 158
4.1.2زناي مجنون و صغير. 158
4.1.3زناي اكراهي. 165
4.1.3.1 تحقق اكراه در مرد 165
4.1.3.1.1     نظرات مخالفين: 165
4.1.3.1.2     نظرات موافقين. 166
4.1.3.1.3     بررسي روايات.. 167
4.2قيادت. 168
4.2.1تعريف قيادت.. 169
4.2.2مجازات قيادت.. 169
4.2.2.1 بيان نظرات فقها 170
4.2.2.2 حد قوادي زن از ديدگاه فقها 171
4.2.2.3 دلايل عدم مجازات.. 172
4.2.2.4 فلسفه قيادت.. 173
4.2.2.5 نتيجه قيادت.. 174
4.3محاربه. 174
4.3.1مجازات محارب.. 175
4.3.1.1 مستندات حكم 176
4.3.1.1.1     تخييري‌يا تفضيلي بودن مجازات.. 176
4.3.1.2 جرم زن محارب از نظر فقها 176
4.3.1.2.1     نظرات فقها‌ي اهل سنت.. 178
4.4ارتداد 179
4.4.1اقسام مرتد 180
4.4.2مجازات ارتداد 181
4.4.2.1 مجازات‌هاي مرتده 183
4.4.2.1.1     حكم ارتداد زن از ديدگاه فقهاي اماميه 183
4.4.3تفاوت‌هاي زن و مرد در مجازات ارتداد 184
4.4.3.1.1     اهل سنت و ادله آن‌ها 185
4.4.4نتيجه 188
4.5ارفاقات در نحوه‌ي مجازات زنان. 189
4.5.1تازيانه 189
4.5.2نظرات فقها 189
4.5.2.1 نظرات فقهاي اماميه 190
4.5.2.2 نظرات اهل سنت.. 191
4.6موارد پراكنده 191
4.6.1حد زن باردار. 192
4.6.2مريض و مستحاضه 194
4.6.2.1 نتيجه 196
نتيجه نهايي. 197
منابع.....................................................................................................................................................................200


فصل اول
كليات و مفاهيم


مقدمه
از آغاز پيدايش انسان جرم و لغزش و در پي آن كيفر و مجازات پديد آمد. قوانين ومقررات كيفري هر جامعه وسيله‌اي است براي حفظ و حمايت از حقوق و آزادي‌هاي فردي و اجتماعي، و نيز معياري است براي شناخت ارزش‌هاي حاكم و طرز تلقي اكثريت مردم نسبت به ماهيت و شرايط اعمال مجرمانه‌اي كه ارتكاب آنها ممنوع و مرتكب مستحق مجازات است. خداوند متعال به اقتضاي حكمت خويش و از سر رحمت و مهرباني، نظام آفرينش را بگونه‌اي قرار داده كه بازتاب بد اعمال ناشايست انسان‌ها در جامعه آشكار شود و جامعه آن را لمس كند تا شايد از ازتكاب جرم وگناه دست بردارند، مثلا دزدي، امنيت اقتصادي را برهم مي‌زند و بي‌بندوباري جنسي به كيان خانواده و سلامت و بقاي نسل آدمي‌ زيان مي‌رساند.[1]در شريعت اسلامي‌نظام كيفري وشناسايي جرائم مبناي اخلاقي دارند اسلام در جهت رشد وتعالي شخصيت فردي ازطريق ممنوع كردن كارهاي ضد اخلاقي و شناسايي آن به عنوان جرم وتعيين كيفر براي آن موانع بازدارنده‌اي از ارتكاب آن پيش‌بيني كرده است زيرا اسلام براي بازداشتن افراد از كارهايي كه به انحطاط روحي خود فرد وضررهاي دامنه‌دار اجتماعي مي‌انجامد صرفا به پند و موعظه اكتفا نكرده است. در اسلام با اعلام اينكه هر فعل حرامي‌جرم است راه انجام هرعملي كه به سقوط شخصيت فرد بيانجامد را بسته است. اجراي كيفرهاي اسلامي ‌بازتاب و انعكاس انتقام‌جويي فرد‌يا جماعتي نيست كه قانون را به نفع خود وضع كرده باشند بلكه براي تامين مصالح عمومي‌ و اعتلاي كلمه حق است بر اين اساس خداوند براي اداره صحيح نظام بشري، احكامي ‌را فرض نموده است كه با اجراي آن، اصل حيات، عرض و مال، آزادي فردي اجتماعي، و امنيت، از آسيب اخلال‌ران و اضرار آنان كه موجب فساد در زمين است مصون داشته شده و در قبال تهمت‌ها و افتراها تضمين مي‌گردد كه اين امر در حكومت اسلامي ‌زير‌بناي مهم اجتماعي صلح و امنيت محسوب مي‌شود.[2] اسلام براي تهذيب نفوس، پاسداري ازمصالح امت و بسط عدالت، امنيت اجتماعي، حفظ نظام و ارزش‌هاي جامعه شيوه‌هايي را به كار گرفته است كه در آخرين مرحله نوبت به اجراي مقررات جزايي و اقامه حدود و تعزيرات مي‌رسد. بنابراين هدف اسلام از كيفر گنهكار و جنايتكار زجر و تعذيب مرتكبان و تشفِّي خاطر اولياي دم ومانند اين امور نيست بلكه غرض تأديب و تهذيب اخلاق مجرم، بوجود آوردن جامعه سالم و حفظ و حمايت مردم از شرور مفاسد اجتماعي و نگاهداري آنها از سقوط در پرتگاه‌هاي رذايل اخلاقي است. اين موضوع را از مسئله توبه كه‌يك امر مشترك بين زن ومرد مي‌باشد مي‌توان فهميد،‌ يعني اگر هدف صرف تعذيب گنهكار بود موضوع مهمي ‌مانند توبه كه باعث سقوط مجازات مي‌شود در قوانين كيفري اسلام وجود نداشت پس توبه با رويكرد اينكه مجازات هدف نيست و هدف بازسازي است وضع شده است.
مي‌توان نتيجه گرفت كه حدود و قوانين كيفري اسلام براي تضمين نظم و امنيت و پاسداري ازحقوق خدا و بشر و پيشگيري از مفاسد و ظلم و تعدي وضع گرديدند و براي رسيدن به اين غرائض لازم است در اجراي آنها عدالت رعايت گردد. مقصود از عدالت در اين مقام، تساوي همگان در برابر قانون است شأن و منزلت و جنسيت افراد در اجراي قوانين كيفري اسلام دخالتي ندارد.[3] همانطور كه در فصول آينده بيان مي‌گردد قوانين و احكام تشريع منطبق با تكوين است و اين هماهنگي را بايد درجميع تكاليف و وظايف محوله به عهده زن ومرد و نيز در تفاوت ميزان مجازات آنها در جرائم،‌يكسان پيگيري كرد ازآنجائيكه زن‌يا مرد بودن در نظام ارزشگذاري اسلامي‌ ملاك برتري نيست و هر دو در انسانيت مشترك، وهر دو موظف به پيمودن مسير تكامل و رشد مي‌باشند و ملاك ارزش نيز تقوا است. لذا زن و مرد را در اكثر تكاليف مشترك و در ميزان مسئوليت وپاسخگويي به تعدي ازموازين مساوي ميابيم. در بسياري ازعناوين مجرمانه كه در قرآن و روايات آمده تفاوتي بين زن ومرد وجود ندارد مانند آيه 39سوره مائده (دست زن و مرد دزد را به كيفر اعمالشان ببريد اين عقوبتي است كه خدا براي آنها مقرر دانسته و خدا مقتدر و داناست) هر دو بطور مساوي مشمول وعده عذاب قرار گرفته‌اند، بدون اينكه كمترين تفاوتي باشد.اصل و اساس اسلام برپايه‌ي مساوات است اما زن ومرد از لحاظ آفرينش تفاوت‌ها‌ي كلي باهم دارند. تفاوت‌هاي جنسي و روحي زن و مرد در موارد خاص پايه و مبناي حقوق اختصاصي و وظايف خاص زن ومرد را تشكيل مي‌دهد مسلم است كه با اختلاف در طبيعت نبايد انتظار داشت كه در تمامي‌حقوق و احكام و نيز مجازات برابر باشند. در بحث مسئوليت كيفري، قاعده كلي بر اين پايه استوار است كه جنسيت زن تأثيري در مسئوليت كيفري او نداشته و حتي سبب تخفيف اين نوع مسئوليت نمي‌شود بنابراين زنان همانند مردان در قبال اعمالي كه داراي خصيصه‌ي كيفري است مسئول و قابل مجازات شناخته مي‌شوند گرچه زن ومرد در بيشتر خطابات و احكام و حتي مجازات‌ها مشترك هستند اما در قوانين كيفري اسلام مواردي مشاهده مي‌شود كه احكام جزايي زن ومرد متفاوت مي‌باشد و فقه جزايي در اين موارد ارفاقي به زن قائل شده است، و موارد ارفاق نيز منحصر به مواردي است كه ساخت جسمي‌و بافت روحي زن در تحمّل تكليف با مرد متفاوت است، اكنون وقتي به بررسي قوانين كشورهاي مختلف كه تحت تأثيرلزوم تشابه رفتار با زن ومرد در همه موارد مي‌باشند نظري گذرا بيفكنيم درميابيم كه خصوصيات جنسي زن به عنوان عاملي براي ارفاق و تخفيف در مسئوليت كيفري زن و ميزان مجازات او در مقايسه با مرد شناسايي نشده و تنها در نحوه‌ي اجراي مجازات‌ها است كه فرقهايي بين زن و مرد قائل شده‌اند اما اين مبنايي نيست كه مورد قبول قوانين كيفري و حقوقي اسلام قرار گرفته باشد در ديدگاه اسلامي‌ كل هستي به روي كمال روان است و همه اجزاء عالم دريك ارتباط مناسب در جهت هدف كلي كمال قراردارند قوانين و دستورات اسلامي‌ و از جمله جزائيات اسلامي ‌نيز در همين راستا و در خدمت همين هدف قرار دارند لذا براي شناخت جهت صدور اين قواعد و مقررات بايد جهت تكوين را شناخت. تفاوت‌هاي موجود در مجازات زن و مرد در بعضي از جرائم را بايد در مجموعه ديدگاه اسلام به هستي موجودات، انسان و زن و مرد و تفاوت‌هاي ضروري آنان براي خلق نظام احسن مورد بررسي قرار داد. آنچه از مطابقت قوانين شرع با ويژگي‌ها واستعدادهاي تكويني زن بيان شد امري است عمومي‌و فراگير كه در تمام شئون داراي مصداق و قابل پيگيري است، از جمله در مسائل حقوقي و جزائي كه زنان داراي احكامي ‌متفاوت با مردان مي‌باشند. و آنچه در رساله حاضر در‌صدد آنيم بررسي مواردي از حدود اسلامي‌است، كه زن داراي مجازاتي متفاوت با مرد است. تفاوت

متن كامل در سايت
متن كامل پايان نامه ها با فرمت word و پسوند doc قابل ويرايش مقطع كارشناسي ارشد با امكان دانلود رايگان پروپوزالها (فصل اول پايان نامه ها) و امكان خريد پايان نامه
40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۴۱:۰۲ توسط:پايان نامه موضوع:

دانلود كامل پايان نامه ارشد: بررسي ارتباط ميان سرمايه فكري و تعدادي از نسبتهاي مالي، بر اساس شوا ...

تكه هايي از متن پايان نامه به عنوان نمونه :(ممكن است هنگام انتقال از فايل اصلي به داخل سايت بعضي متون به هم بريزد يا بعضي نمادها و اشكال درج نشود ولي در فايل دانلودي همه چيز مرتب و كامل است)فهرست مطالبعنوان صفحهچكيده 1فصل اول: كليات پژوهشمقدمه .3بيان مساله 5اهداف پژوهش 8فرضيه هاي پژوهش 9قلمرو پژوهش 10متغيير هاي پژوهش 10روش جمع آوري اطلاعات 11تعاريف مفهومي و عملياتي متغيير هاي پژوهش 11ساختار كلي پژوهش .13فصل دوم: مباني نظري و پيشينة پژوهشمقدمه 15گفتار اول: سرمايه فكري 16پيدايش سرمايه فكري 16اقتصاد دانش محور 18تفاوت اقتصاد سنتي و دانش محور 20نگرش حسابداري سنتي به عوامل نامشهود 22مفهوم سرمايه فكري 25انواع طبقه بندي اجزاء سرمايه فكري 29شباهت در انواع طبقه بندي سرمايه فكري 37سرمايه انساني 37سرمايه ساختاري 39سرمايه ارتباطي............................ 40مزاياي اندازه گيري سرمايه فكري............. 44روش هاي سنجش و ارزيابي سرمايه فكري......... 46مدل نسبت ارزش بازار به ارزش دفتري .......... 47مدل كيوي توبين ............................ 50مدل HRC&A................................. 52مدل جهت يابي اسكانديا...................... 55مدل كارت ارزيابي متوازن.................... 60مدل ارزش افزوده اقتصادي.................... 65گزارش دهي سرمايه فكري....................... 67گفتار دوم: 72انواع نسبت هاي مالي 72نسبت هاي نقدينگي 72نسبت هاي فعاليت 73نسبت هاي اهرمي 76نسبت هاي سود آوري 77نسبت حاشيه سود خالص 77نسبت ROE 78نسبتROA 79نسبت هاي بازار 80محدوديت هاي تحليل نسبت هاي مالي 84گفتار سوم:پيشينه پژوهش 85فصل سوم: روش شناسي پژوهشمقدمه 91روش پژوهش 93جامعه و نمونة آماري 93متغيرهاي پژوهش 98روش هاي آماري و انواع آزمون فرضيه ها 99آزمون اسپيرمن .............................. 99آزمون كولموگروف-اسميرنف ...................... 101روش تجزيه و تحليل اطلاعات 101فصل چهارم: تجزيه و تحليل اطلاعاتمقدمه 102آمار توصيفي................................ 103آمار استنباطي............................. 123آزمون فرضية اصلي اول 123آزمون فرضية اصلي دوم 127آزمون فرضية اصلي سوم 131آزمون فرضية اصلي چهارم 136فصل پنجم: نتايج و پيشنهادات فرعيمقدمه 141بيان نتايج 142نتيجه فرضية فرعي اول 142نتيجه فرضيه فرعي دوم 144نتيجه فرضية فرعي سوم 146نتيجه فرضية فرعي چهارم 149نتيجه گيري كلي 152پيشنهادات 154محدوديت هاي پژوهش........................... 159پيوستهامنابع و مأخذ مورد استفاده در پژوهشچكيدهدر تحقيق حاضر بررسي ارتباط ميان سرمايه ي فكري و برخي نسبت هاي مالي شركتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران مورد مطالعه قرار گرفته است و در واقع اين تحقيق پاسخي به اين پرسش است كه آياميان سرمايه ي فكري شركت ها و چند نسبت مالي(نرخ بازده دارايي ها(ROA) ،نرخ بازده حقوق صاحبان سهام(ROE) ،نسبت حاشيه سود خالص به فروش و نسبت قيمت به درآمد هر سهم(P/E))شركتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران رابطه اي وجود دارد ؟" و "اگر جواب مثبت بود كدام نسبت داراي رابطه ي معنادار تري با سرمايه فكري است؟"منظور از سرمايه ي فكري،آن بخش از كل سرمايه يا دارايي شركت است كه مبتني بر دانش بوده و شركت,دارنده و مالك آن به شمار مي آيد.در يك تقسيم بندي كلي سرما يه ي فكري شامل سه بخش است,كه سرمايه ي انساني,سرمايه ي ساختاري(سازماني)و سرمايه ي مشتري(ارتباطي) نام دارند.در اين تحقيق از روش قياسي - استقرايي استفاده شده است و براي جمع آوري اطلاعات مورد نياز مباحث تئوري واطلاعات مالي مبتني بر صورتهاي مالي حسابرسي شدةشركتهاي تحت بررسي، از روش كتابخانه اي (آرشيو بورس) استفاده شده است. در راستاي انجام اين تحقيق نسبتهاي ياد شده در بالا در بين سالهاي تحقيق با سرمايه ي فكري مورد مقايسه قرار گرفته است.نتايج پژوهش با تجزيه و تحليل اطلاعات جمع آوري شده در يك دوره 5 ساله (83 الي 87 ) نشان مي دهد كه سرمايه ي فكري برخي نسبت هاي مالي شركت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران تأثير قابل ملاحظه اي داشته است.فصل اولكليات پژوهشمقدمهدر سال هاي اخير , سطح تبادلات جهاني و حركت به سمت اقتصاد دانش پايه منجر به تغيير پارادايم حاكم اقتصادي شده است.و دوراني كه نقش مديريت فقط يافتن راهي براي تركيب بهينه ي محصولات و بازار هاي هدف و رفع موانع ورود كالا به اين بازار ها بوده تمام شده و مي توان شاهد اقتصاد مبتني بر دانش و اطلاعات بود كه اساس و بنيان آن بر محور دارايي هاي نامشهود و سرمايه ي فكري استوار است.در چنين فضايي سرمايه هاي فكري و دانش سازماني بيش از گذشته به عنوان مزيت هاي رقابتي مورد توجه قرار گرفته اند.در اين دوران نگاه مديريت واحد هاي انتفاعي به جاي محيط و صنعت به طور جدي به منابع درون سازماني معطوف شده است كه از آن باعناويني چون دارايي نامشهود،دانش،دارايي راهبردي و ... ياد مي شود.كه اين منابع درون سازماني واجد شرايط ايجاد و افزايش مزيت ها ي رقابتي پايدار مي باشند.در طول نيمه دوم قرن بيستم مفهوم،نقش و اهميت دانش در اقتصاد و تجارت تغييرات زيادي يافته است.و از دهه ي 90 الگوي رشد اقتصادي دچار تغييرات اساسي شد و در نتيجه،عامل دانش به عنوان مهمترين سرمايه،جايگزين سرمايه ي مالي و فيزيكي در اقتصاد جهاني شد.به عبارت ديگر اقتصاد دانش محور جاي اقتصاد صنعتي را گرفت و در اين اقتصاد دانش به عنوان كليدي ترين عامل ايجاد ارزش و ثروت جاي خود را با عوامل اصلي توليد ثروت در اقتصا

متن كامل در سايت
متن كامل پايان نامه ها با فرمت word و پسوند doc قابل ويرايش مقطع كارشناسي ارشد با امكان دانلود رايگان پروپوزالها (فصل اول پايان نامه ها) و امكان خريد پايان نامه
40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۳۶:۴۳ توسط:پايان نامه موضوع:

دانلود پايان نامه ارشد: بررسي نقش عوامل اكولوژيكي در توسعه فيزيكي شهرها ...

(در فايل دانلودي نام نويسنده موجود است)
تكه هايي از متن پايان نامه به عنوان نمونه :
(ممكن است هنگام انتقال از فايل اصلي به داخل سايت بعضي متون به هم بريزد يا بعضي نمادها و اشكال درج نشود ولي در فايل دانلودي همه چيز مرتب و كامل است)
چكيده:
توسعه فيزيكي و رشد شهرهاي ايران تا چند دهه­ي پيش، هماهنگ و متناسب با نيازهاي جامعه شهري بود. با بروز تحولات جديد، شهرها به سرعت تغييرات و دگرگوني هايي را پذيرا شدند. اين دگرگوني­ها به شكل رشد سريع جمعيت و گسترش فيزيكي شتاب آميز شهرها، و به صورت نامتعادل و ناهماهنگ بوده است. مهمترين مساله­اي كه در برابر توسعه شهري قرار مي­گيرد، مكان استقرار آنهاست. اصولا استقرار و پيدايش يك شهر بيش از هر چيز تابع شرايط محيطي و موقعيت جغرافيايي است، زيرا عوارض و پديده­هاي طبيعي در مكان­گزيني، حوزه نفوذ، پراكندگي، توسعه فيزيكي و امثال آن اثر قاطعي دارند. هدف از اين پژوهش بررسي نقش عوامل اكولوژيكي در مكان يابي توسعه شهري، مكان­گزيني شهر نورآباد براساس مدل اكولوژيكي و همچنين مكان­يابي توسعه آتي اين شهر است. روش تحقيق، تحليلي – توصيفي است كه با بهره گرفتن از نرم افزار Arc GIS   9.3 و منطق بولين، مدل اكولوژيكي معيار­هاي اكولوژيكي توسعه شهري براي شهر نورآباد ممسني شده است. نتايج تحليل مكان­گزيني شهر نورآباد در مقايسه با عوامل اكولوژيكي توسعه شهري نشان داد كه ارتفاع، بارش و دما مناسب­ترين، شيب، جهت دامنه و خاك نامناسب­ترين عوامل اكولوژيكي در مكان­گزيني شهر نورآباد ممسني بوده است. در مرحله بعد نتايج مكان­يابي بهينه توسعه فيزيكي شهر نشان داد كه عامل فاصله تا مسيل با 98/89 درصد مناسب­ترين و جهت دامنه با 34/12 درصد نامناسب ترين عامل اكولوژيكي در مكان­يابي بهينه بوده است. به منظور اجراي مدل، ابتدا لايه­هاي هر يك از عوامل به صورت زمين مرجع در محيطGIS تهيه شدند. سپس اين لايه­ها براي اجراي مدل به فرمت شبكه­­اي تبديل شدند. در اين راستا لايه­هاي ارتفاع، شيب، جهت دامنه، زمين شناسي، دما، بارش، فاصله تا مسيل، خاك شناسي، پوشش و كاربري اراضي و فاصله تا محدوده شهر تهيه و مورد بررسي قرار گرفته است. همچنين ملاحظه­ي نقشه­هاي حاصل از تركيب لايه­ها نشان داد كه كه از محدوده مورد مطالعه براي توسعه آتي، تنها 185 هكتار كه معادل 07/1 درصد از سطح كل منطقه است، براي توسعه آتي شهري مناسب مي باشد و 93/98 درصد داراي شرايط مناسبي براي توسعه نيست. از نظر جهت­هاي توسعه، نواحي غرب و شمال مكان­هاي مطلوب براي توسعه آتي است، تنها 9 هكتار از سطح شهر نورآباد كه معادل20/1 درصد مي باشد، مناسب و براساس مدل اكولوژيكي مكان­گزيني شده است و 80/98 درصد از سطح شهر نامناسب است.
فهرست مطالب:
فصل اول: كليات تحقيق
1-1)مقدمه.......................................................................................................14
1-2). تعريف موضوع.....................................................................................15
1-3). اهميت وارزش تحقيق................................................................................16
1-4). پيشينه تحقيق.........................................................................................17
1-5). اهداف تحقيق.........................................................................................20
1-6). سوالات و فرضيه­ هاي تحقيق......................................................................21
1-7). روش تحقيق.............................................................................................21
1-7-1). مدل منطق بولين يا منطق صفر و يك.......................................................22
1-8). مشكلات تحقيق .....................................................................................23
فصل دوم: مباني نظري
 2-1)مقدمه......................................................................................................25
2-2). مباحث مربوط به توسعه شهري. ..................................................................25
2-2-1). شهر................................................................................................25
 2-2-2). برنامه­يزي..........................................................................................26
2-2-3). برنامه­ريزي شهري................................................................................27
2-2-4). كاربري اراضي...................................................................................27
2-2-5). رشد و توسعه شهري..........................................................................28
2-2-6). مفهوم توسعه فيزيكي.......................................................................28
2-2-7). فضاي شهري..........................................................................29
 2-2-8). بافت.............................................................................................29
2-2-9). نظريات مورفولوژيكي و توسعه فيزيكي شهر.............................................30
2-2-10). توسعه فيزيكي شهر از ديدگاه اكولوژيك...............................................31
2-2-11). نظريه­هاي هسته­ هاي متعدد شهر يا شهر چند هسته­اي..........................31
2-2-12). نظريه ساخت دواير متحدالمركز..........................................................32
2-2-13). نظريه ساخت ستاره­اي شكل...........................................................32
2-2-14). نظريه محوري يا توسعه قطاعي شهر................................................33
2-2-15). نظريه شهر خطي...........................................................................33
2-3). متغيرهاي موثر در مكان­يابي توسعه­ي فيزيكي شهرها...................................33
2-3-1). مقدمه........................................................................................33
2-3-2). ژئومورفولوژي.....................................................................34
2-34). جنس خاك..............................................................................34
2-3-5). قابليت خاك. .........................................................................35
2-3-6). شيب........................................................................................35
2-3-7). باد...........................................................................................35
2-3-8). آب­هاي زير­زميني...........................................................................36
2-3-9). ارتفاع...........................................................................................36
2-3-10). رعايت حريم گسل......................................................................36
2-3-11). جهت­هاي جغرافيايي................................................................36
2-3-12). حريم رودخانه­ ها............................................................................37
فصل سوم: معرفي منطقه­ مورد مطالعه
 3-1).مقدمه......................................................................................39
3-2). ويژگي­هاي جغرافيايي-طبيعي منطقه................................................40
3-3). وضعيت توپوگرافي .....................................................................41
3-4). وضعيت شيب منطقه...................................................................42
3-5). جهت دامنه.................................................................................42
3-6). ويژگي­هاي زمين­ساختي و تكتونيكي محدودۀ مورد مطالعه......................45
3-6-1). زمين­شناسي.........................................................................46
3-7). ويژگي­هاي آب و هوايي شهر نورآباد...................................................47
3-7-1). تابش آفتاب..........................................................................47
3-7-2). ميزان دما و رژيم حرارتي..............................................................48
3-7-3). پراكندگي بارش در شهر نورآباد ...................................................49
3-7-4). باد .......................................................................................49
3-8). وضعيت هيدرولوژي منطقه..........................................................50
3-8-1). .منابع آبهاي سطحي.................................................................51
3-8-2 ). منابع آب­هاي زيرزميني.............................................................51
3-9). خاكشناسي منطقه مورد مطالعه.......................................................52
3-10). خصوصيات زلزله­خيزي محدودۀ مورد مطالعه.......................................54
3-11) مطالعات تاريخي........................................................................54
3-11-1) وجه تسميه .........................................................................54
3-12). مطالعات كالبدي........................................................................54
3-12-1). مرحله اول توسعه شهر نورآباد...................................................54
3-12-2). مرحله دوم توسعه از سال 1345 تا قبل از انقلاب اسلامي...........56
3-12-3). مرحله سوم توسعه شهر بعد از انقلاب تا سال1365......................57
3-12-4). مرحله چهارم توسعه شهر از دهه 1365 به بعد.............................58
3-13). تغيير و تحولات جمعيت شهر........................................................59
3-13-1). تراكم خالص و ناخالص جمعيت شهر نورآباد..............................60
3-13-2). بررسي وضعيت اشتغال و فعاليت در شهر نورآباد.........................60
3-14). اقتصاد شهر.................................................................... 61
فصل چهارم: تجزيه و تحليل و نتيجه­ گيري
 4-1). مقدمه .................................................................................64
4-2). بررسي وضعيت تناسب عوامل اكولوژيكي منطقه.............................64
4-2-1).  وضعيت تناسب ارتفاع از سطح دريا منطقه.................................62
4-2-2).  وضعيت تناسب شيب منطقه..................................................65
4-2-3).  وضعيت تناسب جهت دامنه.........................................66
4-2-4).  وضعيت تناسب زمين­شناسي منطقه....................................67
4-2-5). وضعيت تناسب بارش منطقه..................................................69
4-2-6). وضعيت تناسب دما منطقه.....................................................70
4-2-7).  وضعيت تناسب فاصله تا مسيل منطقه..................................71
4-2-8). وضعيت تناسب خاك منطقه. ............................................72
4-2-9). وضعيت تناسب پوشش گياهي و كاربري اراضي منطقه..............73
4-2-10). وضعيت تناسب فاصله تا محدوده شهر..................................75
4-2-11). تركيب كليه لايه­هاي عوامل اكولوژيكي منطقه. ....................76
4-3). مكان­گزيني شهر نورآباد(براساس با مدل اكولوژيكي)......................77
4-4). مكان­يابي بهينه­ي توسعه آتي شهر نورآباد براساس عوامل اكولوژيكي.......84
4-5). پيامدهاي توسعه فيزيكي شهر نورآباد ........................................91
4-5-1). آلودگي آب. ....................................................................92
 4-5-2). تخريب اراضي كشاورزي................................................92
4-6). نتيجه ­گيري. ...........................................................................93
4-7). آزمون فرضيه­ ها.....................................................................97
4-8). ارائه پيشنهادات و راهكارها.....................................................98
منابع ومآخذ............................................................................99
فصل اول: كليات تحقيق
1-1- مقدمه
 شهرنشيني و توسعه فضايي- كالبدي متاثر از توزيع فضايي جمعيت٬ انواع عوامل طبيعي (اقليم٬ خاك٬ ژئومورفولوژي و....) و انساني ( جمعيت٬ اقتصاد٬ فرهنگ٬ سياست و....) در عرصه زندگي بشري به عنوان ويژگيهاي جهاني از قرن 18 ميلادي٬ روند تكاملي را طي كرده و در قرن 20 شدت يافت٬ در قرن 21 ميلادي نيز شاهد شهرنشيني گسترده با بيش از 62 درصد خواهيم بود (باستيه٬ 1377 :239 ). تراكم بيش از اندازه جمعيت، تمركز فعاليت­ها وفراواني ساخت و سازها، رشد و گسترش فيزيكي كانون­هاي شهري و تخريب اكوسيستم طبيعي را در پي داشته است. هر چند توسعه شهر در كشورهاي صنعتي در قرون گذشته به آرامي صورت گرفته است اما در كشورهاي در حال توسعه بعد از جنگ جهاني دوم صورت گرفته است وشهرهاي كشورهاي در حال توسعه با شتاب و سرعت بيشتري از شهرهاي ممالك صنعتي توسعه مي­يابند (شكويي ٬ 1365 :176 ). لذا مطالعه اينگونه مسائل و آگاهي از كم و كيف آنها يكي از مهمترين وظائف برنامه­ريزان شهري مي­باشد. لازم به ذكر است كه در دهه­هاي اخير شهرهاي ما (بخصوص شهرهاي بزرگ) به خوبي گسترش يافته­اند. اين گسترش كالبدي يا انفجار كالبدي در بسياري از موارد بيش از انفجار جمعيت بوده است. يعني نسبت افزايش سطح بيش از افزايش جمعيت مي­باشد. در وهله اول اين گسترش به نظر منطقي و طبيعي مي­آيد چون با رسيدن جمعيت به آستانه­هاي جديد تاسيسات و تسهيلات مورد نياز و تقاضاي جامعه شهري تامين مي­باشد كه تناسب ساده با افزايش جمعيت ندارد ولي ميتواند دامنه­اي بس وسيع­تر از آستانه موجود را پاسخگو باشد (فرج زاده ٬ 1385 : 12 ). استقرار و پيدايش يك شهر بيش از هر چيز تابع شرايط و موقعيت جغرافيايي است، زيرا عوارض و پديده­هاي طبيعي در مكان­گزيني، حوزه نفوذ، توسعه فيزيكي و مورفولوژيك شهري اثري قاطعي دارند. پديده هاي طبيعي گاه به عنوان عوامل مثبت و گاه عوامل منفي و بازدارنده عمل مي كنند( ثروتي و ديگران، 1388: 27) . عدم سازگاري محيط طبيعي در توسعه شهرها مي­تواند زمينه­هاي ايجاد مخاطرات گوناگون طبيعي را فراهم سازد همچنين بستر طبيعي قادر است در رابطه با عوامل آب و خاك ، شيب ، آب و هوا و ..... محدوديت هايي را براي توسعه فيزيكي شهرها ايجاد نمايد( عزيزپور، 1375: 68). در اين پژوهش ابتدا به گر­آوري مباني نظري در خصوص نقش و تاثير عوامل اكولوژيكي در توسعه فيزيكي شهر­ها پرداخته شده است و سپس با بررسي و مطالعات وضع موجود شهر نورآباد ممسني و مقايسه آن با معيارهاي بهينه و معقول اكولوژيكي در سه قسمت به مكان­يابي توسعه شهري( در سطح بخش مركزي شهرستان)، مكان­گزيني شهر نورآباد( در مقايسه با مدل اكولوژيكي) و در نهايت مكان­يابي توسعه آتي شهر پرداخته شده است.
فصل­بندي پايان نامه به شرح زير مي­باشد:
فصل اول: به معرفي موضوع تحقيق، اهداف تحقيق، بيان مسأله، ضرورت، اهداف تحقيق و پيشينه آن پرداخته شده است.
فصل دوم: مباني نظري تحقيق است كه در اين فصل به نظريات، ديدگاه­ها، مكاتب، مدل­ها و ساير مباحث مربوط اشاره شده است.
فصل سوم: در فصل سوم به معرفي منطقه مورد مطالعه (نورآباد ممسني) پرداخته شده است و ويژگي­هاي جغرافيايي، اجتماعي، اقتصادي و كالبدي منطقه آورده شده است.
فصل چهارم: در فصل چهارم كه به يافته­هاي تحقيق مورد تجزيه و تحليل، قرار گرفته است. در اين فصل به ارزيابي و تحليل نقش عوامل اكولوژيكي بر مكان­يابي توسعه شهري( در سطح بخش مركزي شهرستان)، مكان­گزيني شهر نورآباد( در مقايسه با مدل اكولوژيكي) و مكان­يابي توسعه آتي شهر پرداخته شده است. در نهايت به نتيجه گيري، آزمون فرضيه­ها و پيشنهادات پرداخته شده است.
2-1- تعريف موضوع
فرهنگ مادي ومعنوي شهري، حاصل دستاورد بزرگ كانون تمدن­ساز از چند هزار سال پيش تاكنون بوده است و دستيابي به رفاه و آسايش فزاينده در محيط زيست شهري، از دغدغه­هاي فكري فرهيختگان به­ويژه كارشناسان آشنا به مسائل شهري در دو قرن اخير مي­باشد. با گذشت زمان، نابودي منابع طبيعي شهري، از جمله زمين­هاي كشاورزي و منابع آبها، توسعه ناموزون آن، فقدان مديريت كار آمد شهري با وضعيت نابرابري زاي اقتصادي، مهاجرت سيل آساي جمعيت روستايي به شهرها تراكم و فشردگي اين مهاجرين در محله­هاي مختلف و جدائي­گزيني در شهرها، از مسائل و معضلاتي است كه چشم انداز ناپايداري را بر شهرها تحميل كرده است (مهندسين مشاور امكو ٬ 1379 :15 ). چنين تحولي موجب گستردگي محدوده خدماتي شهرها شده كه انبوه جمعيت شهري را بـا سطوح طبقات اجتماعي متفاوت در خود جاي داده است. با پويش فزاينده و سريعي كـه در ساخت كالبدي شهر، از سال 1350 به بعد يعني اوج دوره رشد شهرها و هرج و مرج توسعه كالبدي شهري ايران، آن چنان وسعت مي­يابد كه حتي تدوين قوانين سخت و برخورد قهرآميز شهرداري­ها نيز از بروز آن عاجز مي­ماند. نتيجه آنكه شهرهاي ايران به خصوص بافت كـالبدي آنها، منشاء و بستر ناپايداري در شهرها مي­گردد. تغييرات كالبدي و تحولات فضايي شهرها، چنان سريع و شتابنده عمل كرده است كه پس از دوره­اي كوتاه، اكنون شهرهاي كشور، نه تنها توانايي حفظ ويژگي­هاي سنتي و اصيل، خود را ندارند، بلكه اصول تازه و علمي نيز بر كالبد آنها و رشد و توسعه آيندشان با مشكلات بسياري همراه است(نصيري،54:1384). بيشتر شهرها در گذشته به صورت طبيعي رشد كرده­اند، يعني توسعه شهر بدون برنامه­ريزي آتي انجام شده و شهر به صورت افقي توسعه يافته است. در رشد طبيعي شهر، سيستم جاده­اي، پارك­ها، مدارس، زمين­بازي و... بدون نظم و ملاحظات توسعه آتي شهر ايجاد مي­شدند. امروزه توسعه فيزيكي نابسامان و بي­رويه يكي از مشكلات شهر و شهرنشيني جهان سوم در دوران معاصر است. به طوري كه طي فرايندي مداوم، محدوديتهاي فيزيكي و فضاهاي كالبدي شهر در جهات عمودي و افقي به لحاظ كمي و كيفي رشد مي­يابد و اگر اين روند سريع بي­برنامه باشد، تركيبي نامناسب از فضاهاي شهري مشكل­زا خواهد انجاميد و با عوارضي مثل بي­نظمي فضايي، گسترش فقر و نابرابري، فرسايش و آلودگي محيط زيست، كاهش زمينهاي كشاورزي و ناامني اجتماعي همراه خواهد بود. به همين دليل موضوع رشد و توسعه فيزيكي و نحوه برنامه­ريزي و مديريت آن به يك مساله مهم سياسي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي در كشورهاي مختلف از جمله ايران بدل شده و عموم مسوولان، مديران و كارشناسان را به جست و جوي چاره براي حل برانگيخته است (حيدري،10:1385). توسعه فيزيكي و ناموزون شهرها بيشتر به سياست­هاي اداري روستا-شهر وابسته بوده، روند بورس بازي، معاملات اقماري زمين نيز از عوامل اصلي در توسعه فيزيكي ناموزون شهرها محسوب مي­شود. هم­اكنون يكي از مشكلات تمام شهرها، رشد شهرنشيني و به تبع آن گسترش شاخك­هاي خزنده شهري بر اراضي پيرا شهري است كه پيامد­هايي چون: حاشيه­نشيني، نابودي اراضي كشاورزي، افزايش جمعيت شهرها، عدم امكان پاسخگويي براي برخي از خدمات و كاربري­ها در شهر، گسستگي بافت­هاي فيزيكي، مشكلات زيست محيطي، خصوصا آلودگي و نابساماني سيماي شهري داشته است (سعيد آبادي و همكاران،44:1389). توسعه فيزيكي -كالبدي يك سيستم شهري تحت تاثير عوامل مختلف قرار مي­گيرد كه يكي از مهمترين اين عوامل ويژگي­هاي محيط طبيعي، يعني بستري كه شهر بر روي آن قرار گرفته مي­باشد، عواملي مانند: اقليم، ژٍئومورفولوژي، منابع آب، خاك... در توسعه يك شهر نقش بسيار تعيين كننده و مهمي را مي­توانند بر عهده داشته باشند (فريادي و همكاران،2:1386).
شهر نورآباد به عنوان يكي از شهرهاي استان فارس با مساحتي در حدود 783 هكتار و جمعيتي برابر 52597 نفر ( درسال1385 ) از نظر جمعيتي، نسبت به سال1345 ده برابر شده و از نظر كالبدي رشد زيادي پيداكرده است اين رشد جمعيتي و كالبدي از حدود سال­هاي 61 ـ 60 ، آغاز گرديده و با شتاب ادامه دارد و افزايش جمعيت شهري هم به طور طبيعي و هم در نتيجه مهاجرت گسترده روستائيان از روستاهاي اطراف  آن، صورت گرفته است كه اين روند علاوه بر رشد فيزيكي و كالبدي شهر به ويژه در جهت شرقي موجب ارتقاء نقش و عملكرد شهر از حيث اداري، خدماتي در منطقه شده است. همچنين رشد فيزيكي اراضي شهري كه توپوگرافي مساعد، آن را تشديد نموده است، به بورس بازي زمين، توسعه نامتعادل شهر، كمبود سرانه­هاي شهري٬ بالا رفتن تراكم شهر و تخريب زمين­هاي كشاورزي اطراف شهر انجاميده است. از سوي ديگر وجود جاده ارتباطي شيراز ـ اهواز در نزديكي محدوده شهر، قابليت 

متن كامل در سايت
متن كامل پايان نامه ها با فرمت word و پسوند doc قابل ويرايش مقطع كارشناسي ارشد با امكان دانلود رايگان پروپوزالها (فصل اول پايان نامه ها) و امكان خريد پايان نامه
40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۳۲:۲۳ توسط:پايان نامه موضوع:

پايان نامه ارشد رشته مديريت : بررسي رابطه بين مهارت ارتباطي مديران و رضايت شغلي كاركنان ...

تكه هايي از متن به عنوان نمونه : (ممكن است هنگام انتقال از فايل اصلي به داخل سايت بعضي متون به هم بريزد يا بعضي نمادها و اشكال درج نشود ولي در فايل دانلودي همه چيز مرتب و كامل است)
فهرست مطالب
عنوان                                                                                                  صفحه
چكيده................................................................................................. 1
فصل اول: كليات تحقيق
1-1- بيان مسأله.................................................................................... 3
1-2- اهميت موضوع تحقيق و انگيزش انتخاب آن........................................... 7
1-3 - اهداف پژوهش............................................................................. 8
1-4 - فرضيه هاي تحقيق......................................................................... 8
1-5- جامعه آماري و محدوده زماني و مكاني پژوهش....................................... 9
1-6 - روش تحقيق................................................................................ 10
1-7 - ابزار گردآوري اطلاعات................................................................ 10
1-8 - سوالات پژوهش........................................................................... 11
1-9 - مروري بر تحقيقات پيشين............................................................... 12
1-10- تعريف عملياتي متغيرها و واژه هاي كليدي......................................... 15
 فصل دوم: ‌ادبيات و مباني نظري
1-2- مقدمه........................................................................................ 19
2-2 - رضايت شغلي و افزايش بهره وري.................................................... 22
2-3- رابطه شخصيت با موفقيت شغلي........................................................ 24
2-4- رابطه رضايت شغلي با شخصيت افراد................................................. 25
2-5- تعاريف رضايت شغلي.................................................................... 27
2-6- نظريه هاي رضايت شغلي................................................................ 33
2-7- شاخص هاي رضايت شغلي.............................................................. 34
2-8- عوامل موثر بر رضايت شغلي.......................................................... 35
2-9- رضايت شغلي و بهره وري.............................................................. 38
2-10- عوامل موثر بر افزايش رضايت شغلي............................................... 41
2-11- رضايت شغلي و تعهد سازماني........................................................ 47
2-12- پيامدهاي رضايت شغلي و عدم رضايت شغلي...................................... 52
2-13- رضايت شغلي و عملكرد............................................................... 55
2- 14- اندازه گيري رضايت شغلي............................................................ 56
2- 15- تعهد سازماني............................................................................ 57
 فصل سوم: ‌روش شناسايي تحقيق
3-1- مقدمه......................................................................................... 61
3-2- جامعه آماري................................................................................ 61
3-3- روش جمع ‌آوري اطلاعات............................................................... 61
3-4- حجم نمونه و روش اندازه گيري......................................................... 62
3-5- روش تجزيه و تحليل داده ها............................................................. 62
3-6- محدوديت هاي تحقيق...................................................................... 62
3-7- ابزار اندازه گيري.......................................................................... 62
 فصل چهارم: تجزيه و تحليل يافته هاي تحقيق
4-1- مقدمه......................................................................................... 66
4-2- آمار توصيفي............................................................................... 67
4-3-آمار استنباطي.............................................................................. 121
 فصل پنجم: نتيجه گيري و پيشنهادات
5-1- نتيجه گيري................................................................................ 125
5-2- تفسير نتايج تحقيق ........................................................................ 127
5-3- پيشنهادات.................................................................................. 128
5-4- پيشنهاد براي پژوهش هاي آينده........................................................ 129
5-5- فهرست منابع و مأخذ..................................................................... 130
5-6- پيوست ها...........................................................................................133
5-7-چكيده انگليسي................................................................................143
چكيده :
برابر مطالعات انجام شده در حوزه ارتباطات انساني، افراد بيش از هشتاد درصد اوقات بيداري خود را صرف برقراري ارتباط با ديگران مي نمايند و اين مسأله به ويژه در سازمان ها اهميت ويژه اي مي يابد تا جايي كه سبك برقراري ارتباط مديران با كاركنان تأثير فراواني بر روحيه كاركنان و رضايت شغلي آنان دارد.
هدف اصلي اين پژ‍وهش مطالعه رابطه بين مهارت هاي ارتباطي مديران، با رضايت شغلي كاركنان دانشگاه شاهرود. و اهداف فرعي عبارت است از شناسايي رابطه بين مهارت هاي ارتباط كلامي مديران و رضايت شغلي كاركنان، شناسايي رابطه بين مهارت هاي ارتباط غيركلامي مديران و رضايت شغلي كاركنان ، شناسايي رابطه بين مهارت هاي ارتباط كتبي مديران و رضايت شغلي كاركنان .
جامعة آماري پژوهش حاضر عبارت است از كاركنان دانشگاه شاهرود و محدودة زماني سال 1393 .لذا اين تحقيق با در نظر گرفتن معيار زمان، مقطعي؛ با توجه به ميزان ژرفايي، پهناگر؛ با توجه به معيار وسعت، در جامعه شناسي خرد و با در نظر گرفتن معيار كاربرد، پژوهش كاربردي مي باشد و در نهايت اين كه اين پژوهش از نوع تركيبي توصيفي و همبستگي مي باشد.
نتايج اين پژوهش نشان داد كه :
بين مهارت هاي ارتباطي مديران و رضايت شغلي كاركنان رابطه مستقيم و معني‌داري وجود دارد؛ يعني هر چه مهارت هاي ارتباطي بيشتر باشد رضايت شغلي نيز بيشتر است. همچنين از نتايج فرعي پژوهش حاضر چنين نتيجه‌گيري مي‌شود كه بين مهارت هاي ارتباط كلامي، ارتباط كتبي و ارتباط غيركلامي با رضايت شغلي كاركنان رابطه مستقيم معني‌داري وجود دارد. لذا فرضيه اصلي و سه فرضيه فرعي، همگي تأييد شدند.
 بيان مسأله
هنگامي كه فردي از طريق ابزار زبان با فرد ديگري ارتباط برقرار مي كند، رابطه اي ميان آنان شكل مي گيرد كه نمونۀ آن را در طبيعت نمي توان يافت. همين توانـايي برگرداندن اصوات بي معنا به كلمات گفتــاري و نوشتــاري، مهم ترين امتياز بشر، يعني زبان است. زبان، رشد آن دسته از ويژگي هايي را ممكن ساخته است كه انسان انديشمند را از همه ي مخلوقات ديگر متمايز مي سازد. پس تعجب آور نيست اگر فيلسوف آلماني، كارل ياسپرس [1] مدعي است كه: « عالي ترين دستاورد انسان در دنيا، ارتباط شخصيت با شخصيت است.» (سهرابي و حيات روشنايي، 1384،24) و اين ارتباط زماني به مؤثر ترين شكل برقرار مي شود كه طرفين از مهارت ارتباطي و اجتماعي مناسب برخوردار باشند.
ارتباطات طيف وسيعي از مباحث را در برمي گيرد و هرگونه تعـريفي از اين مبحث به همان گستره ارتبـاطـات مي تواند خيلي عادي و دم دستي و يا خيلي پيچيده و غامض باشد. ما مي توانيم جنبه هاي متمايز ارتباطات را براساس اين گونه تعاريف متفاوت تشريح و توصيف كنيم، اما يك تعريف واحد و يكسان يافت نمي شود. ( ليونل1، 1992، صص 5-3)
انسان، چه در درون خانواده و چه در اجتماع، درگير شبكه ي پيچيده اي از ارتباطات مختلف است كه بخش عمده اي از ذهن، فكر و انرژي او را مصـروف خود مي دارد. با اين توصيف وقتي وارد ســازمان ها مي شويم، اين كيفيت ارتباطات و بهره وري آن نقشي بي بديل مي يابد .زماني كه سازمان ها به عنوان يكي از واحدهاي اساسي اجتماع بوجود آمدند، به تبع بحث ارتباطات يكي از مباحث مهم در سازمان ها گرديد.
اهميت سازمان ها نيز بر هيچكس پوشيده نيست. انسان ها در جامعه ي امروز در يك سازمان به دنيا مي آيند در سازمان هاي مختلف زندگي مي كنند و در سازماني مي ميرند و در سازماني ديگر به خاك سپرده مي شوند. لذا ما در همه ي مراحل زندگي خود به نحوي با سازمان ها و ارتباطات سازماني سر و كار داريم. (فرهنگي، 1382، ص109 )
هر سازماني در پي آن است كه به بهترين شكل به اهداف خود برسد. تحقق اهداف سازماني بستگي به تمام عواملي دارد كه در آن سازمان با هم در تعامل هستند و مهم ترين عامل سازماني، نيروي انساني است. نيروي انساني عامل پيچيده اي است كه داراي انگيزه و نگرش هاي متفاوتي مي باشد. اين انگيزه ها و نگرش ها بايد دائماً مورد بررسي قرار گيرند تا با توجه به نتايج اين بررسي ها مديران سياست هاي لازم را در جهت بهبود وضعيت موجود اعمال كنند. (رئوفي،1383)
گاهي ناتواني مدير و كاركنان در برقراري ارتباط مناسب با ساير همكاران در محيط كار و يا وجود نگرش هاي منفي و بي انگيزگي در بين كاركنان سبب مي شود كه آنها قادر به انجام وظايف شان در حد مطلوب نباشند و در نهايت با كاهش بهره وري مواجه مي شويم. (علاقه بند،1387)
مديران و معاونين هر سازمان بايد به اين نكته توجه داشته باشد كه دستيابي به اهداف سازماني در سطوح مختلف تنها زماني ميسر است كه روابط بين كاري بخش ها و سطوح مختلف به گونه اي اثربخش باشد. اين امر هنگامي امكان پذير است كه ارتباطات و مسيرهاي ارتباطي به درستي طراحي شده و به روشني تعيين شده باشد. ( رحمان زاده هروي، 1382) مديران دريافته اند كه برقراري ارتباط مؤثر با كاركنان و درك انگيزه هاي ارتباطي آنان در توفيق مديران براي نيل به اهداف سازماني عامل مؤثري است و ريشه بيشتر مشكلات فردي سازمان و اجتماعي را مي توان در كمبود و نقص ارتباطات مؤثر جستجو كرد. (رضائيان، 1372)
اهميت ارتباطات تنها در مسائل درون سازماني نيست و بر اساس تفكر سيستمي، در صورتي كه مدير سازمان از وقايع و عكس العمل هاي محيط بي خبر باشد و بدون توجه به دنياي خارج سازمان تصميم گيري كند در واقع سازمان را به يك سيستم بسته تبديل مي كند.
از ديدگاه سازماني ارتباط يك امر ضروري است، زيرا با گسترش اطلاعات كاركنان ، نگرش ها تغيير مي كند، به اين جهت كه هماهنگي بيشتر، اسباب رضايت شغلي فراهم مي شود. به طور كلي هدف از ارتباطات بوجود آوردن تغييرات لازم در رفتار يا تغيير آن دسته از شرايطي است كه سازمان بر آن ها كنترل دارد.
در حقيقت مي توان ادعا كرد كه شريان حياتي سازمان «شبكه ارتباطات» و خون جاري در آن «اطلاعات» مي باشد. بنابراين به منظور انجام وظايف و تطابق با هر تغيير در شرايط مختلف و تحقق اهداف، سازمان هاي نوين نياز به جريان اطلاعات منظم و اشكال مختلف ارتباط دارند. در سازمان هاي كنوني بيشتر وقت مديران به ارتباط با همكاران، زيردستان و مافوق مي گذرد. از ديدگاه سازماني ارتباط يك امر ضروري است. زيرا اطلاعات لازم را براي كاركنان فراهم مي آورد و نگرش ها را گسترش مي دهد تا هماهنگي و رضايت شغلي افزايش يابد.
ارتباطات به دو دليل براي مديران حائز اهميت مي باشد:
اولاً ارتباطات فرآيندي است كه مديران با استفاده از آن وظايف برنامه ريزي، سازماندهي، رهبري، هماهنگي و كنترل را انجام مي دهند.
ثانياً ارتباط فعاليتي است كه مديران، بيشتر وقت خود را به آن اختصاص مي دهند، زيرا فرآيند ارتباط به مديران اين امكان را مي دهد تا مسئوليت هاي خود را به انجام رسانند. (حقيقي و همكاران،1382)
اهميت ارتباطات مناسب را يكي از مديران اجرايي قديمي به بهترين شكل خلاصه كرده و چنين اظهار مي دارد كه مفهوم بهترين برنامه ها، بي معني است مگر اين كه همه از آن آگاهي داشته باشند و براي كسب اهداف آن دست به دست هم دهند.
در واقع هر نوع فعاليت سازمان يافته به ارتباطات نيازمند است و هدايت هر كاري مستلزم دادن پيام است و بستر انتقال پيام، ارتباطات (در شكل گسترده آن) است و به همين سبب را ه ديگري براي هدايت كار افراد و گروه هاي كاري سازمان وجود ندارد. مديران بايد براي تصميم گيري، تغيير جهت انجام كارها، پروژه هاي در دست انجام، آموزش كاركنان و هماهنگي فعاليت هاي مختلف سازمان به طريقي با ديگران ارتباط برقرار كنند. (رابينز، 1380)
برقراري ارتباط مؤثر كاري بسيار حساس و دشوار است و خيلي از مديران در بالا بردن مهارت خود در اين زمينه كوتاهي مي كنند، كوششي نظام يافته در اين راه، حتي براي مديراني كه در انجام ارتباطات پيروز هستند سودمند بوده و مي تواند كارآيي و اثر بخشي اين فرآيند را افزايش دهد (رضايي نژاد، 1375). مهارت هاي ارتباطي مناسب پيش نيازي ضروري براي عملكرد رضايت بخش در همه موقعيت هاي سرپرستي است. افراد در نتيجه آموزش، تجربه و موقعيت شخصي خود از درجات متفاوت مهارت هاي ارتباطي برخوردارند (سينجر، 1378). ارتباط كلامي يكي از ابزارهاي كارساز بشر براي كنترل و درك محيط خويش و تأثير در آن مي باشد ( جرالد ميلر، 1368). طبق تحقيقات انجام شده مديران و سرپرستان بيش از 50% وقت خود را صرف ارتباطات كلامي مي كنند. براي رساندن پيام به صورت عمده از ارتباطات گفتاري استفاده مي شود. سخنراني، بحث هايي كه به صورت رسمي بين گروه انجام مي شود و شايعه هاي غير رسمي نمونه هايي از ارتباط گفتاري هستند. نامه، بخشنامه و پيام هايي كه به صورت دورنويس ارائه مي شوند، مجله ها و خبرنامه هاي موجود در سازمان و يا نوشتارهاي ديگري كه به صورت نوشته، تصوير يا علائم ارسال مي گردد در مجموع ارتباطات نوشتاري (كتبي) را به وجود مي آورند.
مهارت اجتماعي به آن دسته از مهارت هايي گفته مي شود كه ما در تعاملات ميان فردي خود به كار مي بريم. "كِلي" [2] بعد يادگيري را هم به اين تعريف مي افزايد؛ او مي گويد: « مهارت اجتماعي عبارت است از رفتارهاي معين و آموخته شده اي كه افراد در روابط ميان فردي خود، براي كسب تقويت هاي محيطي يا حفظ آن انجام مي دهند.»
"مايكلسون"[3] و ديگران در ارزيابي نشانه هاي مهارت اجتماعي و ارتباطي به شش عنصر اصلي اشاره مي كنند :
مهارتهاي اجتماعي بطور معمول آموخته مي شوند.شامل مجموعه اي از رفتارهاي كلامي و غيركلامي گوناگون و ويژه اند.مستلزم داوطلب شدن و ارائه پاسخهاي مناسب و مؤثرند.تقويت هاي اجتماعي ديگران را به حداكثر مي رسانند.ماهيتي تعاملي دارند و به زمان بندي مناسب و تاثير متقابل برخي از رفتارها احتياج دارند.تحت تاثير عوامل محيطي همچون سن، جنس، و پايگاه [اجتماعي] طرف مقابل مي باشند. (بيگي و فيروز بخت ، 1374، 11و12و13)ارتباطات در سازمان به قدري حائز اهميت است كه يكي از صاحب نظران معتقد است كه مديريت يعني هنر برقراري ارتباط و "ديويد كوآك"[4] معتقد است بيشتر موفقيت مدير در اين است كه بتواند از مهارت هاي انساني ( ايجاد رابطه متقابل با افراد) استفاده كند.( پارساييان و اعرابي، 1384 ، 2)
"مينتزبرگ"[5] نيز سه نقش اصلي براي مديران برمي شمارد كه عبارتند از: نقش اطلاعاتي، نقش تصميم گيري و نقش ارتباطي. (همان، 8)
اون هارجي1 (1986) با مرور تعاريف رفتار ماهرانه به شش جنبه مهارت اجتماعي اشاره مي كند. او مي گويد: « مهارت اجتماعي عبارت است از مجموعه اي از رفتارهاي هدف مند، به هم مرتبط و متناسب با وضعيت كه آموختني بوده و تحت كنترل فرد مي باشد. »
رابرت كتز2 نيز سه مهارتِ فنّي، نظري يا تحليلي و انساني را براي مديران ضروري مي داند. مهارت انساني يعني توانايي در كار كردن، درك نمودن و ايجاد انگيزش در فرد يا گروه. (همان، 10)
مديران نيز دريافته اند كه ارتباط مؤثر با منابع انساني و درك انگيزه هاي ارتباطي كاركنان در توفيق آنان براي دستيابي به اهداف طرّاحي شده ي سازمان عامل مؤثري است.(رضائيان، ١٣٧٩ ،ص ٢٨٤)
بر اين اساس مديران سطوح مختلف، مسؤول ايجاد ارتباطات صحيح در سازمان هستند؛ بنابراين بايد از كم و كيف فرآيند ارتباطي آگاه باشند و نحوه ي برقراري ارتباطات مؤثر را بدانند. ( الواني،۱۳۷۹ ، ص ٢٦٧)
ميركمالي (۱۳۷۸) درباره ي اهميت ارتباطات در سازمان هاي آموزشي مي گويد: « اگر مديران آموزشي علاوه بر دانش از مهارت هاي كافي برخوردار باشند، بدون ترديد نظام آموزشي نيز از اثربخشي، كارايي و اعتبار بالايي برخوردار خواهد بود؛ يكي از اين مهارت ها، فن رفتار با كاركنان يا به سخن ديگر مهارت ارتباطي است.»
 رضايت شغلي :
رضايت شغلي از دو بعد قابل مطالعه و سنجش است :
1- رضايت از عناصر شغلي
   رضايت از عناصر شغلي از يك ديدگاه، گاهي تحت عنوان نگرش نسبت به موضوعات ناميده مي شود ، زيرا چنين فرض مي شود كه رضايت از عناصر شغلي در واقع از نگرش هاي متفاوتي درباره اجزاء و عناصر گوناگون شغل تشكيل مي شود، لذا مي توان گفت كارمندان، نگرش هاي خاصي درباره حقوق و دستمزد خود، مديران مافوق، نوع كاري كه انجام مي دهند و محيط و شرايط كار دارا مي باشند كه همه اين ها را بايد چيزهايي دانست كه يك فرد در سازمان به آن ها توجه و استنباط خاصي از آنها دارد. برخي نگرش هاي مزبور ممكن است مثبت و برخي ديگر منفي باشند و همه آن ها از اهميت يكساني برخوردار نمي باشند. نگرش هايي كه از اهميت بيشتري برخوردارند، در سه گروه قابل دسته بندي هستند: گروه اول نگرش ها، مربوط به نقش شغل مي شود، مانند اين كه آيا شغل پويا و تحرك آفرين و جالب است يا خير؟ گروه دوم نگرش هايي است كه مربوط به مدير مافوق مي شود، مانند اين كه با ملاحظه است، با انصاف است، شايسته است يا خير؟ گروه سوم نگرش هايي است كه مربوط به حقوق و دستمزد مي شود، مانند اين كه آيا كافي و عادلانه است يا خير؟
 2-رضايت كلي از شغل
       ديدگاه ديگري كه در مورد مفهوم رضايت شغلي وجود دارد، عبارت از مطالعه رضايت شغلي به عنوان يك حالت دروني و كلي از رضايت فرد است. در اين ديدگاه فرض براين است كه كارمند يك احساس دروني از رضايت يا عدم رضايت كلي دارا مي باشد. در نتيجه، تجربيات مثبت مانند داشتن همكاران صميمي، حقوق خوب، مافوق شايسته و با ملاحظه و شغل جالب، روي هم يك احساس دروني مثبت در فرد ايجاد مي‌كند. از سويي ديگر، تجربيات منفي كه ناشي از حقوق كم، كارخسته كننده يا آزاردهنده و وضعيت اعتراض‌آميز مي باشند، روي هم يك احساس دروني منفي ايجاد مي‌نمايند. احساس كلي رضايت يا عدم رضايت يك احساس مركب است كه توسط شدت و فراواني تجربيات مثبت و منفي فراهم مي شود.
ديدگاه درباره حالت دروني براين فرض مبتني است كه رضايت شغلي را مي توان از طريق پرسش از كاركنان راجع به اجزاء و عناصر گوناگون مربوط به شغل شان اندازه گيري كرد و سپس متوسط نگرش هاي آنان را بدست آورد و به يك شاخص رضايت كلي دست يافت. ديدگاه اول كه نگرش نسبت به موضوعات ناميده شد، بر اين فرض مبتني است كه موضوعات مختلف نبايد با هم مخلوط شوند، بلكه بايد آن ها را به طور جداگانه اندازه گيري و تحليل كرد. تحقيقات انجام شده هر دو ديدگاه را تأييد مي‌كند.
پرسشنامه‌هاي رضايت شغلي نگرش هاي خاص گوناگوني را راجع به عناصر شغل مشخص كرده اند. احساس رضايت يا عدم رضايت شغلي با هريك از عناصر مزبور نوسان داشته است. مطالعات تجربي شواهدي از حالت دروني را فراهم كرده اند چنان كه مثلاً تغيير در حقوق بر رضايت از حقوق و نيز ساير نگرش‌هاي مرتبط با حقوق مانند نگرش و احساس نسبت به مافوق كه پيشنهاد افزايش حقوق را داده است، تأثير مي گذارد. حالت دروني مي تواند بوسيله تجربيات مثبت و منفي مشروط شود، تحقيقات نشان داده است كه حالت يا احساس دروني مثبت بوسيله محيط مناسب و مطلوب ايجاد مي شود و احتمالاً توجيه كننده اين است كه چرا برخي كاركنان جهت گيري مثبتي نسبت به كار دارند(معمارزاده و الواني،1374، 179).
ارتباطات اثربخش و رضايت شغلي :
وقتي اطلاعات، عقايد و احساسات از شخصي، گروهي يا منبعي به شخص، گروه يا منبع ديگري به منظور ايجاد تغيير در دانش، نگرش يا رفتار آشكار آن ها انتقال مي يابد فرآيند ارتباط رخ مي دهد. يكي از مشكلات فرآيند ارتباط اين است كه مردم به ندرت قادرند مقاصد واقعي خود را به طور كامل به سايرين انتقال دهند، غالباً پيام هاي (mesغير مجاز مي باشدes) فرستاده شده مقاصد واقعي آنان را بيان نمي كند. مديران از ارتباطات براي هماهنگي وظايف و اعمال در درون سازمان استفاده مي كنند، ارتباطات اثر بخش باعث ايجاد سازمان هاي اثر بخش مي شود. در سال هاي اخير پژوهش هاي زيادي در خصوص رضايت شغلي و رابطه آن با ارتباط اثربخش و ساير عوامل مؤثر در رضايت شغلي انجام گرفته است. رابينز[6] در ايالت نيوجرسي آمريكا در مورد روابط كارفرمايان با زيردستان شان تحقيقاتي انجام داده است. او دريافت كه مهارت هاي ارتباطي مديران و رفتار سازماني مي تواند در رضايت شغلي كاركنان نقش مهمي را ايفا كند. هاستينگز[7] در تحقيق خود به اين نتيجه رسيد كـه مدير مي تواند بـا ايجاد زمينه روابط مؤثـر در سازمان انگيزه و رغبت شغلي كاركنان را افزايش دهد.
مون[8] در بررسي هاي خود خاطرنشان مي كند كه مديران با ارتباط مناسب و درست مي توانند به كاركنان در دستيابي بـه اهداف سازماني و تصميم گيـري عقلاني كمك كنند. كاكس[9] در پژوهشي كه در مورد قدرت نفوذ و ارتباط مديران انجام داد دريافت كه يكي از مهارت هاي مدير  ارتباطي است و مديران مي توانند با استفاده از مهارت هاي ارتباطي بر كاركنان نفوذ بيشتري داشته و در نتيجه باعث انگيزش بيشتر در كاركنان شونـد. بررسي ها نشان مي دهند كه ارتباط مدير با كاركنان يك جزء اصلي مديريت است. مدير مي تواند به شيوه هاي مختلف ( مانند وب سايت، وسايل سمعي و بصري، ويدئوكنفرانس، نشريات و از اين قبيل) با كاركنان ارتباط برقرار كند. مدير با ايجاد ارتباطات اثربخش با كاركنان مي تواند در افزايش روحيه گروهي و رضايت شغلي آن ها نقش قابل ملاحظه اي داشته باشد. (حسن زاده و اعتصامي ، 1380 ، 5)
با عنايت به موارد فوق مبني بر اهميت مهارت هاي ارتباطي در روابط رهبر – پيرو و نقش اين مهارت در افزايش اثربخشي سازمان ها و رضايت مندي كار

متن كامل در سايت
متن كامل پايان نامه ها با فرمت word و پسوند doc قابل ويرايش مقطع كارشناسي ارشد با امكان دانلود رايگان پروپوزالها (فصل اول پايان نامه ها) و امكان خريد پايان نامه
40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۲۸:۰۳ توسط:پايان نامه موضوع:

دانلود پايان نامه:بررسي رابطه بين اعتماد سازماني، انتقال دانش، خلق دانش و نوآوري سازماني (مطالعه ...

(در فايل دانلودي نام نويسنده موجود است)
تكه هايي از متن پايان نامه به عنوان نمونه :
(ممكن است هنگام انتقال از فايل اصلي به داخل سايت بعضي متون به هم بريزد يا بعضي نمادها و اشكال درج نشود ولي در فايل دانلودي همه چيز مرتب و كامل است)
فهرست مطالب
عنوان                                                                                              صفحه
فصل اول: كليات تحقيق
مقدمه   2
1-1- بيان مسأله.. 3
1-2- اهميت و ضرورت انجام تحقيق.. 5
1-3- اهداف تحقيق.. 8
1-4- سؤال هاي تحقيق.. 10
1-5- فرضيه هاي تحقيق.. 11
1-6- مدل تحقيق.. 10
1-7- جنبه جديد بودن و نوآوري تحقيق.. 11
1-8- تعاريف متغيرها و اصطلاحات تحقيق.. 11
1-9- ساختار تحقيق.. 13
فصل دوم: مباني نظري و پيشينه تحقيق
مقدمه   15
بخش اول- مباني نظري تحقيق.. 16
2-1- مفهوم اعتماد سازماني.. 16
2-2- تعريف اعتماد سازماني.. 18
2-3- اهميت اعتماد سازماني.. 22
2-4- انواع اعتماد سازماني.. 24
2-5- رابطه بين اعتماد و كنترل.. 27
2-6- پيامدهاي كمبود اعتماد.. 28
2-7- اعتماد سازي.. 32
2-8- پيامدهاي اعتماد با سطوح بالا.. 36
2-9- تعريف دانش.. 37
2-10-        انواع دانش‏ 38
2-11-            اهميت دانش.. 39
2-14-            مديريت دانش.. 40
2-15-                                دسته بندي هاي دانش سازماني.. 43
2-16-                    اهداف مديريت دانش.. 46
2-17-                   مزاياي مديريت دانش.. 47
2-18-........................................................................ چرخه حيات مديريت دانش.. 48
2-18-1-                            خلق دانش (تسخير يا توليد دانش).. 48
2-18-2-................................. سازماندهي دانش (اعتبار بخشي دانش).. 51
2-18-3-.................... ذخيره دانش (كدگذاري يا رسمي سازي دانش).. 51
2-18-4-                              توزيع دانش (تسهيم يا انتقال دانش).. 52
2-18-5-........................................... كاربرد دانش (استفاده از دانش).. 53
2-19-                                     تعريف و مفهوم خلاقيت و نوآوري.. 54
2-20-                       انواع نوآوري و منابع آن.. 56
2-21-            فرآيند نوآوري.. 57
2-22-                                                       تفاوت هاي نوآوري در بخش خصوصي و دولتي   60
2-23-                                           روشهاي اعمال نوآوري در بخش دولتي.. 61
2-24-                                            طبقه بندي انواع نوآوري در بخش دولتي   64
2-25-                                      انگيزه هاي نوآوري در بخش دولتي.. 67
بخش دوم- پيشينه تحقيق.. 69
2-26-                     پيشينه تحقيقات داخلي.. 69
2-27-                       پيشينه تحقيقات خارجي.. 71
بخش سوم- تاريخچه قلمرو مكاني (بيمه آسيا).. 74
فصل سوم: روش شناسي تحقيق
مقدمه   80
3-1- روش شناسي تحقيق.. 80
3-2- فرآيند تحقيق.. 81
3-3- روش و ابزار گرد آوري اطلاعات.. 82
3-4- جامعه آماري تحقيق.. 82
3-5- روش نمونه گيري.. 83
3-6- قلمرو تحقيق.. 83
3-7- ابزار سنجش.. 84
3-7-1- بخش سنجش اعتماد سازماني.. 85
3-7-2- بخش سنجش انتقال دانش.. 85
3-7-3- بخش سنجش خلق دانش.. 85
3-7-4- بخش سنجش نوآوري سازماني.. 86
3-8- اعتبار و روايي  ابزار تحقيق.. 86
3-8-1- روايي پرسشنامه.. 87
3-8-2- پايايي پرسشنامه.. 87
3-9- روش‌هاي تجزيه و تحليل اطلاعات.. 88
فصل چهارم: تجزيه و تحليل داده ها
مقدمه   91
4-1- بخش تحليل توصيفي تحقيق.. 92
4-1-1- جنسيت.. 92
4-1-2- سن.. 93
4-1-3- تأهل.. 94
4-1-4- تحصيلات.. 95
4-1-5- نوع استخدام.. 96
4-1-6- سابقه خدمت.. 97
4-2- بخش تحليل استنباطي تحقيق.. 98
4-2-1- بين اعتماد سازماني و انتقال دانش در بيمه آسيا رابطه وجود دارد.   98
4-2-2- بين اعتماد سازماني و خلق دانش در بيمه آسيا رابطه وجود دارد.   100
4-2-3- بين اعتماد سازماني و نوآوري سازماني در بيمه آسيا رابطه وجود دارد.   102
4-2-4- بين انتقال دانش و خلق دانش در بيمه آسيا رابطه وجود دارد.   103
4-2-5- بين انتقال دانش و نوآوري سازماني در بيمه آسيا رابطه وجود دارد.   105
4-2-6- بين خلق دانش و نوآوري سازماني در بيمه آسيا رابطه وجود دارد.   107
فصل پنجم: نتيجه گيري و پيشنهادات
مقدمه   110
5-1- نتايج فرضيه هاي تحقيق.. 110
5-1-1- بين اعتماد سازماني و انتقال دانش در بيمه آسيا رابطه وجود دارد.   110
5-1-2- بين اعتماد سازماني و خلق دانش در بيمه آسيا رابطه وجود دارد.   111
5-1-3- بين اعتماد سازماني و نوآوري سازماني در بيمه آسيا رابطه وجود دارد.   111
5-1-4-  بين انتقال دانش و خلق دانش در بيمه آسيا رابطه وجود دارد.   112
5-1-5- بين انتقال دانش و نوآوري سازماني در بيمه آسيا رابطه وجود دارد.   112
5-1-6- بين خلق دانش و نوآوري سازماني در بيمه آسيا رابطه وجود دارد.   112
5-2- پيشنهادهاي تحقيق.. 113
5-2-1- پيشنهادهاي اجرايي.. 113
5-2-2- پيشنهادهاي پژوهشي تحقيق.. 115
5-3- محدوديت‏هاي تحقيق.. 116
منابع و مآخذ.. 117
فهرست منابع فارسي.. 118
فهرست منابع انگليسي.. 121
پيوست ها و ضمائم.. 124
چكيده انگليسي.. 159
فهرست جدول ها
   عنوان                                                                                           صفحه
جدول 2-1: چهار راهبرد نوناكا و تاكيوچي (1995) در توليد دانش سازماني   49
جدول 2-2: ويژگي هاي اصلي حالات توليد دانش.. 50
جدول 3-1: طيف ليكرت.. 85
جدول 3-2: بخش اعتماد سازماني.. 85
جدول 3-3ك بخش انتقال دانش.. 85
جدول 3-4: بخش خلق دانش.. 86
جدول 3-5: بخش نوآوري سازماني.. 86
جدول 3-6: آلفاي كرونباخ پرسش‌نامه‌ها.. 88
جدول 4-1: توزيع جنسيت.. 92
جدول 4-2: توزيع سن.. 93
جدول 4-3: توزيع تأهل.. 94
جدول 4-4: توزيع تحصيلات.. 95
جدول 4-5: توزيع نوع استخدام.. 96
جدول 4-6: توزيع سابقه خدمت.. 97
جدول 4-7: آماره هاي مربوط به آزمون كولموگروف اسميرنف.. 98
جدول 4-8- رابطه بين اعتماد سازماني و انتقال دانش در بيمه آسيا   98
جدول 4-9- مشخص‏كننده‌هاي كلي تحليل رگرسيوني تأثير اعتماد سازماني بر انتقال دانش در بيمه آسيا.. . 99
جدول 4-10- ضريب رگرسيونيِ اعتماد سازماني و انتقال دانش در بيمه آسيا   99
جدول 4-11- رابطه بين اعتماد سازماني و خلق دانش در بيمه آسيا   100
جدول 4-12- مشخص‏كننده‌هاي كلي تحليل رگرسيوني تأثير اعتماد سازماني بر خلق دانش در بيمه آسيا.. . 100
جدول 4-13- ضريب رگرسيونيِ اعتماد سازماني و خلق دانش در بيمه آسيا   101
جدول 4-14- رابطه بين اعتماد سازماني و نوآوري سازماني در بيمه آسيا   102
جدول 4-15- مشخص‏كننده‌هاي كلي تحليل رگرسيوني تأثير اعتماد سازماني بر نوآوري سازماني در بيمه آسيا.. 102
جدول 4-16- ضريب رگرسيونيِ اعتماد سازماني و نوآوري سازماني در بيمه آسيا   103
جدول 4-17- رابطه بين انتقال دانش و خلق دانش در بيمه آسيا.. 103
جدول 4-18- مشخص‏كننده‌هاي كلي تحليل رگرسيوني تأثير انتقال دانش بر خلق دانش در بيمه آسيا.. 104
جدول 4-19- ضريب رگرسيونيِ انتقال دانش و خلق دانش در بيمه آسيا   104
جدول 4-20- رابطه بين انتقال دانش و نوآوري سازماني در بيمه آسيا   105
جدول 4-21- مشخص‏كننده‌هاي كلي تحليل رگرسيوني تأثير انتقال دانش بر نوآوري سازماني در بيمه آسيا.. 106
جدول 4-22- ضريب رگرسيونيِ انتقال دانش و نوآوري سازماني در بيمه آسيا   106
جدول 4-23- رابطه بين خلق دانش و نوآوري سازماني در بيمه آسيا   107
جدول 4-24- مشخص‏كننده‌هاي كلي تحليل رگرسيوني تأثير خلق دانش بر نوآوري سازماني در بيمه آسيا.. 107
جدول 4-25- ضريب رگرسيونيِ خلق دانش و نوآوري سازماني در بيمه آسيا   108
 فهرست نمودارها
   عنوان                                                                                           صفحه
نمودار 4-1: توزيع جنسيت.. 92
نمودار 4-2: توزيع سن.. 93
نمودار 4-3: توزيع تأهل.. 94
نمودار 4-4: توزيع تحصيلات.. 95
نمودار 4-5: توزيع نوع استخدام.. 96
نمودار 4-6: توزيع سابقه خدمت.. 97
نمودار 4-7: تأثير رگرسيوني متغير اعتماد سازماني بر انتقال دانش در بيمه آسيا.. 99
نمودار 4-8: تأثير رگرسيوني متغير اعتماد سازماني بر خلق دانش در بيمه آسيا   101
نمودار 4-9: تأثير رگرسيوني متغير اعتماد سازماني بر نوآوري سازماني در بيمه آسيا.. 103
نمودار 4-10: تأثير رگرسيوني متغير انتقال دانش بر خلق دانش در بيمه آسيا   105
نمودار 4-11: تأثير رگرسيوني متغير انتقال دانش بر نوآوري سازماني در بيمه آسيا.. 106
نمودار 4-12: تأثير رگرسيوني متغير خلق دانش بر نوآوري سازماني در بيمه آسيا   108
فهرست شكل ها
   عنوان                                                                                           صفحه
شكل 1-1: مدل مفهومي تحقيق برگرفته از مدل استاندارد آنا سانكوسكا (2013).. 10
شكل 2-1: ارزيابي دو طرفه از قابليت اعتماد.. 30
شكل 2-2: پيوستار اعتماد.. 30
شكل 2-3: مدل راهنماي تعيين سطح اعتماد:.. 32
شكل 2-4: ارتباط بين متغيرهاي تأثيرگذار بر اعتماد.. 35
شكل 2-5: روابط بين دانش شخصي و دانش سازماني.. 45
شكل 2-6: تبارشناسي نوآوري.. 56
شكل 2-7: فرايند پنج مرحله اي فرآيند نوآوري.. 58
شكل 2-8: مدل چهار مرحله اي بيكروسوني.. 59
شكل 2-9: مدل عمومي واركينگ (1990).. 59
شكل 2-10: طبقه بندي انواع نوآوري در بخش خدمات.. 66
شكل 2-11: عوامل انگيزاننده نوآوري.. 68
 فصل اول:
كليات تحقيق
مقدمهمفهوم اعتماد و مسائل مربوط به آن در چند سال گذشته به طور فزاينده‌اي محور مطالعه سازمانها گرديده است. امروزه اهميت اعتماد در سازمانها به خوبي آشكار گرديده است چرا كه برقراري ارتباطات و تحقق همكاري ميان افراد نيازمند وجود اعتماد است. در عصري كه روابط بين افراد و گروه ها سست‌تر شده و به سرعت در حال تغيير است، اعتماد كه عمدتاً مبتني بر استنتاج‌ها و تفاسير در مورد انگيزه‌ها، شخصيت و باطن ديگران است، موضوع محوري سازمانها است كه رشد وحيات آنها را تضمين مي نمايد. اهميت آن به اين دليل است كه مديران به دنبال درك و شناخت چگونگي ايجاد همكاري موثر در سازمانها مي‌باشند. اعتماد عامل كليدي است زيرا همكاري را به وجود مي‌آورد. وجود اعتماد  منجر به شكل گيري ارتباطات سازنده در ميان اعضاي سازمان مي شود ، باعث خلق دانش شده و انتقال دانش را در سازمان تسهيل مي نمايد. همچنين وجود اعتماد در بين افراد از يكسو و از سوي ديگر  فراهم بودن شرايط و بستر براي انتقال دانش و خلق دانش در سازمان منتج به نوآوري كاركنان خواهد شد. با توجه به موارد مطرح شده مي توان ادعا نمود كه تحقيق حاضر به دنبال بررسي رابطه بين اعتماد سازماني، انتقال دانش، خلق دانش و نوآوري سازماني  در بيمه آسيا شهر تهران مي باشد.
در اين فصل به بررسي كليات تحقيق پرداخته مي شود. ابتدا مساله اصلي تحقيق بيان مي گردد، سپس اهميت و ضرورت تحقيق مورد بررسي قرار مي گيرد و در ادامه به اهداف اساسي تحقيق، سوالات و فرضيه هاي تحقيق، مدل تحقيق، جنبه جديد بودن و نوآوري تحقيق و تعريف واژه ها و اصطلاحات تخصصي تحقيق پرداخته شده و در انتها نيز ساختار تحقيق ذكر شده است.
1-1-    بيان مسألهاعتماد[1] يكي از موضوعات مهم در روابط انساني و زندگي سازماني است (يلماز[2]،2008) . به طور كلي اگرچه رعايت مقررات اداري و ساختاري سازمان وروابط اداري بسيار مهم است، اعتماد  هم ميان افراد سازمان امري مهم و قابل توجه است. اعتماداساس موفقيت در زندگي شخصي و روابط كاري مي باشد و در واقع تمام روابط سازماني بر مبناي اعتماد ايجاد مي شود و نكته مهم اين است كه مديريت و كاركنان بايد به اهميت اعتماد و چگونگي  ايجاد ،ترويج و ارتقاء آن در سازمان توجه نمايند (فيتذ روي[3]،2007).
همچنين دنياي متغير امروز ايجاب مي كند كه سازمان ها براي بقاء و رشد به دنبال ابزارهاي نوين باشند. يكي از ابزارهايي كه مي تواند سازمان ها را در تأمين اين اهداف ياري دهد، مديريت دانش است. مديريت دانش فرآيندي است كه به سازمان ها كمك مي كند اطلاعات و دانش مهم را بيابند، گزينش، سازماندهي و منتشر كنند و تخصصي است كه براي فعاليت هايي مانند حل مشكلات، آموختن پويا و تصميم گيري ضروري است (تسانگ هو[4]، 2010). مديريت دانش مي تواند گستره اي از ويژگيهاي عملكرد سازماني را با قادر ساختن سازمان به «عملكرد هوشمندانه تر» بهبود بخشد(ويگ، 1999).
از ديگر سو در عصر حاضر سازمان ها به صورت فزايند هاي با محيط هاي پويا و در حال تغيير مواجه اند. بنابراين، به منظور بقا و پويايي خود مجبورند كه خود را با تغييرات محيطي سازگار سازند. به  بيان ديگر، با توجه به سرعت شتابنده تغييرات و تحولات علمي، تكنولوژيك، اجتماعي، فرهنگي و ... در عصر حاضر، سازمان هايي موفق و كارآمد محسوب مي شوند كه علاوه بر هماهنگي با تحولات جامعه امروزي، بتوانند مسير تغييرات ودگرگوني ها را نيز در آينده پيش بيني كرده و قادر باشند كه اين تغييرات را در جهت ايجاد تحولات مطلوب براي ساختن آينده اي بهتر هدايت كنند. با وجود اين، مشاهدات و مطالعات نشان مي دهد كه بسياري از سازمان ها نه تنها نوآور و خلاق نيستند بلكه حتي در هماهنگي با تحولات و پيشرفت ها و تغييرات عصر حاضر نيز ناتوان مانده و اغلب با شيوه‌هاي ناكارآمد سنتي اداره مي شوند(آقاداود و همكاران، 1389: 10).
از سويي در متون مديريت راهبردي، نوآوري را به عنوان عامل مهم و حياتي براي سازمان ها به منظور ايجاد ارزش و مزيت رقابتي پايدار در محيط پيچيده و متغير امروزي مي بينند. سازمان ها با نوآوري بيشتر، در پاسخ به محيط هاي متغير و ايجاد و توسعه قابليت هاي جديدي كه به آن ها اجازه دهد به عملكرد بهتري برسند موفق تر خواهند بود(مانتس و همكاران[5] ، 2004: 209). نوآوري عمري به درازاي عمر بشر دارد، زيرا بشر همواره به دنبال يافتن راه‌هاي جديد براي انجام كارهاي خود بوده است. بدون نوآوري ، دنيايي كه در آن زندگي مي كنيم چهره اي كاملاً متفاوت خواهد داشت. امروزه با توجه به شرايط رقابتي، سازمان ها در معرض تحول و دگرگوني بوده و موفقيت نهايي و حتي گاهي بقاي سازمان ها به ميزان توانايي برنامه ريزان در ايجاد نوآوري و زمينه هاي اجراي آن و به كارگيري افكار و ايده هاي نو بستگي دارد. براي سازماني كه در محيط متغير و بدون قطعيت به رقابت مي پردازد، نوآوري (ايجاد، انتقال، 

متن كامل در سايت
متن كامل پايان نامه ها با فرمت word و پسوند doc قابل ويرايش مقطع كارشناسي ارشد با امكان دانلود رايگان پروپوزالها (فصل اول پايان نامه ها) و امكان خريد پايان نامه
40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۲۳:۴۳ توسط:پايان نامه موضوع:

پايان نامه كارشناسي ارشد رشته مديريت : سنجش عملكرد بانك بر پايه مدل كارت امتيازي متوازن ...


و در صورت نياز به متن كامل آن مي توانيد از لينك پرداخت و دانلود آني براي خريد اين پايان نامه اقدام نمائيد.

دانشگاه آزاد اسلامي واحد سنندجدانشكده علوم انسانيپايان نامه  براي دريافت درجه كارشناسي ارشد مديريت عنوان :سنجش عملكرد بانك بر پايه مدل كارت امتيازي متوازنمطالعه موردي: شعب بانك سپه شهرستان سنندجبراي رعايت حريم خصوصي اسامي استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمي شود


متن كامل در سايت
متن كامل پايان نامه ها با فرمت word و پسوند doc قابل ويرايش مقطع كارشناسي ارشد با امكان دانلود رايگان پروپوزالها (فصل اول پايان نامه ها) و امكان خريد پايان نامه
40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۱۹:۲۳ توسط:پايان نامه موضوع: