منزل مبله شیراز   اجاره سوئیت در شیراز   
 سايت منبع پايان نامه ها سايت منبع پايان نامه ها .

سايت منبع پايان نامه ها

دانلود پايان نامه ارشد رشته صنايع : امكان سنجي احداث استخر آب گرم معدني مصنوعي ...

(ممكن است هنگام انتقال از فايل اصلي به داخل سايت بعضي متون به هم بريزد يا بعضي نمادها و اشكال درج نشود ولي در فايل دانلودي همه چيز مرتب و كامل است)

چكيده

           از ديرباز در بسياري از كشور هاي جهان مانند اتريش، آلمان، روسيه، ژاپن و ...  چشمه هاي آب گرم به عنوان جاذبه هاي گردشگري و منابع كسب درآمد مورد توجه همگان قرار گرفته است تا جاييكه امروزه نيز براي استفاده عموم مردم و بيماران از آنها، تمهيدات بسياري در اين كشورها در نظر گرفته مي شود. با توجه به اين موضوع در پي انجام مطالعاتي در اين خصوص بر آمديم تا علاوه بر توليد انواع آب هاي گرم معدني در هر نقطه مكاني به صورت  مصنوعي با بهره گرفتن از علم برنامه ريزي خطي و همچنين فرمول نويسي شيميايي، جاذبه هاي گردشگري و مناطق درماني نيز ايجاد گردد تا علاوه بر اهداف معنوي توجيه اقتصادي هم داشته باشد.

در ادامه مطالعات صورت گرفته، انواع و فوايد چشمه هاي مختلف آب هاي گرم معدني مورد بحث قرار مي­گيرد و سپس توجيه عملي توليد انواع آب هاي گرم معدني در آزمايشگاه به صورت مصنوعي مورد بررسي قرار گرفته و نمونه اي موردي نيز در شرح طرح توضيح داده مي شود. همچنين در جهت اثبات اقتصادي طرح نيز در فصول پاياني پروژه طرح توجيهي و مطالعات امكانسنجي استخر آب گرم معدني مصنوعي، با بهره گرفتن از تكنيك هاي اقتصاد مهندسي و اطلاعات به روز بازار صورت پذيرفته و به رشته تحرير درآمده است.

 كلمات كليدي: آب گرم معدني مصنوعي، برنامه ريزي خطي، فرمول نويسي شيميايي، طرح توجيهي، امكانسنجي.

 بيان مسئله

اين پايان نامه به دنبال امكان سنجي احداث استخر آب گرم معدني مصنوعي مدل سازي شده با بهره گرفتن از برنامه ريزي خطي است و از جهات فني، مالي و اقتصادي طرح را بررسي مي كند؛ به طوريكه مواد اوليه شيميايي با توجه به علم برنامه ريزي خطي و خصوصا مسئله امتزاج در آزمايشگاه مورد آزمايش قرار ميگيرند تا آب گرم معدني مورد نظر را فرموله نمود پس از آن بايد به دنبال امكان سنجي احداث استخر آب گرم معدني مصنوعي بود تا بابت بيماري هاي خاص، حوضچه هاي خاصي تعبيه شود و بيماران جهت درمان و ديگر افراد به جهت تفريح از آن بهره ببرند.

هدف هاي تحقيق

اين پروژه، به لحاظ دربرداشتن مطالعه موردي و  همچنين تحقيقات ميداني، يك تحقيق علمي كاربردي است و اهداف آن به شرح زير است:

ايجاد و تقويت رابطه بين علم رياضيات و علوم مهندسي شيمي.
ساخت استخر آب گرم معدني مصنوعي در جهت ايجاد جاذبه توريستي، داشتن فوايد درماني و  قابليت كسب درآمد.
مرتفع نمودن نياز جوامع براي استفاده و الگوگيري از منابع طبيعت، در جهت رفع مشكلات و بيماري هاي خاص با داشتن كمترين عارضه هاي جانبي همانند روش هاي سنتي طب سوزني.
اهميت موضوع تحقيق و انگيزش انتخاب آن

از آنجاييكه صنعت درمان با بهره گرفتن از چشمه هاي آب گرم معدني و به نوعي توريست درماني يكي از راه هاي جلب توريست و كسب سود با بهره گرفتن از منابع آب معدني در نقاط مختلف جهان است و كشورهايي نظير روسيه، ايتاليا، آلمان، فرانسه، اتريش، ژاپن و ... در استفاده از اين مهم سابقه اي بس طولاني دارند و همه ساله تعداد كثيري جهانگرد و به دنبال آن ارزش افزوده فراواني را به خود جذب مي كنند، برآن شديم تا بوسيله مطالعات علمي و بنيادين در خصوص آبهاي گرم معدني اين صنعت بزرگ را در زمينه گردشگري و درماني گشترش دهيم و به قرابت علم و عمل در اين زمينه كمك نماييم.

سؤالات و فرضيه هاي تحقيق       

سؤالات تحقيق:

آيا توليد آب گرم معدني مصنوعي به لحاظ شيميايي امكان دارد؟
آيا احداث چنين استخري توجيه اقتصادي دارد؟
فرضيه هاي تحقيق:

احداث استخر آب گرم معدني مصنوعي يك جاذبه توريستي محسوب مي شود.
احداث استخر آب گرم معدني مصنوعي جنبه درماني دارد.
احداث استخر آب گرم معدني مصنوعي كارآفريني محسوب شده و توليد شغل مي نمايد


فصل دوم: مطالعات نظري

 تاريخچه آب درماني[1]

تعريف: آب درماني به معني استفاده از آب، يخ، بخار  و دماي سرد و گرم آن درجهت بهبود و يا مراقبت از سلامت بخصوص سيستم اعصاب، گردش خون و پوست مي باشد.

يونانيان و روميان اعتقاد ويژه اي به گرماي آب درماني دارند. در قرن پنجم قبل از ميلاد بقراط درمورد درمان با بهره گرفتن از آب درماني نوشته است و يكي از مشهورترين چشمه هاي معدني آكوا سويليس رم مي باشد، هرچند كه بسياري از فرهنگ هاي قديمي آب درماني را به عنوان جزء مهم زندگي خود در كارنامه دارند مانند هندي ها، ايرانيان، يهوديان، چيني ها، ژاپني ها و هندي هاي آمريكا.   سالها پس از بقراط سباستين نيپ راهبه در دهه 1860 مي گفت پدر آب درماني باشيد. ( يكي از منابع راجع به او نقل مي كند او مرض سل خود را با بهره گرفتن از آب درماني برطرف نموده است.).   بيش از 150 سال قبل از نيپ، دكتري در انگلستان به نام آقاي جان فلوبر  درباره استفاده از حمام هاي سرد و گرم تحقيق مي كرده است. دكتر جي اس هان از لهستان امروزي در سال 1738 در اين باره كتابي نوشته است. دكتر  انگليسي به نام جيمز كوري نشريه اي را در جهت اهميت درمان با آب سرد در سال 1797 نوشته است.   آثار بجا مانده از يك دهقان روستايي در اطريش به نام وينسز پريسنيتز بين در طي سال هاي 1799 و 1851 بيانگر موفقيت هاي او در خصوص آب هاي گرم معدني و  تكنيك هاي مختلف آن ها همچنين شكايات پزشكان از او براي نشان دادن دغل باز بودن اواست. اما شكايت پزشكان با وجود درمان برادر امپراتور به توسط آب درماني به وسيله او؛ ناديده گرفته شد. اگر بخوايم كاشف آب درماني را بشناسيم مطمئنا پريسنيتز  يكي از كانديداها مي باشد. اما چرا نيپ اينقدر مشهور است؟! بخاطر اينكه او  به دوستش گواهي فروش محصولاتش را با نام خود داده است. نتيجه اين شركت آلمانياين است كه گروه نيپ هم اكنون در سراسر جهان محصولات خود را به فروش مي رساند. بنابراين براي دهقان لقب "پدر آب درماني" مناسب تر است.  جين آستن درباره رفتن مردم به حمام مي نويسد كه مردم انگلستان براي بهبود يافتن به چشمه هاي آب گرم مي روند. او از سال 1801 تا 1806 در شهري پر مخاطب و پرجمعيت زندگي مي كرده است. استفاده از آب در بيمارستان از سال 1738 آغاز شده است.   آب درماني در دهه 1840 به گسترش خود در انگلستان، آلمان و فرانسه ادامه داد به طوريكه در سال 1850، 100 مؤسسه آب درماني در ايالات متحده آمريكا به اين امر اهتمام ورزيدند، كه در 50 سال بعد اين رقم به صدها مؤسسه ديگر اضافه گرديد. حمام هاي تركيه اي در سال 1857 بگونه اي مورد توجه انگلستان قرار گرفت كه شمار آنها به حدود 600 عدد مي رسيد اما هم اكنون حدود 14 تا از آنها باقي مانده اند. اما در ايالات متحده اين امر ديرتر و در سال 1863 در بروكلين اولين حمام تركيه اي تاسيس گرديد.   آب درماني داراي روابط رياست جمهوري نيز مي باشد، به طوريكه فرانكلين رزولت معتقد به اين بود كه آب درماني موجب جلوگيري او از فلج شده بود. در سال 1926 او چشمه آب گرم جورجيا را ( كه هنوز باوجود گذشت بيش از 80 سال وجود دارد) پيدا كرده و در طول 12 سال رياست جمهوري 16 بار از آن ديدن نمود.

انواع چشمه هاي آب گرم

چشمه هاي آب  معدني به 2 دسته اصلي تقسيم مي شوند:

چشمه هاي فيلتر شده
آبهاي باران كه به داخل زمين نفوذ كرده اند و از لايه هاي مختلف سنگ ها و مواد معدني گذشته اند، توسط گرماي دروني زمين گرم شده و  به صورت بخار و  مايع در برخي نقاط ديگر به صورت چشمه هاي آب گرم از زمين خارج مي شوند.
چشمه هاي آب گرم ذاتي
اين چشمه ها بر اثر تغييرات مستقيم آتشفشاني در لايه هاي ماگما بوجود مي آيند و از تفاوت آنها با گونه اول مي توان به وجود رادون و بروميد در گاز آن اشاره نمود.
 طبقه بندي چشمه هاي معدني به لحاظ ميزان گرما:

به چشمه هاي زير 25 درچه سانتيگراد سرد گفته مي شود.
به چشمه هاي بين 25 تا 34 درچه سانتيگراد ولرم گفته مي شود.
به چشمه هاي بين 34 تا 42 درچه سانتيگراد گرم گفته مي شود.
به چشمه هاي بالاي 42 درچه سانتيگراد داغ گفته مي شود.
طبقه بندي چشمه هاي معدني به لحاظ ميزان PH :

آبهاي اسيدي كه ميزان PH آنها زير 7 است.
آبهاي خنثي كه ميزان PH آنها برابر 7 است.
آبهاي بازي كه ميزان PH آنها بالاي 7 است.
طبقه بندي چشمه هاي معدني به لحاظ مواد معدني:

بيكربنات در اسپانيا آب بيكربنات به آبي گفته مي شود كه شامل بيش از 250PPM گاز آزاد كربن باشد. هرچند كه چشمه هاي آب گرم معدني كه شامل گازهاي بيكربناته (سديم بيكربنات، كلسيم بيكربنات، كربن دي اكسيد و ...) هم مورد استفاده هاي درماني مشابه چشمه هاي گرم بيكربنات گردند. پزشكان آب معدني معتقدند حمام گرفتن در آب هاي بيكربناته به باز شدن اطراف رگ هاي خوني و همچنين گردش منظم خون كمك مي كند. پزشكان آب معدني اروپا از آبهاي بيكربناته براي تنظيم فشار خون استفاده مي كنند. در اين شرايط از آبهاي بيكربناته ولرم و گرم (30-37 درجه سانتي گراد) استفاده مي شود و بسياري از محققان براين باورند كه آبهاي بيكربناته براي بيماريهاي قلبي عروقي و اعصاب و روان بسيار مؤثراند.
سولفور و سولفات
چشمه هاي آبگرم زيادي در فرانسه، اسپانيا و ژاپن مملو از سولفوراند و در جهت درمان بيماري هايي اعم از عفونت پوست و بيماري هاي تنفسي و التهاب هاي پوستي مورد استفاده قرار مي گيرند. آبهاي سولفاته كه از تركيب سولفور با عناصر ديگر بدست مي آيند در مقايسه با چشمه هاي غني سولفوره داراي اثرات كمتري هستند. بعضي از اين آبها در جهت درمان بيماريهاي داخلي نظير بيماري هاي كبدي، معده اي و روده اي همانند بيماري هاي تنفسي در چشمه هاي آب گرم اروپا بوسيله تنفس عميق مورد استفاده قرار مي گردند.

كلريد چشمه هاي آب گرم معدني شور غني از سديم كلريد هستند. آب گرم هاي معدني طبيعي شامل ميزان زيادي از كلريد در حدود 3 تا 5 درصد هستند كه بدليل داشتن فوايد درماني زيادي در شرايط رماتيسمي، ورم مفاصل، سيستم عصبي مركزي، اختلالات بعد از تصادفات و پس از عمل جراحي و همچنين بيماري هاي ارتوپدي و زنان مورد توجه بسياري از محققان قرار گرفته است.
برم برم ماهيجه ها را قوي مي كند، باعث افزايش فعاليت هاي ذهني مي شود و استخوان ها را مستحكم مي نمايد.
منيزيم منيزيم قند خون را به انرژي تبديل مي كند و پوست را شاداب مي سازد.
پتاسيم ضربان قلب را تنظيم مي كند، باعث كاهش فشار خون بالا مي شود و ضمن دفع سموم از بدن، پوست را نيز شاداب مي سازد.
سديم سديم و نمك هاي طبيعي به تسكين علائم ورم مفاصل كمك مي كنند و همچنين ممكن است وقتي در حمام ها استفاده مي شوند باعث تحريك سيستم لنفاوي بدن گردند.
بررسي صنعت چشمه هاي آب گرم و آب درماني در كشورهاي مختلف

توريست درماني يكي از راه هاي جلب توريست و كسب سود با بهره گرفتن از منابع آب معدني در نقاط مختلف جهان است. كه كشورهايي نظير روسيه، ايتاليا، آلمان، فرانسه، اتريش، ژاپن و ... در استفاده از اين مهم سابقه اي بس طولاني دارند و همه ساله تعداد كثيري جهانگرد و به دنبال آن ارزش افزوده فراواني را به خود جذب مي كنند. اين در حاليست كه متاسفانه در كشور ما به اين مقوله توجه چنداني نشده است. در اينجا به بيان مختصري در مورد صنعت چشمه هاي آب گرم بعضي از اين كشورها پرداخته شده است.

اتريش[2]:

صنعت توريست در اتريش بسيار پر رونق است به طوريكه با جمعيت حدود 8 ميليون نفر اتريش سالانه پذيراي 125 ميليون توريست مي باشد كه 32 ميليون از آنها براي بار اول به اين كشور مي آيند، همينطور اين صنعت باعث به وجود آمدن حدود 900 هتل تا سال 2009 شده است.

فرانسه[3]:

فرانسه كشوري با رسوم زيبايي است كه شامل چشمه هاي آب گرم در حال توسعه نيز مي باشد. تعداد مراكز آب گرم در فرانسه در حدود 625 عدد( با متوسط مساحت 200 متر مربع) مي باشد كه سالانه تعداد 4.8 ميليون نفر( كه حدود 8 درصد آنها فرانسوي اند) را به خود جذب مي كنند. مراكز چشمه هاي آب گرم در فرانسه خدمات پزشكي نيز ارائه مي دهند كه با نرخ رشد 12 درصدي به افزايش هتل ها و ساخت آنها منجر شده است. اين مراكز در بعضي هتل ها بسيار كوك اند و اتاق هاي درماني كوچكي دارند كه مشتريان خود را راضي نمي كنند. در مورد هتل هاي چهار ستاره مي توان گفت: « حدود 15.6 درصد از آنها داراي چشمه آب گرم مي باشند( يعني 1 عدد از هر 6 تا) كه حدود 29.8 درصد آنها در كنار دريا واقع اند و 26.7 درصد آنها در مناطق شهري و حدود 20.6 درصد آنها نيز در كنار كوه ها قرار گرفته اند. در منطقه متوسط شهر نيز حدود 5 درصد هتل ها داراي چشمه هاي آب گرم اند. مساحت متوسطي كه در هتل هاي چهار ستاره به چشمه هاي آب گرم درماني اختصاص يافته است 570 متر مربع با ميانگين 6.7 اتاق مي باشد. سودآوري اين چشمه ها به موارد زير وابسته است:

سياست ارزش گذاري: اين موضوع به علت داشتن عوامل متعددي چون ميزان افزايش قيمت، بسته بندي و ... بوضوح قابل بيان نمي باشد.
مديريت چشمه هاي آب معدني: اين نيز منطقي مشابه به سياست ارزش گذاري دارد و عواملي چون آب و هوا، تقويم، واحدهاي اشتغال هتل، رخدادهاي محلي و نمايشگاه ها بايستي مورد توجه قرار گيرند.
عمومي بودن استفاده از چشمه هاي آب گرم: در هتل هاي چشمه هاي آب گرم با فعاليت هاي فصلي، مشتريان خارجي و توريست ها حدود 60 درصد استفاده كنندگان سالانه را به خود اختصاص داده اند.
آلمان[4]:

تاريخچه درماني:

آلمان به عنوان مركز آب درماني مورد هدف جمعيت بسياري قرار گرفته است. روند رشد چشمه هاي درماني و تاريخچه آب درماني اين كشور با آنچه كه امروزه مورد توجه قرار گرفته است تفاوت شاياني دارد. روش هاي درماني در منطقه اصلي مشخص شده .... بوده است، كه برپايه موضوعات پزشكي و پيشگيري درماني استوار است. دكترها نياز به مداركي مبتني بر دانش آب درماني و پزشكي منطقه اي و نحوه درمان با بهره گرفتن از گل، آب گرم، و حمام هاي درماني مي باشند. تمام پزشكان بايد حرفه اي باشند. ساختار شهرهاي درماني نيز به كلي بر چشمه هاي آب گرم و بهبود بيماران و برنامه هاي فيزيكي و ذهني آنها متمركز گرديده است.

راه هاي درماني رايج در آلمان:

شستشو درماني
آب درماني
درمان بدون دارو
از مشهورترين چشمه هاي آب گرم آلمان مي توان به "سپاستين نيپ"، "لئوپلد اردسن"، سانوئل فلك"، وينسنز پريب نيدز" و ... نام برد. نيپ يك پزشك اهل باراديا بود و يكي از كساني بود كه جنبش ماهيت پزشكي را كشف كرد. او بيشتر به نيپ درمانگر در زمينه آب درماني و سيستمي درماني شامل روش هاي درماني با بهره گرفتن از درجه حرارت آب مشهور است. در نروژ او را به خاطر ساخت نان با بهره گرفتن از گندم به عنوان نيپ نانوا مي شناسند و اين نامي است كه بيشتر در نروژ مورد استفاده قرار مي گيرد. نيپ معتقد به شيوه درماني بود كه بر 5 پايه استوار  است.

آب درماني
گياهان دارويي
ورزش
تغذيه( رژيم غذايي سبزيجات و گوشت محدود)
عرفان( نيپ معتقد است كه ذهن سالم بدن سالم را بوجود مي آورد)
از كتاب هاي نوشته نيپ مي توان به "آب شفابخش من"، "خواستن در زندگي" و اراده من اشاره نمود.

صنعت امروزه چشمه هاي آب گرم آلمان:

امروزه دو جريان اصلي درمورد صنعت آب گرم در آلمان وجود دارد:

تسهيلات عمومي: كه بناي آن بر استخر هاي آب درماني عمومي موجود در آلمان استوار است كه حمام هاي آب گرم احداث شده توسط جامعه محلي را شامل مي شود و قيمت آن ها براي عموم مردم مناسب است و آن ها وجهه جديدي از خانه هاي حمامي روميان باستان مي باشد. بيشتر اين حمام ها شامل فضاي عظيمي متشكل از سونا، چندين حوض آب، فضاي خانوادگي، رستوران، باشگاه بدن سازي و قسمت درماني مي باشند. تسهيلات جديد و بازسازي شده فضاي هتل 4 ستاره را براي چشمه آب گرم دارند.
تسهيلات خصوصي: مانند جاهاي ديگر در آلمان نيز به سختي هتلي بدون چشمه آب گرم مي توان يافت. در مقايسه با اتريش  و سويس ميانگين فضاي چشمه آب گرم بين 1000 تا 1800 متر مربع است كه به تعداد اتاق هاي هتل ها بستگي دارد. در هتل هاي 4 و 5 ستاره داشتن چشمه آب گرم يك نياز پايه اي تعريف شده است. فشار بر روي هتل هاي 3 ستاره در حال افزايش است و هم اكنون آن ها شامل استخر، سونا و يك يا دو اتاق درماني نيز مي باشند.

در اين سايت فقط تكه اي از متن اين پايان نامه درج شده است

براي دانلود متن كامل اين پايان نامه مي توانيد به سايت منبع مراجعه كنيد :

40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۱۵:۴۶ توسط:پايان نامه موضوع:

پايان نامه ارشد رشته مديريت : تبيين تعهد به برند بر اساس شخصيت برندها در بازار لوازم خانگي ...

(ممكن است هنگام انتقال از فايل اصلي به داخل سايت بعضي متون به هم بريزد يا بعضي نمادها و اشكال درج نشود ولي در فايل دانلودي همه چيز مرتب و كامل است)

فهرست مطالب

عنوان                                                                                                                                                             صفحه  

چكيده..................................................................................................................................................................1

فصل اول: كليات تحقيق

1-1) مقدمه .......................................................................................................................................................3

1-2) بيان مساله ..................................................................................................................................................5

1-3) سؤالات تحقيق...........................................................................................................................................6

1-4) ضرورت و اهميت تحقيق...........................................................................................................................7

1-5) اهداف تحقيق ............................................................................................................................................8

1-6) چهارچوب نظري تحقيق ...........................................................................................................................8

1-7) فرضيه هاي تحقيق ..................................................................................................................................10

1-8) تعريف مفهومي و عملياتي متغير ها ........................................................................................................10

1-9) قلمرو تحقيق ...........................................................................................................................................13

فصل دوم: مروري بر ادبيات موضوع تحقيق (بررسي متون)

بخش اول: ادبيات موضوعي تحقيق

2-1) مقدمه........................................................................................................................................................16

2-1-1) تشريح مفهوم برند...............................................................................................................................17

2-1-2) تعهد به برند.........................................................................................................................................19

2-1-2-1) تعهد عاطفي (شناختي يا مؤثر)........................................................................................................21

2-1-2-2) تعهد مستمر (محاسبه).....................................................................................................................22

2-1-3) تأثير شخصيت برند در تعهد مصرف كننده به برند..............................................................................22

2-1-4) تأثير آرم برند بر تعهد به برند..............................................................................................................22

2-1-5) اعتماد به برند.......................................................................................................................................23

2-1-5-1) وفاداري و اعتماد به برند.................................................................................................................27

2-1-6) وابستگي به برند...................................................................................................................................28

2-1-6-1) وابستگي عاطفي..............................................................................................................................30

2-1-6-2) وابستگي به برند و تعهد به برند......................................................................................................31

2-1-7) شخصيت برند......................................................................................................................................31

2-1-7-1) شخصيت برند و شخصيت انسان....................................................................................................34

2-1-7-2) رويكرد شخصيت برند....................................................................................................................36

2-1-7-3) همخواني شخصيتي برند و مشتري.................................................................................................37

2-1-7-4) شخصيت برند و هويت برند...........................................................................................................37

2-1-7-5) شخصيت برند و تصوير برند..........................................................................................................38

2-1-7-6) شخصيت برند و ارزش ويژه ي برند..............................................................................................38

بخش دوم: پيشينه تحقيق

2 – 2) مقدمه.....................................................................................................................................................41

2-2-1) بررسي تحقيقات مرتبط با موضوع تحقيق...........................................................................................41

فصل سوم: روش تحقيق

3-1) مقدمه........................................................................................................................................................48

3–2) فرايند اجراي تحقيق.................................................................................................................................49

3–3) روش اجراي تحقيق.................................................................................................................................49

3–4) جامعه و نمونه آماري ..............................................................................................................................49

3–5) روش ها و ابزار جمع آوري داده ها و اطلاعات......................................................................................51

3–6) روايي و پايايي پرسشنامه.........................................................................................................................52

3– 6–1) روايي پرسشنامه.................................................................................................................................52

3– 6–2) پايايي پرسشنامه.................................................................................................................................53

3–7) روش آماري تجزيه و تحليل داده ها........................................................................................................54

3-8) شاخص هاي معني داري و برازش مدل كلي تحقيق................................................................................56

فصل چهارم: تجزيه و تحليل داده ها و اطلاعات

4-1) مقدمه........................................................................................................................................................60

4-2) توصيف متغيرهاي جمعيت شناختي تحقيق..............................................................................................61

4-3) توصيف برندهاي مورد استفاده ي پاسخ دهندگان....................................................................................64

4-4) توصيف محصولات برند مورد نظر پاسخ دهندگان..................................................................................66

4-5) توصيف متغيرهاي تحقيق.........................................................................................................................68

4-6) بررسي مدل تحقيق...................................................................................................................................78

4-4-1) بررسي شاخص هاي معناداري و برازش مدل كلي تحقيق..................................................................80

4-4-2) نتايج تحليل مسير................................................................................................................................81

4-4-3) بررسي قدرت تبيين مدل.....................................................................................................................82

4-5) آزمون فرضيه ها.......................................................................................................................................82

فصل پنجم : نتيجه گيري و پيشنهادات

5-1) مقدمه........................................................................................................................................................84

5-2) نتيجه گيري..............................................................................................................................................84

5-2-1) نتايج آمار توصيفي...............................................................................................................................84

5-2-2) نتايج آمار استنباطي..............................................................................................................................88

5–3) پيشنهادات تحقيق.....................................................................................................................................90

5-4) محدوديت هاي تحقيق.............................................................................................................................92

5-5) پيشنهادات براي تحقيقات آينده................................................................................................................93

منابع و مآخذ......................................................................................................................................................94

چكيده

در بازارهاي كنوني لزوم توجه به كليه ي اصول بازاريابي از سوي شركت ها به منظور بقا و موفقيت در هر كاري احساس مي شود. مهم ترين عامل در حفظ يك برند، ايجاد تعهد در نگرش ها، باورها و رفتارهاي مشتريان است كه باعث جلب اعتماد آن ها مي گردد. نسبت دادن ويژگي هاي شخصيتي انساني به برندهاي تجاري در مطالعات مختلفي بررسي شده است. حفظ مشتريان موجود و جذب مشتريان جديد مستلزم مديريت كارا و طراحي مؤثر در همه ي ابعاد برندها اهميت بسزايي دارد. برندها از دارايي هاي مهم بازاريابي محسوب مي شوند. بنابراين، داشتن مشتريان متعهد به برند هدف اساسي شركت هاي تجاري است. در اين تحقيق به روش توصيفي تببين تعهد به برند با تأكيد بر شخصيت برند مدّ نظر قرار گرفته است و تأثير شخصيت برند بر سه متغير تعهد، اعتماد و وابستگي به برند سنجيده شده است. جامعه ي آماري اين تحقيق را مصرف كنندگان برندهاي مختلف لوازم خانگي در بازار استان گيلان تشكيل مي دهد. داده ها با پرسشنامه اي شامل 25 سؤال از 500 نفر از مصرف كنندگان به روش نمونه گيري در دسترس جمع آوري گرديد. 445 پرسشنامه ي قابل استفاده برگشت داده شد. داده ها با استفاده از نرم افزار SPSS براي آمار توصيفي تحليل شدند و براي آزمون فرضيه ها از روش معادلات ساختاري و نرم افزار LISREL استفاده شد. نتايج نشان داد كه شخصيت برند با تعهد، اعتماد و وابستگي به برند رابطه ي مستقيم دارد. همچنين وجود رابطه ي بين اعتماد به برند با تعهد و وابستگي به برند و رابطه ي بين وابستگي به برند و تعهد به برند تأييد شد.

واژگان كليدي: شخصيت برند ، تعهد به برند ، اعتماد به برند ، وابستگي به برند.

1-1) مقدمه

امروزه برند[1]جزء مهم و لاينفك در استراتژي بازاريابي بوده (حيدرزاده و همكاران، 1389، ص 28) و سرمايه ي اصلي بسياري از كسب و كارها[2] برند است. برند براي مشتري يك راهنماي مهم است، چرا كه يك محصول را مي شناساند و جنبه هاي متمايزش را آشكار مي كند (نوربخش و همكار، 1387، ص 22). يكي از عوامل مهم در شكل گيري وفاداري[3] و تعهد[4] مشتريان به محصولات و خدمات و در حالت كلي به برند يك سازمان، تصويري است كه از شخصيت[5] آن برند در ذهن مشتريان نقش مي بندد. از اين رو شركت ها براي برند خود سرمايه گذاري هاي وسيع و بلند مدت به خصوص در زمينه ي تبليغات، پيشبرد فروش و بسته بندي در نظر مي گيرند، زيرا مي دانند كه قدرت بازار آن ها ناشي از ايجاد برند محصولات آنان است و برند قوي وفاداري و تعهد مشتريان را برايشان به همراه مي آورد. بنابراين ضروري است كه شركت ها براي رشد و توسعه ي موقعيت خود در بازار به ارزيابي وضعيت شخصيت برند[6] خود در ذهن مشتريان و اثر آن بر وفاداري و تعهد مشتريان بپردازند. (عزيزي و همكاران،1391، ص 106) لين[7] بيان داشت با شخصيت برند خاص، مصرف كنندگان جذب صفات مختلف شخصيت برند خواهند شد و برند مورد نظر را ترجيح خواهند داد (Lin, 2010, P 4). به طور كلي برند، مجموعه اي از ارزش هاي كاركردي[8] و احساسي[9] است كه به ذينفعان داشتن تجربه هاي منحصر به فردي را نويد مي دهد. اگر ارزش هاي احساسي با برند پيوند احساسي محكمي برقرار كند مي تواند منجر به احساس تعهد و وفاداري شود به طوري كه وقتي ارزش هاي حاصل از مصرف كالا از ارزش هاي مورد انتظار مشتري بيشتر باشد وي احساس رضايت مي كند و اين احساس خود را با خريد مجدد برند و توصيه ي آن به نزديكانش ابراز مي دارد (سعادت و همكاران، 1386، ص ص 99-93). يك برند موقعي داراي قدرت[10] است كه بتواند رفتار مصرف كنندگاني كه به آن برند مي نگرند را تحت تأثير قرار داده و به شكل عادي ترجيحات[11]، گرايشات[12] و رفتار خريد[13] براي آن برند را تكراري و روزمره نمايد (حيدرزاده و همكاران، 1389، ص 28). يكي از عوامل تأثير گذار در وفاداري مشتريان، قابليت اعتماد برند[14] است. قابليت اعتماد يك برند در اثر سال ها فعاليت و ارتباط با مشتريان و برآوردن و عمل نمودن به آنچه كه به مشتريان وعده داده شده و همچنين ارائه ي خدمات و كالاهاي داراي كيفيت برتر و يا حداقل مطلوب براي مشتريان كه حاصل توانايي و تخصص شركت بوده است به وجود مي آيد. اين قابليت اعتماد نيز در طي زمان فقط از طريق روابط متقابل تكراري مشتري – شركت[15] ايجاد و متبلور مي گردد. اگر اعتماد به شركت از بين برود برند نيز به سرعت از بين خواهد رفت (دهدشتي شاهرخ و همكاران، 1389، ص 70). با توجه به مطالب فوق الذكر، اين تحقيق متمركز بر اين است كه چه رابطه اي بين تبيين تعهد برند[16] و شخصيت برند در قالب يك مدل علّي در بازار لوازم خانگي استان گيلان وجود دارد.

1-2) بيان مسأله

به نظر مي رسد كه بارزترين مهارت حرفه اي بازاريابان، قابليت و توانايي آن ها در ايجاد، حفظ، مراقبت و ارتقاي برند است. بازاريابان اعتقاد دارند كه برند سازي هنر و بنيان بازاريابي است (وظيفه دوست و همكار، 1391، ص 43). يك برند قوي مي تواند با ارزش ترين دارايي يك سازمان تجاري محسوب شود، زيرا باعث مي شود سازمان بتواند حاشيه سود بيشتر، كانال هاي همكاري بهتر و همچنين مزاياي ديگر را به دست آورد (گيلاني نيا و همكار، 1389، ص 104). كاتلر[17] در كتاب خود بيان داشت: انجمن بازاريابي آمريكا (AMA)[18] ، برند را معادل يك نام، اصطلاح، علامت، نشان يا طرح يا تركيبي از اين ها مي داند كه براي شناسايي كالاها و خدمات يك فروشنده يا گروهي از فروشندگان و متمايز كردن اين كالاها و يا خدمات از كالاها يا خدمات رقبا به كار مي رود (كاتلر، 1385، ص 482). براي برند ابعاد مختلفي وجود دارد كه يكي از آن ها تعهد برند مي باشد. تعهد برند عبارت از تمايل قوي افراد نسبت به حفظ آن برند مي باشد ، يعني آن ها برند را معرف شخصيت و ماهيت وجودي خود مي دانند و تلاش خود را براي حفظ آن انجام مي دهند (هادي زاده مقدم و همكاران، 1391، ص 208). مشكل اساسي اين است كه فضاي تعريفي تعهد برند در صنعت بازار ايران با سؤالات و ابهامات زيادي روبرو است و نيز تبيين عوامل مرتبط با آن از جمله مسائل اساسي است. هدف اصلي هر سازمان علاوه بر فروش محصول خود، ايجاد نوعي رابطه و پيوند پايدار بين محصول وگروه خاصي از مشتريان مي باشد، عصاره ي اين رابطه ي پايدار، نوعي تعهد و وفاداري مشتري نسبت به محصول را به دنبال دارد. ايجاد چنين تعهدي نسبت به يك محصول با نام تجاري خاص فرايندي شامل مراحل آشنا شدن مشتري با محصول، شناخت پيدا كردن نسبت به آن و سپس ترجيح محصول با نام تجاري خاص را در بر مي گيرد. در صورت موفقيت آميز بودن چنين فرايندي وفاداري مشتري، موفقيت سازمان و مأيوس شدن ساير رقبا تضمين خواهد شد (غفاري آشتياني و همكار، 1390، ص 7). به نظر مي رسد شخصيت برند يكي از اساسي ترين مفاهيم مرتبط با تبيين برند باشد. شخصيت برند يكي از اجزاي تشكيل دهنده ي هويت برند[19] است. مصرف كنندگان اغلب با اعطاي ويژگي هاي شخصيتي به برند براي آن جنبه ي انساني قائل مي شوند و تمايل به استفاده از برندهايي با شخصيت قوي دارند (عزيزي و همكاران، 1391، ص 107). تعهد به برند موضوع مهمي در توسعه و اجراي استراتژي هاي بازاريابي به شمار مي رود و در ساختن و نگه داشتن سهم بازار سهم بسزايي دارد. از طرفي رضايت و ايجاد تعهد نسبت به برند در صنايعي كه خريداران آن درگيري ذهني بالايي دارند نقش زيادي دارند (عبدالوند و همكار، 1390، ص77). ولت فلورنس[20] شخصيت برند را از ديدگاه آكر[21]چنين تعريف كرده كه آن مجموعه اي از ويژگي هاي انساني است كه در برند وجود دارد (Valette-Florence et.al, 2011, P 25). ركام[22] معتقد است شخصيت برند در فهم نحوه ي انتخاب برند توسط مشتري بسيار مهم است. (عماري و همكار، 1391، ص 63) شخصيت برند متمايز، يك نقش كليدي را در موفقيت يك برند ايفا مي كند, 2010, P 4) (Lin. همچنين كيم[23] شخصيت برند را يك ادراك شخصي دقيق مي داند كه مشكل تر از ويژگي هاي تقليد محصول مي باشد(Kim et.al, 2011, P 448). منظور از شخصيت برند، جنبه ي احساسي تصوير برند در ذهن افراد است، اين تصوير از تمام تجربياتي كه مصرف كننده از يك برند دارد شكل گرفته است. مصرف كنندگان معمولاً نام تجاري را از جنبه هايي كه بطور عمده از شخصيت فرد اقتباس شده است درك مي كنند و آن را به برند تعميم مي دهند. بعد شخصيتي برند را مي توان توسعه و تعميم داد و ابعاد شخصيتي انسان را در قلمرو نام هاي تجاري تعريف كرد. در شخصيت نام تجاري دو عنصر اصلي وجود دارد كه عبارتند از: نوع منفعتي كه از طريق نام تجاري نصيب فرد مي شود و نوع مصرف كننده اي كه آن را ارج مي نهد. تحقيقات لوئيس[24] نشان داد كه متغير شخصيت برند در كنار اعتماد[25] و وابستگي به برند[26] مي تواند نقش تعيين كننده اي در تبيين تعهد به برند داشته باشد (Louis et.al, 2010, P 115). لذا اين تحقيق متمركز بر تبيين تعهد به برند بر اساس شخصيت برندها در بازار لوازم خانگي استان گيلان بر اساس يك مدل علّي است.

1-3) سؤالات تحقيق

سؤال اصلي اين تحقيق مبتني بر اين است كه؛ چه عواملي با تبيين تعهد به برند بر اساس شخصيت برند مرتبط هستند؟

1-4) ضرورت و اهميت تحقيق

پيش بيني مي شود كه در صنعت لوازم خانگي تقاضاي محصولات به دليل رشد تعداد خانوارها و همچنين افزايش تنوع محصولات مورد استفاده در خانوار، با رشد شديدي روبرو باشد. از سويي ديگر بازار لوازم خانگي بازاري بزرگ با تغييرات كند فن آوري است و غالب محصولات اين صنعت نيز به عنوان كالاهاي اساسي خانوار ها و با قيمت هاي بالايي در سبد هزينه هاي آن ها قرار دارند كه باعث مي شود محصولات اين صنعت با حساسيت بالايي خريداري شوند. از همين رو محصولات جديد اين صنعت نمي توانند بازار را به سرعت اشباع كنند (نجم روشن و همكاران، 1390، ص 78). همچنين صنعت لوازم خانگي در نظام اقتصادي هر كشور اهميت بسيار زيادي دارد، زيرا؛ اولا نياز روز افزون كشور به محصولات اين صنعت كه رابطه ي مستقيم با افزايش سطح زندگي و رشد جمعيت جوان جامعه دارد. ثانيا تعداد بسيار زياد كاركنان اين صنعت در كليه سطوح كه با احتساب كارخانجات پايين دستي توليد كننده قطعات و مواد اوليه مورد استفاده در اين صنعت بخش بزرگي از نيروي كار جامعه را تشكيل مي دهند. با اين وجود با ورود كالاهاي خارجي، سهم بازار داخلي برخي شركت ها روند نزولي داشته است به گونه اي كه تعدادي از شركت ها مجبور به تعطيلي خطوط توليد و برخي پايين تر از نقطه سر به سر[27] فعاليت مي كنند و گروهي هم به دنبال سهم بازار فعلي هستند (خورشيدي و همكاران، 1389، ص 78). ورود برند هاي بين المللي به بازار ايران با وجود محدوديت هاي دولتي تا حدي منجر به ايجاد فضاي رقابتي شده است. در دنياي كسب و كار امروز، برند به طور معمول به عنوان ابزاري در جهت دستيابي به اهداف بازاريابي مانند توسعه ي سهم بازار يا افزايش تكرار خريد مصرف كنندگان قلمداد مي شود (جليلوند، 1391، ص 4). بنابراين با توجه به اهميت به دست آوردن مشتريان جديد و حفظ مشتريان قبلي به بررسي تأثير شخصيت برند بر تعهد به برند، اعتماد به برند[28] و وابستگي به برند پرداخته مي شود.

1-5) اهداف تحقيق

هدف اصلي تحقيق ارائه ي مدل علّي جهت تبيين تعهد به برند بر اساس شخصيت برندها در بازار لوازم خانگي استان گيلان مي با

در اين سايت فقط تكه اي از متن اين پايان نامه درج شده است

براي دانلود متن كامل اين پايان نامه مي توانيد به سايت منبع مراجعه كنيد :

40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۱۱:۵۵ توسط:پايان نامه موضوع:

پايان نامه با موضوع اثر بخشي مراقبت از مجرمان خطرناك پس از آزادي با نمونه موردي زندانيان شهر شيراز .

فهرست مطالب

چكيده 1

فصل اول:كليات تحقيق.. 2

1-1-مقدمه. 2

1-2-بيان مسئله. 4

1-3-اهميت و ضرورت تحقيق.. 5

1-4-سوالات تحقيق.. 5

1-5-فرضيات تحقيق.. 6

1-6-پيشينه تحقيق.. 6

1-7-روش تحقيق.. 6

1-7-1-بخش اول:تعاريف و مفاهيم. 7

1-7-1-1-مبحث اول:مجرم. 7

1-7-1-1-1-گفتار اول :مفهوم مجرم دركيفر شناسي نوين.. 8

1-7-1-1-2-گفتار دوم :طبقه‌بندي مجرمان در جرم‌شناسي.. 10

1-7-1-1-3-گفتار سوم :طبقه بندي مجرمان بر اساس قوانين.. 11

1-7-1-1-3-1-مجرمين به عادت.. 11

1-7-1-1-3-2-مجرمين خطرناك.. 11

1-7-1-1-3-3-مجرم احساساتي.. 12

1-7-1-1-3-4-مجرم اتفاقي.. 12

1-7-1-1-3-5-مجرم حرفه اي.. 12

1-7-1-2-مبحث دوم: حالت خطرناك و نظريه هاي مربوط به آن. 12

1-7-1-2-1-گفتار اول:مباني نظري ،ا ركان و انواع حالت خطرناك.. 13

1-7-1-2-1-گفتار دوم :ارزيابي، سنجش و تشخيص حالت خطرناك.. 15

1-7-1-2-3-گفتار سوم :جايگاه حالت خطرناك در جرمشناسي اصلاح و درمان. 18

1-7-1-2-4-گفتار چهارم :خصوصيات مجرمان خطرناك.. 19

1-7-1-2-4-1- بنداول:مشخصات رفتاري مجرمان خطرناك.. 19

1-7-1-2-4-1-1-تخصص... 19

1-7-1-2-4-1-2-خرج گزافه. 20

1-7-1-2-4-1-3-انتقامجويي.. 20

1-7-1-2-4-1-4-تهديد كردن. 20

1-7-1-2-4-1-5-ميل به خودنمايي.. 20

1-7-1-2-4-1-6-غريزۀ تقليد. 21

1-7-1-2-4-1-7-نياز به جمع. 21

1-7-1-2-4-1-8-القاب و اسامي دروغين.. 22

1-7-1-2-4-2-بند دوم : :نيرنگ هاي مجرمان خطرناك و شيوه شناسي جنايي آنها 22

1-7-1-2-4-3-بند سوم : نيرنگ هاي مجرمان خطرناك.. 22

1-7-1-2-4-3-1- الف- نيرنگ هاي مربوط به تغيير قيافه. 22

1-7-1-2-4-3-2-ب- نيرنگ تغيير لباس... 22

1-7-1-2-4-4-بند چهارم : شيوه شناسي جنايي مجرمان خطرناك.. 22

1-7-2-بخش دوم: مباني و روش شناسي مراقبت از مجرمين خطرناك.. 24

1-7-2-1-مبحث اول: مباني نظري مراقبت از مجرمين خطرناك.. 24

1-7-2-1-1-گفتار اول: مباني ايدئولوژيك و ارزشي مراقبت از مجرمين خطرناك.. 25

1-7-2-2-2-گفتار دوم:روش هاي اصلاح و درمان و راهكارهايي براي بهبود درمان مجرمين خطرناك.. 27

1-7-2-2-مبحث دوم: روش هاي مراقبت از مجرمين خطرناك.. 28

1-7-2-2-1-گفتار اول:مفهوم نظارت الكترونيكي و شرايط مربوط به آن. 29

1-7-2-2-1-1-بند اول:پيامدهاي ناترميمي نظارت مجازي بدل از كيفر زندان بر بزهكاران. 29

1-7-2-2-1-2-بند دوم:مغايرت با رعايت اصل هزينه - فايده 30

1-7-2-2-1-3-بند سوم:كارايي سيستم نظارت الكترونيكي براي مجرمان خطرناك.. 31

1-7-2-2-2-گفتار دوم:ناتوان سازي مجرمان خطرناك.. 32

1-7-2-2-2-1-بند اول:ناتوان‏سازي گزينشي.. 32

1-7-2-2-2-2-بند دوم:از ناتوان‌سازي فردي تا ناتوان‌سازي گروهي.. 34

فصل دوم:اثربخشي مراقبت از مجرمين خطرناك در نظام حقوقي ايران با رويكرد مطالعه تطبيقي.. 36

2-1-بخش اول: بررسي موضوع در قانون مجازات عمومي.. 36

2-1-1-مبحث اول : تحليل جرم شناختي.. 36

2-1-1-1-گفتار اول:رويكرد پيشگيرانه. 39

2-1-1-2-گفتار دوم:رويكرد اصلاحي.. 40

2-1-2-مبحث دوم:اقدامات تأميني و تربيتي.. 42

2-1-2-1-گفتار اول:معيارهاي انتخاب مجازات و تدابير اصلاحي.. 42

2-1-2-2-گفتار دوم:بررسي اقدامات تأميني و تربيتي.. 44

2-2-بخش دوم: بررسي موضوع در قانون مجازات اسلامي(1392). 45

2-2-1-مبحث اول:جايگزين ها و اقدامات مراقبتي در قانون جديد مجازات اسلامي.. 45

2-2-1-1- گفتار اول:ابتكارات قانون جديد در مجازات هاي جايگزين.. 46

2-2-1-2-گفتاردوم: ماده 65 قانون مجازات اسلامي.. 47

2-2-2- مبحث دوم:تعويق صدور حكم. 47

2-2-2-1-گفتار اول:تعويق به شكل ساده 48

2-2-2-2-گفتار دوم:تعويق به شكل مراقبتي.. 48

2-2-2-3-گفتار سوم: نقش مددكار اجتماعي در پيشگيري از تكرار در طول مدت تعويق. 49

2-2-2-4-گفتار چهارم:شرايط  انتخاب مددكار براي مراقبت از بزهكار در طول مدت تعويق. 50

2-3-بخش سوم:آثار مربوط به مراقبت از مجرمين خطرناك پس از آزادي.. 50

2-3-1-مبحث اول:بررسي آثار مربوط به بزه ديده و جبران خسارت.. 50

2-3-1-1-گفتار اول:آثار مربوط به بزه ديده 50

2-3-1-2-گفتار دوم:آثار مربوط به جبران خسارت.. 51

2-3-2-مبحث دوم: آثار مربوط به شهروندان و آثار مربوط به  امكان نقض حقوق شهروندي.. 51

2-3-2-1-گفتار اول:آثار مربوط به شهروندان. 51

2-3-2-2-گفتار دوم :آثار مربوط به  امكان نقض حقوق شهروندي.. 52

2-3-3-مبحث سوم:آثار اجتماعي مربوط به مراقبت از مجرمين خطرناك.. 53

2-3-3-1-گفتار اول:خدمات اجتماع‌ محور. 53

2-3-3-2-گفتار دوم:كيفر نقدي روزانه. 53

2-3-3-3-گفتار سوم:محروميت از حقوق اجتماعي.. 54

2-4-بخش چهارم:بررسي نگهداري از مجرمين خطرناك و موارد پيش بيني شده آن در قوانين كشورهاي مختلف    54

2-4-1-مبحث اول: نگهداري از مجرمين خطرناك و قوانين ساير كشورها 54

2-4-1-1-گفتار اول: نگهداري از مجرمين خطرناك در اسناد بين المللي.. 55

2-4-1-2-گفتار دوم: نگهداري از مجرمين خطرناك در كشورفرانسه. 56

2-4-1-3-گفتار سوم: نگهداري از مجرمين خطرناك دركشور استر ليا 58

2-4-1-4-گفتار چهارم:جايگاه نگهداري از مجرمين خطرناك درافغانستان. 58

2-4-1-5-گفتار پنجم:جايگاه عدالت ترميمي  و اقدامات تأميني و تربيتي درلبنان. 59

2-4-2-مبحث دوم: نگهداري از مجرمين خطرناك و پيشگيري از رفتار مجرمانه. 61

2-4-2-1-گفتار اول: پيشگيري اوليه  و ثانويه در قلمرو رفتار مجرمانه. 62

2-4-2-2-گفتار دوم:  پيشگيري از گسترش رفتار مجرمانه از راه مداخلات زود رس... 63

2-4-2-2-1-جلوگيري از ارتكاب مجدد جرم با كاهش مداخلات قانوني.. 63

2-4-2-2-2- پيشگيري براساس كاهش فرصتهاي ارتكاب رفتار مجرمانه. 64

2-4-2-3-گفتار سوم:درمانگري رفتار  مجرمانه و پيشگيري ثالت.. 65

2-4-2-3-1- روشهاي روان پويشي ودرمان گريهاي فردي و گروهي.. 65

2-4-2-3-2- روي آوردهاي انساني نگر. 66

2-4-2-3-3- روشهاي رفتاري نگر. 66

2-4-2-3-4-روشهاي شناختي – رفتاري.. 66

2-4-2-3-5-آموزش مهارتهاي اجتماعي.. 67

2-4-2-4-گفتار چهارم:خودمهارگري.. 67

2-4-2-4-1-بازسازي شناختي.. 68

2-4-2-4-2- آموزش حل مساله بين شخصي.. 68

2-4-2-4-3- آموزش شناختي حل مساله بين شخص: 69

2-4-2-5-گفتار پنجم: درمان گري رفتار مجرمانه وخيم. 69

فصل سوم:روش ها و نتايج تحقيق و تجزيه و تحليل آن در بررسي موردي زندانيان شهر شيراز. 71

3-1-بخش اول:روش تحقيق.. 71

3-1-1-مبحث اول:روش تحقيق. 72

3-1-1-1-گفتار اول:طبقه بندي تحقيق بر مبناي هدف.. 72

3-1-1-2-گفتار دوم:طبقه بندي تحقيق بر مبناي ابزار و روش گرد آوري داده ها 72

3-1-1-3-گفتار سوم:طبقه بندي تحقيق بر مبناي مراحل تحقيق. 72

3-1-1-4-گفتار چهارم:ابزار پرسشنامه. 73

3-1-2-مبحث دوم:جامعه، حجم نمونه و روش نمونه گيري.. 73

در اين سايت فقط تكه اي از متن اين پايان نامه درج شده است

براي دانلود متن كامل اين پايان نامه مي توانيد به سايت منبع مراجعه كنيد :

40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۰۸:۰۵ توسط:پايان نامه موضوع:

دانلود پايان نامه كارشناسي ارشد:بررسي و تعيين عوامل تاثيرگذار بر بازاريابي ويروسي و فاكتورهاي تاثيرگ

عنوان : بررسي و تعيين عوامل تاثيرگذار بر بازاريابي ويروسي و فاكتورهاي تاثيرگذار مرتبط بر تصميم گيري افراد جهت ورود به شبكه فروش شركت آديداس و انجام تبليغات شفاهي براي شركت


پايان نامه مقطع كارشناسي ارشد
عنوان :بررسي و تعيين عوامل تاثيرگذار بر بازاريابي ويروسي و فاكتورهاي تاثيرگذار مرتبط بر تصميم گيري افراد جهت ورود به شبكه فروش شركت آديداس و انجام تبليغات شفاهي براي شركت 
براي رعايت حريم خصوصي نام نگارنده پايان نامه درج نمي شود

(در فايل دانلودي نام نويسنده موجود است)

تكه هايي از متن پايان نامه به عنوان نمونه :

(ممكن است هنگام انتقال از فايل اصلي به داخل سايت بعضي متون به هم بريزد يا بعضي نمادها و اشكال درج نشود ولي در فايل دانلودي همه چيز مرتب و كامل است)

 فهرست مطالب
فصل اول:  كليات تحقيق.. 1

1-1) مقدمه : 2

1-2) بيان مساله تحقيق : 3

1-3)سوالات فرعي: 4

1-4)پيشينه تحقيق(سابقه موضوع): 5

1-4-1)پيشينه داخلي: 5

1-4-2-پيشينه خارجي: 7

1-5) بيان اهميت انجام تحقيق (اهميت نظري-اهميت كاربردي): 8

1-5-1)اهميت نظري: 8

1-5-2)اهميت كاربردي: 10

1-6) بيان اهداف تحقيق : 12

1-6-1)هدف اصلي: 12

1-6-2) اهداف فرعي: 12

1-6-3)هدف آرماني: 13

1-6-4)هدف كاربردي: 13

1-7) چهارچوب نظري : 14

1-7-1-نگرش ها در رفتار مصرف كننده : 14

1-7-2)قصد. 16

1-7-3)بازاريابي ويروسي: 17

1-7-4)بازاريابي شبكه اي: 17

1-7-5) هنجار ذهني 18

1-7-6) كنترل رفتاري. 18

1-7-7)هزينه درك شده يا خطر درك شده 19

1-7-8) اعتماد 19

1-7-9)فايده درك شده 20

1-7-11)سهولت استفاده: 20

1-8) مدل تحقيق : 20

1-9)فرضيات يا سؤالات تحقيق ( بيان روابط بين متغيرهاي مورد مطالعه): 22

1-10)روش تحقيق: 23

1-11-1)قلمرو موضوعي: 24

1-11-2)قلمرو مكاني: 24

1-11-3)جامعه آماري: 24

1-11-4)قلمرو زماني : 24

1-12) روش نمونه گيري-اندازه نمونه: 24

1-13)روش و ابزار گردآوري داده ها: 24

1-14)روش تجزيه تحليل داده ها: 25

1-15)تعريف متغيرهاي تحقيق: 25

1-15-2) هنجار ذهني 25

1-15-2-1) كنترل رفتاري. 25

1-15-2-2)هزينه درك شده يا خطر درك شده 26

1-15-2-3) اعتماد 27

1-15-2-4)فايده درك شده 27

1-15-2-5)سهولت استفاده: 28

فصل دوم: مروري بر ادبيات وپيشينه تحقيق.. 29

2-1)مقدمه: 30

2-2)چارچوب نظري. 31

2-2-1)بازاريابي: 31

2-2-2)بازاريابي ويروسي : 32

2-3-2) عوال با اهميت در حوزه ي بازاريابي ويروسي: 37

2-3-3) بازاريابي شبكه اي. 38

2-3-3-1)فعاليت شركت پيشگامان باورس در بازاريابي شبكه اي: 39

2-4) مدل تحقيق بازاريابي ويروسي موبايل در تئوري رفتار برنامه ريزي شده و مدل پذيرش تكنولوژيِ يانگ   39

2-5)مدل تاثير اعتماد 40

2-6)چارچوب نظري پژوهش حاضر : 41

2-6-1) تعريف متغيرها 41

2-6-1-1) هنجار ذهني 42

2-6-1-2) كنترل رفتاري. 42

2-6-1-3)هزينه درك شده يا خطر درك شده 43

2-6-1-4) اعتماد 44

2-6-1-5)فايده درك شده 44

2-6-1-6)سهولت استفاده: 45

2-7)مدل ها و تئوري ها 45

2-7-1)تئوري رفتار برنامه‌ريزي شده: (TPB) 45

2-7-2)مدل پذيرش تكنولوژي(TAM), 46

1-8-1)پيشينه داخلي: 48

3-3-6-2-پيشينه خارجي: 50

2-8-1-2)توضيحات پيشينه تحقيق: 51

فصل سوم:  روش شناسي تحقيق.. 53

3-1)مقدمه: 54

3-2)نوع و روش تحقيق : 55

3-2-1) انواع روش تحقيق. 55

3-2-2)تحقيق توصيفي پيمايشي. 56

3-3-روش جمع آوري داده ها 58

3-3-1)مطالعات كتابخانه اي: 58

3-3-2)مطالعات ميداني: 59

3-4)جامعه آماري: 59

3-5)نمونه آماري تحقيق و روش نمونه گيري: 59

3-6)ابزار گردآوري داده ها : 60

3-7-اعتبار و پايايي ابزار اندازه  گيري پژوهش: 62

3-7-1)سنجش پايايي پرسشنامه : 62

3-7-2)روايي(اعتبار) ابزار پژوهش: 65

3-7-1-1 )روايي صوري: 67

3-7-2-1)روايي محتوا : 67

3-7-3 )تعيين آماره به منظور آزمون فرضيه ها: 68

3-8) روشهاي تجزيه و تحليل داده ها : 70

3-8-1) آمار توصيفي : 70

3-8-2) آمار استنباطي: 71

3-8-3)آزمون توزيع نرمال داده ها: 71

3-9)  ابزاركار : 71

فصل چهارم:  تجزيه و تحليل داده ها 72

1-4)مقدمه 73

4-2)آمارتوصيفي. 73

4-2-1)توصيف جمعيت شناختي جامعه پژوهش... 74

4-2-1-1)متغير جنسيت: 75

4-2-1-2)متغير سن: 75

4-2-1-3)متغير تحصيلات: 76

4-2-1-4)متغير درآمد: 77

4-2-1-5)ميزان آشنايي با بازاريابي ويروسي: 77

4-2-2)آمار توصيفي متغيرهاي تحقيق: 79

4-2-3)بررسي اثر متغيرهاي دموگرافيك بر متغيرهاي تحقيق: 79

4-2-4) ميانه 82

4-2) آمار استنباطي: 83

4-3) بررسي كفايت نمونه: 84

4-3-1)برازش مدل هاي اندازه گيري(Measurable Models Goodness Fit ): 86

4-3-2)برازش مدل ساختاري: 98

فصل پنجم:  نتيجه گيري و پيشنهادات.. 112

5-1) مقدمه 113

5- 2)نتايج حاصل از بررسي فرضيه هاي تحقيق: 114

5-2-1)نتيجه فرضيه اول. 114

5-2-2)نتيجه فرضيه دوم 115

5-2-3 )نتيجه فرضيه سوم 116

5-2-4)نتيجه فرضيه چهارم 117

5-2-5)نتيجه فرضيه پنجم. 118

5-2-6)نتيجه فرضيه ششم. 120

5-2-7)نتيجه فرضيه هفتم. 120

5-2-8)نتيجه فرضيه هشتم. 121

5-2-9)نتيجه فرضيه نهم. 122

5-2-10)نتيجه رضيه دهم. 122

5-2-11)نتيجه فرضيه يازدهم. 123

5-2-12)نتيجه فرضيه دوازدهم. 124

5-2-13)نتيجه فرضيه سيزدهم. 124

5-2-14) نتيجه فرضيه چهاردهم. 125

5-3) پيشنهادات.. 126

5-3-1) پيشنهادات حاصل از تحقيق. 126

5-3-1-1) پيشنهاد فرضيه اول. 126

5-3-1-2)پيشنهاد فرضيه دوم 127

5-3-1-3)پيشنهاد فرضيه سوم 127

5-3-1-4 )پيشنهاد فرضيه چهارم 127

5-3-1-5 )پيشنهاد فرضيه پنجم. 128

5-3-1-6 )پيشنهاد فرضيه ششم. 128

5-3-1-7 )پيشنهاد فرضيه هفتم. 128

5-3-1-8)پيشنهاد فرضيه هشتم. 129

5-3-1-9 )پيشنهاد فرضيه نهم. 129

5-3-1-10)پيشنهاد فرضيه دهم. 129

5-3-1-11)پيشنهادات فرضيه يازدهم. 129

5-3-1-12 )پيشنهاد فرضيه دوازدهم. 129

5-3-1-13) پيشنهاد فرضيه سيزدهم. 129

5-3-1-14)پيشنهاد فرضيه چهاردهم. 130

5-4-3) پيشنهادات براي محقق بعدي. 130

منابع و ماخذ. 131

پيوستها و ضمائم. 137فهرست جداول

جدول3-1متغيرهاي تحقيق ، منابع سؤالات و مقياس اندازه گيري....................................61

جدول 3-2 جدول كد گذاري سؤالات بر اساس مقياس 5 گزينه اي ليكرت.. 62

جدول 3-3 ضريب آلفاي كرونباخ براي سوالات پرسشنامه 64

جدول 3-4ضرايب آلفاي كرونباخ برهر كدام از ابعاد مورد بررسي كل پرسشنامه در 65

جدول3- 5حداقل CVR  مورد قبول. 67

جدول1-4جدول فراواني سن. 76

جدول2-4جدول فراواني تحصيلات.. 76

جدول3-4جدول فراواني درآمد. 77

جدول4-4جئول فراواني شناخت بازاريابي ويروسي. 78

جدول 5-4جمعيت شناختي پاسخ دهندگان. 78

جدول 6-4- ليست متغيرهاي تحقيق و سوالات مربوط به هر متغير. 79

جدول7-4- جدول توافقي. 81

جدول8-4-ميانه آماره هاي توصيفي. 82

جدول9-4- بررسي نرمال بودن با استفاده از آزمون كلوموگروف اسميرنوف.. 84

جدول10-4- شاخص KMO و آزمون بارتلت براي بررسي كفايت نمونه 85

جدول11-4-ضرايب بارهاي عاملي. 89

جدول12-4-جدول پايايي تركيبي. 90

جدول13-4-جدول واريانس به اشتراك گذاشته شده 91

جدول14-4-ميزان همبستگي سوالات با متغيرها 94

جدول16-4-ماتريس روايي واگرا 96

جدول17-4-رابطه فرضيات تحقيق. 100

جدول18-4. 101

جدول19-4 متغير هاي برون زاي. 102

جدول21-4ميانگين مقادير اشتراكي هر متغير درون زا 104

جدول20-4-جدول برازش متغيرهاي مدل. 103

جدول22-4-جدول آزمون فرضيه ها 108

فهرست نمودارها

نمودار1-4نمودار جنسيت پاسخ دهندگان. 75

نمودار2-4نمودار سن پاسخ دهندگان. 75

نمودار3-4-نمودار سطح تحصيلات پاسخ دهندگان. 76

نمودار4-4نمودار سطح درآمد پاسخ دهندگان. 77

نمودار5-4نمودار  ميزان شناخت پاسخ دهندگان از بازاريابي ويروسي. 78

نموداد6-4نمودار برازش مدلدر حالت معناداري. 87

نمودار 8-4نمودار در حالت ضريب استاندارد شده 97

نمودار9-4نمودار برازش مدل در حالت معنا داري. 98

نمودار 10-4 نمودار برازش مدل در حالت استاندارد 99

نمودار11-4نمودار سطح معني داري. 105

نمودار12-4مدل معني داري. 106

نمودار14-4نمودار در حالت مدل استاندارد 107

نمودار13-4استاندارد 107فهرست اشكال

شكل 1-1ويژگي هاي منبع نفوذ بازاريابي ويروسي. 14

شكل1-2مدل مفهومي تحقيق. 22

شكل 2-1ماتريس رنگ محصولات وين برگر. 34

شكل2-2 عوامل مهم در بازاريابي ويروسي. 38

شكل3-2مدل بازاريابي ويروسي موبايل. 39

شكل4-2مدل تاثير اعتماد در بازاريابي ويروس.. 40فصل اول:
كليات تحقيق
 

1-1) مقدمه :
دستيابي به مزيت هاي رقابتي در سازمان ها، داشتن سازماني استراتژي محور و موفق همگام با مشتري محوري و نهايتا ايجاد ارزش افزوده براي سازمان از جمله اهداف پيش روي مديران است. اجراي صحيح استراتژي ها و اعمال فرايند بازاريابي مديران را به سوي هدف نهايي، يعني موفقيت در منظر مالي(افزايش درآمد و افزايش سود) در سايه رضايت مشتري به ارمغان مي آورد. امروز در عصر الكترونيك و رقابت ، سازمان ها به دنبال شيوه اي كارامد در بازاريابي هستند كه تاثير گذار و سريع باشد. بازاريابي ويروسي كه نوعي از بازاريابي دهان به دهان است پاسخگوي نياز بازاريابي امروز سازمانهاست. در اين روش سازمان با استفاده از ارتباط ميان مشتريان پيام خود را به ديگران ميرساند(گويت و برگرون،2010)[1]. بازاريابي ويروسي هفت برابر موثرتر از آگهي روزنامه، چهار برابر موثرتر از فروش مستقيم، دو برابر موثرتر ازتبليغ راديويي (كتز،1955[2]) بوده و همچنين تاثير آن بر رفتار خريد،نه(9) برابر بيشتر از ساير آگهي ها و تبليغات است (دِي،1971)[3]. در نتيجه بازاريابي ويروسي موثرترين راه جذب و حفظ مشتريان است. لذا در اين تحقيق مطالعه اي بر روي بازاريابي ويروسي و رفتار افراد به واسطه ي اين نوع از بازاريابي صورت گرفته است. بازار يابي ويروسي با تبديل شبكه اينترنتي مشتريان و مشتركان به ماشين عظيمي كه خبرها را دهان به دهان پخش مي كنند، شركت را در معرض ديد همه قرار مي دهد و پيام تبليغي يك شركت با استفاده از ترغيب مشتريان به معرفي آن شركت به دوستان و آشنايان مي‌تواند به طور چشمگيري افزايش يابد. در دوران آشفتگي اطلاعاتي وبه سرقت رفتن حريم خصوصي ،مشترياني كه  با مساله ي كمبود وقت مواجه مي شوند ،به تدريج براي بسياري از ابزارهاي ارتباطي سنتي در حال مانع تراشي هستند.

در فصل اول درباره ي تئوريهايي در زمينه بازاريابي ويروسي به طور خلاصه بحث مي كنيم به طوريكه به موضوع رفتار بازاريابان نيز مرتبط مي شود.اين تئوري ها درك وفهم تحقيق ما را آسان مي سازد.سپس موضوعات اصلي ما را به سمت مشكل تحقيق و اهداف آن سوق مي دهد.بنابراين پژوهش حاضر با در نظر گرفتن بازاريابي ويروسي به عنوان شيوه بازاريابي نوين و فروش محصولات در شبكه هاي فروش(بازاريابي شبكه اي)، كه در س

در اين سايت فقط تكه اي از متن اين پايان نامه درج شده است

براي دانلود متن كامل اين پايان نامه مي توانيد به سايت منبع مراجعه كنيد :

40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۰۴:۱۶ توسط:پايان نامه موضوع:

پايان نامه بررسي روابط بين بازاريابي داخلي و رضايت شغلي در شركت­هاي پخش دارويي ...

براي رعايت حريم خصوصي نام نگارنده و استاد راهنما در سايت درج نمي شود

(در فايل دانلودي نام نويسنده و استاد راهنما موجود است)

تكه هايي از متن پايان نامه به عنوان نمونه :

(ممكن است هنگام انتقال از فايل اصلي به داخل سايت بعضي متون به هم بريزد يا بعضي نمادها و اشكال درج نشود ولي در فايل دانلودي همه چيز مرتب و كامل است)

چكيده:

امروزه با پيشرفت فناوري و رقابتي تر شدن شرايط بازار در بخش هاي مختلف توليدي و خدماتي ، مشتري  راضي و وفادار به عنوان سرمايه اصلي هر شركتي محسوب مي شود. درك بازار با برنامه ريزي و اتخاذ استراتژي هاي مناسب جهت وفادار كردن مشتريان و افزايش نرخ  وفاداري آن ها ، منافع بلند مدت براي سازمان ها به وجود مي آورد. اين پژوهش به مطالعه ارتباط بين بازاريابي داخلي و رضايت مندي مشتريان در شركت­هاي پخش دارويي كرمانشاه مي­پردازد. روش تحقيق توصيفي- همبستگي مي­باشد و مبتني بر مدل معادلات ساختاريمي­باشد و از نظر هدف كاربردي است. اين پژوهش مبتني بر نه فرضيه مي باشد، جامعه آماري بازاريابان و سرپرستان بازاريابي شركت­هاي پخش دارويي و روش نمونه­گيري طبقه­بندي است،كه تعداد 165 نمونه بدست آمد. روايي و پايايي پرسشنامه مورد تاييد قرار گرفت و نتايج تحقيق نشان داد كه، مي­توان گفت بين بازاريابي دروني و مشتري­گرايي همبستگي مثبت و معني­داري وجود دارد و از ميان نه فرضيه مطرح شده دو فرضيه رد و مابقي فرضيه­ها تاييد گرديد و مدل رگرسيوني برازش داده شده ميان متغيرهاي مستقل و وابسته معني­دار و مناسب است.

كلمات كليدي: رضايت مندي مشتريان، بازاريابي داخلي،  مشتري­گرايي، شركتهاي پخش دارويي.

مقدمه 
  سازمان­ها  در عصر حاضر در محيطي پويا، پرابهام و متغير فعاليت مي­كنند. يكي از بارزترين ويژگي­هاي عصر حاضر، تغييرات و تحولات شگرف و مداومي است كه در شرايط اجتماعي و فرهنگي(نظير تحولات در طرز تفكر، ايدئولوژي، ارزش­هاي اجتماعي)، سياسي؛ اقتصادي، تكنولوژيكي و فراملي آنها روي مي­دهد (كردناييچ،53:1383-67). پويايي­هاي محيطي و رقابت فزاينده سازمان­ها را برآن داشته است تا جهت فعاليت، رقابت پذيرتر شده و رضايت مشتريان خود را بدست آورده و از طرفي مشتريان جديد كسب كنند(ريچارد و ساسر[1]، 1999: 21-23). در اين محيط رقابتي توجه زيادي به تأثير رضايت­مندي مشتري, تعهد و نگهداري(ماندگاري) مشتريان شده­است و روش­هاي جديدي را نيز براي نيل به اين اهداف به كار گرفته­اند. تئوري­هاي بازاريابي در بلندمدت به اين نتيجه رسيده­اند كه شركت­هايي كه بر نيازهاي مشتريان تمركز نموده­اند موقعيت بهتري داشته­اند و در بلندمدت نيز نسبت به شركت­هايي كه اين كار را انجام   نداده­اند با موفقيت بيشتري عمل نموده­اند(ميرويسي، 88:11).1-1  مقدمه

در همين زمينه، توجه به ارزش­ها و نگرش­هاي افراد سازمان، از مهم­ترين عوامل مؤثر بر دستيابي به اهداف سازمان است و تعهد سازماني  افراد كه نگرش و احساس دروني فرد به سازمان است، در عملكرد، وفاداري و قضاوت­هاي وي نسبت به سازمان تأثير دارد(مقيمي،1380). زماني­كه تعاملات كاركنان و مشتريان در سطح بالايي باشد، احساس رضايت بيشتري خواهند داشت. كلر، لينچ، الينگر، اوزمنت و كالنتون[2] (2006) بيان داشتند تنها زماني كاركنان اين تعاملات و روابط را با مشتريان توسعه مي­دهند كه با آنان به عنوان يك دارايي مهم برخورد شود و آنها در طراحي اهداف كلان مشاركت داشته باشند و زماني­كه اين نوع بينش و نگاه نسبت به مشتريان دروني وجود داشته باشد رويكردهاي مشتري­مدارانه سازمان تقويت مي­شود و رضايت مشتريان حاصل مي­شود(كلر و همكاران[3]، 2006: 109- 137).

مشتري­گرايي[4] عمدتا" مرتبط با رفاه مشتريان مي­باشد(آيو و منگيوس[5]، 2007: 1022- 1034). شنيدن صداي مشتريان و ارائه كالا و خدمات متناسب با بهترين و برترين علائق و خواسته­هاي مشتري در اين راستا مي­باشد(اسلاتر و نارور[6]، 1994: 45- 55؛ دشپانده و همكاران[7]، 1993، 23- 37؛ دشپانده وهمكاران[8]، 1989، 3- 15؛ شاپيرو[9]، 1988: 119- 125) مشتري­گرايي عمدتا خود را از طريق  اولويت­گذاري تخصيص منابع بر مبناي فراهم كردن ارزش برتر و رضايت مشتري آشكار مي­سازد(نارور و اسلاتر[10]، 1990: 20-35؛ نوبل و همكاران[11]، 2002: 25- 39). محققان در حوزه بازاريابي، مشتري­گرايي را از دو منظر مي­نگرد: عنصري از فرهنگ سازماني(دشپانده و همكاران، 1993: 23- 37) و يا رفتار/ رويكرد استراتژيك سازمان(جاورسكي و كوهلي[12]، 1993: 53- 70؛ گاتيگنون و ايكسوريب[13]، 1997: 77- 90). نوبل و همكارانش(2002) رويكرد فرهنگ رقابتي را پيشنهاد كردند كه رويكرد استراتژيك مشتري­گرايي را به عنوان يك زير بعدي از فرهنگ سازماني مورد بررسي قرار مي­دهد(نوبل و همكاران، 2002: 25- 39).

   بازاريابي داخلي[14] از ابزارها و اقدامات حياتي در اين راستا مي­باشد كه به كاركنان به عنوان مشتريان دروني مي­نگرد و بر اين فرض قرار دارد كه تا زماني­كه نيازها و خواسته­هاي مشتريان دروني برآورده نشود، ارضاي نيازهاي مشتريان بيروني ممكن نخواهد بود. بازاريابي داخلي مفهومي است كه در اين راستا مي­تواند به كاركنان و سازمان در دستيابي به اهداف بسيار تسهيل كننده باشد.

شناخت و پيش­بيني نيازهاي مشتريان براي بنگاه اقتصادي از اهميت خاصي برخوردار است. مشتري به عنوان عاملي كليدي و محوري در بقاي آنها ايفاي نقش مي­كند و جهت­گيري كليه اهداف، استراتژي­ها و منابع حول محور جذب و نگهداري مشتري مي­باشد. حفظ و تقويت وفاداري مشتريان براي شركت­هايي كه دغدغه حفظ و توسعه جايگاه رقابتي خويش را در بازار دارند، چالشي استراتژيك تلقي مي­شود(ساتون و كلين[15]، 2003).

1-2 بيان مساله تحقيق:

    امروزه با پيشرفت فناوري و رقابتي تر شدن شرايط بازار در بخش هاي مختلف توليدي و خدماتي ، مشتري  راضي و وفادار به عنوان سرمايه اصلي هر شركتي محسوب مي شود. درك بازار با برنامه ريزي و اتخاذ استراتژي هاي مناسب جهت وفادار كردن مشتريان و افزايش نرخ  وفاداري آن ها ، منافع بلند مدت براي سازمان ها به وجود مي آورد. به همين سبب بازاريابي سعي دارد تا ارتباط تنگاتنگي را با مشتريان برقرار كند و با اين كار ، با دقت و به قدر كفايت به نيازهاي مشتريان پي برده و آن ها را برطرف سازد. در اين ميان كيفيت از اهميت زيادي برخوردار است ،چرا كه بر كاهش هزينه ها، افزايش رضايت مندي، حفظ و نگهداري مشتري ، افزايش سودآوري و تبليغات دهان به دهان تأثير قابل توجهي دارد. (لائو و همكاران[16]،545:2004).

مشتريان هر سازمان در كانون توجه آن سازمان قرار دارند ،از اين رو درك و فهم انتظارات مشتريان به منظور ارضاي نيازهايشان و ارائه خدمات مناسب و حتي فراتر از انتظارات آنها براي سازمان هاي خدماتي امري اجتناب ناپذير است(دوتا و دوتا[17]،2009). كه اين امر به نوبه ي خود سبب ايجاد وفاداري در آنها مي شود(فارينگتون و همكاران[18]،2009).

اكنون در اقتصاد جهاني مشتريان بقاي شركت را رقم مي­زنند، شركت­ها ديگر نمي­توانند نسبت به انتظارات و خواسته­هاي مشتريان بي­تفاوت باشند. آن­ها بايد همه فعاليت­ها و توانمندي­هاي خود را متوجه رضايت مشتري [19] كنند، چرا كه تنها منبع برگشت سرمايه مشتريان هستند. سازماندهي نظام توزيع از مسائل مهم اقتصاد و بازرگاني كشور است، در برنامه چهارم و پنجم توسعه اقتصادي كشور، اصلاح     شبكه­هاي توزيع در جهت به حداقل رساندن هزينه توزيع، تعداد واسطه­ها و تأمين حمايت قضايي از حقوق مصرف­كنندگان شامل حق برخورداري از كالا و خدمات ايمن و سالم، حق برخورداري از اطلاعات، مطرح گرديده است. اين مهم بدون توجه لازم و كافي به مشتري، قطعاً با شكست مواجه خواهد شد. لذا تمامي فعاليت­هاي نرم­افزاري و سخت­افزاري، بايد نشانگر خواست و انتظار مشتري باشد(لازارويس و همكاران[20]، 2007: 7- 28). در اين راستا نقش كاركنان به عنوان واسطه­هايي ميان سازمان و مشتريان مي­تواند حائز اهميت جلوه­گر شود و تاثير بسزايي بر رابطه مشتري و موسسه داشته باشد(ريچهلد و ساسر[21]، 1999: 23- 31). بنابراين لزوم توجه بر نيروي انساني و تامين نيازها و خواسته­هاي آن­ها اصل اول رقابت در عصر رقابتي امروز مي­باشد. تا زماني­كه نيازها و خواسته­هاي نيروي انساني سازمان(مشتريان دروني) تامين و برآورده نشود، كسب رضايت و وفاداري مشتريان بيروني امر غيرممكن خواهد بود. از مهمترين رويكردها كه مي­تواند به سازمان در اين راستا كمك كند، بازاريابي دروني مي­باشد(هاگ و كاتر[22]، 2000: 109- 124). بازاريابي دروني از ابزارها و اقدامات حياتي در اين راستا مي­باشد كه به كاركنان به عنوان مشتريان دروني مي­نگرد و بر اين مفروضه قرار دارد كه تا زماني­كه نيازها و خواسته­هاي مشتريان دروني برآورده نشود، ارضاي نيازهاي مشتريان بيروني ممكن نخواهد بود. بازاريابي دروني مفهومي است كه در اين راستا مي­تواند به كاركنان و سازمان در دستيابي به اهداف بسيار تسهيل كننده باشد.

 لذا با توجه به مطالب فوق در اين تحقيق برآنيم  كه بررسي نماييم آيا  بين بازاريابي دروني و رضايت مشتريان رابطه معني­دار وجود دارد؟

1-3 اهميت موضوع تحقيق:

     با وجود رقباي فراوان در عرصه ي رو به گسترش بازارهاي جهاني، به دست آوردن مشتريان جديد و حتي حفظ مشتريان فعلي امري بسيار دشوار خواهد بود، به همين دليل در طي چند سال اخير آرمان ها و خط مشي سازمان ها دچار تغييرات عمده اي شده است. در حالي كه مدتي پيش تمركز براي جذب مشتريان جديد يا در اصطلاح ،سياست هاي تهاجمي بازار ،عمده ترين هدف سازمان ها بود، امروزه سياست هاي راهبردي به حفظ و افزايش اعتماد مشتريان نسبت به سازمان، متمركز شده است. مهمترين علت چنين تغييري ،افزايش آگاهي عمومي نسبت به پيامدهاي مطلوب رضايت مشتري مي باشد(محمودي،احمد و همكاران،1390).

در بسياري از سازمان­ها نقش مهم و چشم­گير كاركنان در ارائه خدمات مناسب و رضايت مشتري ناديده گرفته مي­شود. كاركنان به عنوان يك دارايي هزينه­اي در نظر گرفته مي­شوند كه ملزم به رعايت قوانين و مقررات و شرح وظايف هستند. با اين نوع نگاه به كاركنان، سازمان در جهان رقابتي امروز با شكست مواجهه خواهد شد، چرا كه منبع مزيت رقابتي پايدار[23] سازمان­ها در عصر حاضر سرمايه انساني آن­ها     مي­باشد(كاپلان و نورتون: 1384، 46).

بازاريابي دروني به عنوان يك فن­آوري مديريتي در جهت حل مشكلات مربوط به خدمات دروني، بازارگرايي، اجراي موفق برنامه­هاي مناسب و مشتري­گرايي مي­باشد(واريي و لويس[24]، 1999، 926- 944). بازاريابي دروني يك تلاش برنامه­ريزي شده با استفاده از يك رويكرد همانند بازاريابي جهت غلبه بر مقاومت­هاي سازماني در برابر تغيير و متوازن كردن، انگيزه­مند كردن و هماهنگي بين وظيفه­اي و يكپارچه كردن كاركنان در جهت اجراي اثربخش استراتژي­هاي شركتي و وظيفه­اي به منظور ايجاد رضايت مشتري از طريق فرايند ايجاد كاركنان با انگيزه و مشتري­محور مي­باشد(رفيق و احمد[25]، 2000، 449- 462). گومسون بازاريابي دروني را جز حياتي بازارگرايي دانست(گومسون[26]، 1991، 60- 75).

ما در جامعه اي زندگي مي كنيم كه تقاضا براي محصولات و خدمات به نسبت گذشته در حال افزايش است و هيچ شركتي بدون رضايت مشتري قادر به ادامه حيات نخواهد بود، به علاوه اين واقعيت نيز وجود دارد كه انتظارات مشتريان به شدت افزايش يافته است و شركت ها ديگر نبايد به فكر رفع نيازهاي ابتدايي و اوليه مشتريان باشند بلكه بايد فراتر از آن عمل كنند و تمركز اصلي خود را  بر مبناي منفعت دو جانبه و روابط بلندمدت قرار دهند . رضايت مشتريان يكي از مفاهيمي است كه در دنياي رقابتي امروز منتج به موفقيت شركت ها خواهد شد.در ديدگاه امروزي ، بازاريابي يعني رشد دادن مشتريان تازه و توجه به رضايتمندي او و ديدن كيفيت از نگاه او.كيفيت يكي از مهمترين معيارهاي ارزيابي خدمات است، مفهومي گسترده كه قسمت هاي مختلف سازمان به آن تعهد دارد(محمودي،احمد و همكاران،1390).

 مايكل هيت و همكارانش[27](2006) بيان نموده­اند كه اگر سازمان­ها بخواهند در دنياي سراسر رقابتي امروز همگان با تغييرات محيطي پيش روند و بتوانند يك مزيت رقابتي در اين محيط خلق كنند، تنها چاره  سرمايه­گذاري بروي نيروي انساني است(هيت و همكاران[28]، 2006، 12). نپو(1991) ضمن تأكيد بر اهميت مبادلات داخلي اظهار داشته است : بي توجهي به تأمين­كنندگان و مشتريان داخلي رضايت مشتريان خارجي را به مخاطره مي­اندازد(لينگز[29]، 2000، 27- 43). بنابراين لزوم توجه بر نيروي انساني و تامين نيازها و خواسته­هاي آن­ها اصل اول رقابت در عصر رقابتي امروز مي­باشد. تا زماني­كه نيازها و خواسته­هاي نيروي انساني سازمان(مشتريان دروني) تامين و برآورده نشود، كسب رضايت و وفاداري مشتريان بيروني امر غيرممكن خواهد بود. از مهمترين رويكردها كه مي­تواند به سازمان در اين راستا كمك كند، بازاريابي دروني مي­باشد(هاگ و كاتر[30]، 2000، 109- 124). بازاريابي دروني به كاركنان به عنوان مشتريان دروني و به مشاغل به عنوان محصولات دروني مي­نگرد(لي و چن[31]، 2005).

1-4  اهداف تحقيق:

هدف اصلي:

 تعيين رابطه بين بازاريابي داخلي و رضايت مشتري در شركت­هاي پخش دارويي در استان كرمانشاه.اهداف فرعي:

شناخت روابط بين بازاريابي داخلي و رضايت شغلي در شركت­هاي پخش دارويي استان كرمانشاه.

در اين سايت فقط تكه اي از متن اين پايان نامه درج شده است

براي دانلود متن كامل اين پايان نامه مي توانيد به سايت منبع مراجعه كنيد :

40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۵۷:۳۵ توسط:پايان نامه موضوع:

پايان نامه ارشد حقوق: بررسي تطبيقي جايگاه حقوقي احزاب در ايران ، مصرو عراق ...

فهرست بندي مطالب

عنوان                                                                                             صفحه

فصل اول: كليات تحقيق

تقديم به: ‌ه

1-1-مقدمه.................................  2

1-2- بيان مسئله...................................................................................................................................................14

1-3- ضرورت و اهميت تحقيق.. 4

1-4- اهداف تحقيق.. 4

1-4-1- هدف اصلي.. 4

1-4-2- اهداف فرعي تحقيق.. 4

1-5- سوالات تحقيق.. 4

1-5-1- سوال اصلي.. 4

1-5-2- سوالات فرعي.. 4

1-6- فرضيه‏هاي تحقيق: 5

1-6-1- فرضيه اصلي تحقيق.. 5

1-6-2- فرضيات فرعي تحقيق.. 5

1-7- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني.. 5

فصل دوم:مباني اخلاقي، ديني و فرهنگي احزاب ايران، مصر و عراق

2-1- مباني نظري احزاب... 8

2-1-1- احزاب... 8

2-1-2 مفهوم احزاب...........................................................................................................................................19

2-1-3- مفهوم حزب در اسلام. 10

2-1-4- تعريف حزب از ديدگاه امام خميني و شخصيتهاي اسلامي.. 11

2-1-5- مفهوم حزب در فرهنگ و ادبيات اسلامي ايران.. 11

2-1-6- مفهوم حزب از منظر ساختارگرايان و كاركرد گرايان.. 12

2-2-  منشأ پيدايش احزاب... 12

2-3- جناح بندي سياسي در ايران.. 14

2-3-1- جناح بندي سياسي در ايران از دهه 1360 تا دوم خرداد 1376. 14

2-3-2- جناح بندي سياسي در ايران از دهه 1360 تا دوم خرداد 1376. 17

2-4- تاريخ پيدايش گروهها و احزاب... 19

2-4-1- احزاب در نهضت مشروطه. 19

2-4-2- احزاب پس از پيروزي مشروطه. 20

2-4-3- حزب سوسيال دموكرات... 21

2-4-4- حزب دموكرات... 22

2-4-5- حزب اجتماعيون ـ اعتداليون.. 22

2-4-6- حزب اتفاق و ترقي.. 22

2-4-7- حزب ترقي خواهان ليبرال.. 22

2-4-8- هيئت علميه. 23

2-5- احزاب پس از رضاشاه تا آغاز نهضت امام خميني (ره). 23

2-5-1- احزاب پس از آغاز نهضت امام خميني (1341). 23

2-5-2-گروههاي وابسته به رجال سياسي.. 26

2-5-3-گروههاي ملي گرا 27

2-6- احزاب پس از آغاز نهضت امام خميني (1341). 30

2-7- احزاب دولتي و نقش آنها در تاريخ معاصر ايران.. 30

2-8- فهرست حزب هاي سياسي ايران.. 33

2- 9- سابقه تاريخي شكل گيري احزاب در ايران.. 37

بخش دوم: مباني احزاب در مصر. 38

بخش سوم: مباني احزاب در عراق.. 38

2-10- تحقيقات انجام شده مرتبط با تحقيق: 40

فصل سوم: شرايط تشكيل احزاب در ايران، مصر و عراق

3-1- شرايط تشكيل احزاب... 43

3-2-3- سيستم سه حزبي.. 44

3-3- جايگاه احزاب سياسي در ايران.. 44

3-4- كشور مصر. 51

3-4-3-1- احزاب مصر: 54

3-4-5-فراينددموكراتيك مصر و نقش اسلامگراها در دولت محمد مرسي.. 58

فصل چهارم: نقش حقوقي و قضايي احزاب بر قواي حاكمه

4-1- نقش احزاب بر عملكرد قواي حاكمه......................................................................................................71

4-2- نقش احزاب در انتخابات........................................................................................................................78

فصل پنجم: بحث و نتيجه گيري

5-1-2- مباني شكل گيري احزاب... 83

5-1-3- اهميت شكل گيري احزاب... 85

5-2-  احزاب در كشور ايران.. 86

5-3 مقايسه قوانين احزاب مصر و عراق...............................................................................................................100

5-4- جمع بندي..............................................................................................................................................102.

5-5- پيشنهادات تحقيق.. 92

5-6- محدوديت هاي تحقيق.. 92

منابع. 93

چكيده

 هدف اصلي پژوهش حاضر بررسي تطبيقي جايگاه حقوقي احزاب در ايران ، مصرو عراق مي باشد. اين پژوهش در يك طرح توصيفي- تحليلي با استفاده از مطالعه اسناد و مكتوبات به صورت كتابخانه اي انجام شده است.

در اين سايت فقط تكه اي از متن اين پايان نامه درج شده است

براي دانلود متن كامل اين پايان نامه مي توانيد به سايت منبع مراجعه كنيد :

40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۵۳:۳۵ توسط:پايان نامه موضوع:

پايان نامه ارشد حقوق :بررسي تصميمات سازمان تعزيرات حكومتي درديوان عدالت اداري ...

5- اهداف مشخص پژوهش....................................................................................................4


6- هدف كاربردي..................................................................................................................5


7-سوال اصلي.......................................................................................................................5


8-فرضيه پژوهش .................................................................................................................5


9-واژگان كليدي...................................................................................................................5


10- روش پژوهش................................................................................................................6


11- موانع ومشكلات پژوهش................................................................................................6


فصل مقدماتي........................................................................................................................7


مبحث 1: سابقه تعزيرات درقوانين ايران .............................................................................. 7


مبحث 2:سازمان وتشكيلات تعزيرات حكومتي.......................................................................8


بخش اول: بررسي آيين دادرسي ناظربه تعزيرات...................................................................13


فصل اول: بررسي قواعدومقررات ماهوي درتعزيرات حكومتي....................................................13


مبحث ا: قوانين تعزيرات حكومتي ،نظام صنفي،حمايت از حقوق مصرف كنندگان واصلاح قانون نظام صنفي............................................................................................................................14


مبحث 2: قانون تعزيرات حكومتي امور بهداشتي و درماني ..................................................49  


مبحث 3: قانون نحوه اعمال مبارزه با قاچاق كالاوارزمصوب12/2/1374مجمع تشخيص مصلحت نظام........................................................................................................................................69


فصل دوم: بررسي نظري وچگونگي قواعدومقررات شكلي تعزيرات حكومتي................................80


مبحث 1: آيين دادرسي درسازمان تعزيرات حكومتي .............................................................80


مبحث 2: ويژگي رسيدگي درشعب تعزيرات حكومتي ...........................................................81


مبحث 3: راي درشعب تعزيرات حكومتي...............................................................................84


بخش دوم:بررسي قواعدشكلي وماهوي ديوان عدالت اداري دررسيدگي به پرونده هاي تعزيرات حكومتي ................................................................................................................................85


فصل اول:قانون تشكيلات وآيين دادرسي ديوان عدالت اداري مورخ 22/9/1390 مجلس وتفسيربند 2 ماده 11 قانون ديوان عدالت اداري وراي وحدت رويه هيأت عمومي ديوان عدالت اداري.....................................................................................................................................86


مبحث 1: تشكيلات ديوان عدالت اداري.................................................................................86


مبحث 2: آيين دادرسي ديوان عدالت اداري ..........................................................................88


مبحث 3: تفسيربند 2 ماده 11 قانون ديوان عدالت اداري وراي وحدت رويه هيأت عمومي ديوان عدالت..................................................................................................................................115


فصل دوم :  مواردرسيدگي درشعب ديوان عدالت .............................................................. 117


مبحث ا:قاچاق كالا وارز......................................................................................................117


مبحث 2:بهداشتي ودارودرمان............................................................................................. 119


مبحث 3: صنفي ................................................................................................................. 121


مبحث 4: غيرصنفي...............................................................................................................123


نتيجه گيري نهايي.................................................................................................................125


منابع ومأخذ........................................................................................................................ 127
چكيده :


دراين پژوهش تلاش شده است تاحدامكان وبا توجه به ضرورت هاي موجود به قوانين ومقررات حاكم بر سازمان تعزيرات حكومتي پرداخته شود.ازجمله مصوبات ؛مجمع تشخيص مصلحت نظام ، مجلس شوراي اسلامي،آيين نامه هاي هيأت وزيران و….


علاوه برمواردمزبور دراين مجلد تلاش شده كه نقش سازمانهاي همكاربا سازمان تعزيرات حكومتي كه به موجب قوانين ومقررات مربوطه درمقام اعمال نظارت وايفاي وظايف ومأموريتهاي محوله درخصوص فرآيندهاي اقتصادي وحوزه سلامت مي باشند،تبيين گردد.


ازجمله؛ سازمان حمايت ازمصرف كنندگان وتوليدكنندگان،سازمان صنعت ، معدن وتجارت  ،دانشگاه هاي علوم پزشكي ومراكز بهداشت،اتحاديه ها، اتاق وشوراهاي اصناف وسايردستگاههاي ذيربط كه قانونگذارمشخص نموده است، پرداخته شود.مضافاًاينكه درابتدا اركان متشكله سازمان ونحوه رسيدگي درشعب بدوي وتجديدنظربيان گرديده است .


بخش دوم اين پژوهش به نحوه وآيين رسيدگي به پرونده هاي سازمان تعزيرات حكومتي درديوان عدالت اداري اختصاص يافته است .كه درمقام تشريح وتبيين طريق مزبورمقدمتاً نكاتي چنددرخصوص شرح وظايف ،حدوداختيار،مسئوليت ها، نحوه رسيدگي وفعاليت ها درديوان عدالت اداري به اختصار ابراز شده است .سپس به صورت جامع وكامل سيري ازپرونده هاي مهم مطرح سازمان تعزيرات حكومتي درديوان عدالت اداري ورويه هاي ايجادشده مورد بررسي ،تجريه وتحليل واقع شده است .


لازم به توضيح است ازآنجاكه صلاحيت ها و وظايف شعب تعزيرات حكومتي حول4 محورطبقه بندي مي شوددراين پژوهش نيزسعي شده پرونده هاي مهم مرتبط با قاچاق كالا وارز، بهداشتي،دارويي ودرمان ، صنفي وغيرصنفي مطروحه سازمان ،درديوان عدالت اداري به تفكيك اهميت وازحيث ايجاد رويه قضايي مورد بررسي وپژوهش قرارگيرد.


عمده نتيجه حاصل ازبررسي هاي صورت پذيرفته وتحقيقات به عمل آمده مبين اين مطلب است كه كليه آرا وتصميمات شعب سازمان تعزيرات حكومتي قابل شكايت وطرح درديوان عدالت اداري  مي باشد.اما آنچه قابل توجه مي باشد اين است كه به موجب تبصره (2 )ذيل ماده (50) قانون جديد مبارزه با قاچاق كالا وارز مصوب 3/10/92 مجلس شوراي اسلامي آراي صادره ازشعب تعزيرات حكومتي درمورد پرونده هاي قاچاق كالا وارز قابل اعتراض درديوان عدالت اداري وسايرمراجع قضايي نيست . البته قابل ذكراست كه قانون پيش گفته پس از جري تشريفات مقررقانوني ودرج درروزنامه رسمي ومضي فرجه مربوطه قابل اجرا مي باشد.


در اين سايت فقط تكه اي از متن اين پايان نامه درج شده است


براي دانلود متن كامل اين پايان نامه مي توانيد به سايت منبع مراجعه كنيد :


40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۴۶:۲۵ توسط:پايان نامه موضوع:

پايان نامه بررسي تطبيقي جايگاه و صلاحيتهاي نظارتي قوه مقننه در ايران و آلمان ...

(ممكن است هنگام انتقال از فايل اصلي به داخل سايت بعضي متون به هم بريزد يا بعضي نمادها و اشكال درج نشود ولي در فايل دانلودي همه چيز مرتب و كامل است)


 فهرست مطالب


                                                                                                                          صفحه


چكيده .................................................................................................................................................................................1


مقدمه...................................................................................................................................................................................2


تبيين موضوع........................................................................................................................................................2

اهميت و ضرورت تحقيق.....................................................................................................................................3

نوآوري تحقيق.....................................................................................................................................................4

اهداف تحقيق......................................................................................................................................................4

سؤالهاي تحقيق...................................................................................................................................................5

فرضيه هاي تحقيق.............................................................................................................................................5

پيشينه تحقيق......................................................................................................................................................6

روش تحقيق.........................................................................................................................................................7

شيوه جمع آوري مطالب.......................................................................................................................................7

مشكلات و موانع تحقيق......................................................................................................................................8

سازماندهي تحقيق.............................................................................................................................................8

فصل اول: كليات...................................................................................10


مبحث اول: تاريخچه پارلمان............................................................................................................................................11


مبحث دوم: مفهوم نظارت و انواع آن...............................................................................................................................16


مبحث سوم: مفاهيم بنيادين..............................................................................................................................................29


گفتار اول: تفكيك قوا........................................................................................................................................................29


گفتار دوم: رژيم سياسي و انواع ان...................................................................................................................................36


گفتار سوم: قوه مقننه.........................................................................................................................................................43


گفتار چهارم: دولت بسيط(ساده)........................................................................................................................................43


گفتار پنجم: كشورهاي چند پارچه (مركب).......................................................................................................................45


فصل دوم: جايگاه و صلاحيت هاي نظارتي قوه مقننه در نظام جمهوري اسلامي ايران.........................49


مبحث اول: نظارت تأسيس...............................................................................................................................................50


مبحث دوم: نظارت اطلاعي..............................................................................................................................................59


گفتار اول: شكايات مردمي از طرز كار قواي سه گانه.......................................................................................................60


گفتار دوم: ابتكار نمايندگان در كسب اطلاع.....................................................................................................................68


گفتار سوم: ابتكار مجلس در كسب اطلاعات(تحقيق و تفحص)..................................................................77


مبحث سوم: نظارت استصوابي..........................................................................................................................................81


مبحث چهارم: نظارت مالي................................................................................................................................................89


مبحث پنجم: نظارت سياسي.............................................................................................................................................90


فصل سوم: جايگاه و صلاحيت هاي نظارتي قوه مقننه در جمهوري فدرال آلمان...............................94


مبحث اول: كلياتي از نظام سياسي و حقوقي آلمان..........................................................................................................95


مبحث دوم: نظارت تأسيس...............................................................................................................................................98


مبحث سوم: نظارت اطلاعي...........................................................................................................................................103


مبحث چهارم: نظارت استصوابي.....................................................................................................................................109


مبحث پنجم: نظارت سياسي...........................................................................................................................................112


مبحث ششم: نظارت مالي...............................................................................................................................................113


مبحث هفتم : وجوه تشابهات و افتراقات .......................................................................................................................116


نتيجه گيري و پيشنهادات...............................................................................................................................................118


فهرست منابع و مآخذ......................................................................................................................................................126


چكيده:


پژوهش حاضر به بررسي، ارزيابي و تحليل جايگاه و صلاحيت هاي نظارتي قوه مقننه در جمهوري اسلامي ايران و آلمان پرداخته است. كنترل و بررسي اقدامات يك مقام و نهاد حكومتي از سوي مقام و نهادي ديگر كه به منظور حصول اطمينان از باقي ماندن اقدامات ياد شده در حدود و ثغور قانوني انجام مي گيرد را نظارت گويند. قوه مقننه با عنايت به جايگاه و ريشه و خاستگاه مردمي خود همواره به عنوان شايسته ترين و مطلوب ترين نهاد حكومتي در جهت و راستاي نظارت بر قوه مجريه شناخته شده است. و اين امر مصنوعي است كه ريشه در تاريخچه عملكرد قوه مجريه و تحمل و تجاوز ايشان از حدود و ثغور و چارچوب هاي قانون و حقوق و آزادي هاي شهروندي مي باشد. قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و قانون بنيادين جمهوري فدرال آلمان در مراتب مذكور، مكانيسم ها و روش ها و سازوكار هاي خاصي را در جهت نظارت بر قوه مجريه در نظر گرفته اند. نظارت تأسيس، نظارت مالي، نظارت استصوابي ،نظارت سياسي، نظارت اطلاعي از مهم ترين وجوهات اشتراكي حوزه نظارتي پارلمان در ايران و آلمان مي باشد. هرچند بايستي گفت تفاوت ها و اختلافات خاص و معنا داري نيز با عنايت به ماهيت نظام سياسي و پارلماني دو كشور ايران و آلمان در حوزه صلاحيت هاي نظارتي وجود دارد كه مي توانيم آثار آن را به ويژه در حوزه عزل و نصب وزراء حق تذكر استيضاح، نظارت مالي، و كيفيت كار كميسيون ها و هيئت هاي رسيدگي كننده به شكايات مردمي و يا كميسيون هاي تحقيق و تفحص و ... مشاهده نمود. از اين رو تحقيق حاضر در صدد مي باشد ضمن تحليل و بررسي پاره اي از مفاهيم و معاني مرتبط با تحقيق حاضر از جمله نظارت و تقسيم بندي مرتبط با آن به بيان بررسي و ارزيابي جايگاه و صلاحيت هاي نظارتي قوه مقننه در ايران و آلمان پرداخته و ضمن تحليل و واكاوي موضوع، ابعاد آثار و به ويژه وجوهات افتراقي و اشتراكي حوزه نظارتي قوه مقننه دو كشور مذكور را مورد بررسي و تحليل قرار دهد. در اين راستا قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و قانون بنيادين آلمان ملاك اصل بررسي تحقيق حاضر مي باشد.


كليد واژگان:


پارلمان، نظارت قوه مقننه، صلاحيت، ، نطارت تاسيسي ، استصوابي


مقدمه:


1-1) تبيين موضوع


در تحقيق حاضر به بررسي تطبيقي جايگاه و صلاحيت هاي نظارتي قوه مقننه در ايران و آلمان مي پردازيم. در نظام تفكيك قوا، قوه مجريه با در اختيار داشتن بيشترين امكانات قسمت اعظم قدرت زمامداري را اعمال مي نمايد. به همين خاطر امكان بروز خطر ناشي از اين قدرت عليه حقوق و آزادي مردم فراوان مي باشد. فلسفه تفكيك قوا مبتني بر شكستن قدرت عمومي و توزيع آن بين عوامل متعدد است تا در اين روند از بروز استبداد جلوگيري به عمل آيد و در مقابل آن آزادي مردم تضمين گردد. در نظام پارلماني قوه مقننه با استفاده از شيوه هاي نظارتي خاص قوه مجريه و اعمال آن را تحت مراقبت قرار مي دهد و بدين وسيله امنيت و آزادي مردم تا حدود زيادي قابل تأمين و تضمين مي تواند باشد. در نظام جمهوري اسلامي ايران قوه مقننه يا همان مجلس شوراي اسلامي بر اساس اصول متعدد قانون اساسي از زمان تشكيل و فعاليت قوه مجريه تا خاتمه آن از طريق و شيوه هاي گوناگون بر آن نظارت دارد. تعميم برنامه قوه مجريه به مجلس شوراي اسلامي و رأي اعتماد به وزيران و رأي اعتماد به هيأت وزيران، تذكر، سؤال، استيضاح وزيران و رئيس جمهور، تحقيق و تفحص، كميسيون اصل نود از مهم ترين كاركردهاي نظارتي مجلس بر قوه مجريه در نظام جمهوري اسلامي ايران مي باشد. از سوي ديگر پارلمان و مجلس نيز بخش مهمي از ارگان هاي قانون اساسي در جمهوري فدرال آلمان مي باشد. به عبارت بهتر عالي ترين اركان اساسي در آلمان ، پارلمان فدرال است، از آن جهت كه اعضاي آن مستقيماً به وسيله مردم انتخاب مي شوند. حق قانون گذاري در جمهوري فدرال آلمان بين فدراسيون و ايالت تقسيم شده است. به همين جهت دو نظام قانون گذاري در آلمان وجود دارد كه عبارتند از: شوراي فدرال (باند سرات) و مجلس فدرال (باند ستاك). انتخاب رئيس جمهور صدر اعظم فدرال، اعلام اتهام در دادگاه قانون اساسي فدرال، رأي عدم اعتماد، رأي اعتماد، سؤال، استيضاح و...از مهمترين كاركردهاي نظارتي پارلمان در آلمان مي باشد. همان طور كه كه از مفاد مطالب مذكور به خوبي بر مي آيد كاركرد نظارتي مجلس بر قوه مجريه در ايران و آلمان داراي جايگاه مهم و برجسته اي مي باشد و از سوي ديگر وجوهات اشتراكي و افتراقي خاص در اين حوزه وجود دارد، فلذا مسأله و دغدغه اساسي تحقيق حاضر تبيين و تحليل نظام نظارتي مجلس و پارلمان بر قوه مجريه در ايران و آلمان مي باشد به گونه اي كه جايگاه نظام نظارتي مذكور را فهميده وعين حال از تجارب ارزنده نظام قانون گذاري و نظارتي پارلمان آلمان در ايران استفاده نماييم.


2-1) اهميت و ضرورت تحقيق:


در خصوص اهميت و ضرورت تحقيق حاضر نيز بايستي گفت تحقيق حاضر در حوزه بررسي جايگاه و صلاحيت هاي نظارتي قوه مقننه در ايران و آلمان مي تواند داراي اهميت فراواني مي باشد به گونه اي كه با نظام قانوني حاكم بر نظارت هاي مجالس ايران و آلمان آشنا شده و نقاط اشتراكي و افتراقي آنها را بشناسم و در عين حال چالش ها، فرمتهاي نظام نظارتي قوه مقننه در جمهوري اسلامي ايران را بهتر مورد شناخت و درك و ارزيابي قرار دهيم. از سوي ديگر يكي ديگر از اهميت ها و ضرورت هاي تحقيق حاضر تبيين، ارزيابي و بررسي مكانيسم ها، شيوه ها و روش هاي نظارتي قوه مقننه بر قوه مجريه در دو نظام جمهوري اسلامي ايران و جمهوري فدرال آلمان مي باشد. به نظر مي رسد آنچه اهميت و ضرورت تحقيق حاضر را مضاعف مي نمايد وجود دو تفاوت مهم در ساختار نظام سياسي ايران و آلمان و از سوي ديگر تشكيل و ساختار پارلمان در دو كشور مذكور مي باشد. همان طور كه در كتاب هاي مرتبط با حقوق اساسي گفته شده است نظام جمهوري اسلامي ايران از لحاظ ساختاري بسيط به شمار آمده اين در حالي است كه نظام فدرال آلمان مركب مي باشد و همين امر موجبات شكل گيري دو نظام سياسي متفاوت در ايران و آلمان از جهت ساختاري شده است و در اين راستا در آلمان دو نوع مجلس تعبيه شده است كه عبارتند از: مجلس فدرال و شورا هاي ايالتي. اما در نظام جمهوري اسلامي ايران با نظام تك مجلس مواجهه مي باشيم. و همين تفاوتهاي ظريف موجب گرديده است كه نظام جمهوري اسلامي ايران و آلمان در حوزه مجالس و قوه مقننه و به ويژه در حوزه و قلمرو نظارتي بر قوه مجريه علي رغم شباهت هاي خاصي كه دارند، در عين حال تفاوت هاي معنا داري نيز با يكديگر داشته باشد كه با انجام تحقيق حاضر جزئيات آن روشن مي گردد.


3-1) نو آوري تحقيق:


 تحقيق حاضر داراي نو آوري هايي به شرح ذيل الذكر مي باشد: 1- بررسي مقايسه اي و تطبيقي نظام نظارتي ايران و آلمان براي نخستين بار 2- تحليل، ارزيابي و بررسي قوانين اساسي و موضوعه مرتبط با قوه مقننه در ايران و آلمان 3- تحليل، ارزيابي و بررسي ابعاد حقوقي، سياسي نظام نظارتي ايران و آلمان.


4-1) اهداف تحقيق:


تحقيق حاضر داراي اهدافي به شرح ذيل مي باشد: 1- بررسي و ارزيابي و تحليل كاركردهاي نظارتي مجلس ايران و آلمان 2- تحليل و بررسي و ارزيابي وجوهات اشتراكي و افتراقي نظارت مجالس ايران و آلمان بر قواي مجريه 3- بررسي آخرين تحولات قانون گذاري در حوزه نظام نظارتي مجالس ايران و آلمان بر قواي مجريه


5-1) سؤال هاي تحقيق:


سؤال اصلي:


1- جايگاه نظام نظارتي قوه مقننه در جمهوري اسلامي ايران و آلمان چگونه است؟


در اين سايت فقط تكه اي از متن اين پايان نامه درج شده است


براي دانلود متن كامل اين پايان نامه مي توانيد به سايت منبع مراجعه كنيد :


40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۴۱:۳۶ توسط:پايان نامه موضوع:

http://petrosp.ir/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d9%be%d8%a7%db%8c%d8%a7%d9%86-%d9%86%d8%a7%d

 [2]ـ محمدبن مكرم ابن منظور، لسان العرب، (دارالفكر، بيروت، 1414ه.ق، چاپ سوم)، ج9، ص450.

 [3]- ناصر كاتوزيان، حقوق مدني ؛ نظريه عمومي تعهدات، (يلدا، تهران، 1374، چاپ اول)، ص72

 [4]ـ همان، ص45.

در اين سايت فقط تكه اي از متن اين پايان نامه درج شده است
براي دانلود متن كامل اين پايان نامه مي توانيد به سايت منبع مراجعه كنيد :
40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۰۹:۱۰ توسط:پايان نامه موضوع:

دانلود كار تحقيقي وكالت با موضوع : بررسي حقوقي زندانيان درحقوق داخلي با نگرش بر اسناد بين الملل ...

پارادوكس توجه كرد.

در اين سايت فقط تكه اي از متن اين پايان نامه درج شده است

براي دانلود متن كامل اين پايان نامه مي توانيد به سايت منبع مراجعه كنيد :

40y.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۰۵:۴۴ توسط:پايان نامه موضوع: